Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука! 2

  • 21 178
  • 281
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 24 467
Аз бих отишла и по- нататък- ако няма с какво да ги заменим бих си направила труда да изготвя протокол, в който да е отбелязано, че учебникът Х е с дефекти /еди какви си/ на еди коя си страница. Не бих ги платила, ако не сме виновни ние за това им състояние.
jakinik, ние имаме кой да го взема. Въпросът е, че той не иска и се сърди, като ми сочи за пример децата от класа- всички си отиват сами /и това е вярно/. Пък нали трябва да стартираме някога? Имат светофар при първото пресичане, с копче, дето синът си го натиска и чака да му светне зелено, освен това кръстовището там е оживено и на обяд винаги пресичат туфи деца и възрастни. Второто пресичане е без наличен светофар, там ми треперят гащите, ама пък гледам, че пресичат там и по- малки от него деца. Чувствам се като квачка- кудкудякам само и перя крилата, пък пилето тича из двора и не ще хич да ме знае.

# 211
  • София
  • Мнения: 62 595
Като са казали от министерството, че 3 години ще се използват, от училищата нищо повече не могат да направят. Вече на втората година са мърляви. Предпочитам да купя нови, отколкото всеки път като ги видя да ме догнусява. 4 учебника ми струват по-малко от нервите и гадните усещания на мен и децата

# 212
  • Мнения: 1 030
Момичета, искрено ви съчуствам за проблема с учебниците. Hug
При нас са стари,има ги ползвани са, ама чак пък да ме е гнус.
Аз затова ги подвързах за да ги запазя за догодина. Naughty
Прословутия бележник е на лице надписан с личната карта.
По-средата жълт с две ленти отстрани кафеви.
Също пиши 0.16 ст на бележника обаче ми взеха общо 0.40 ст за найлонките.
Няма измама,вчера имаха домашно по- математика с едни стрелки търсиш неизвестни цифри.
Е на последните две задачи се затрудних и аз то нестига,че има две известни и търсиш три неизвесни.Като вкарах логика ги открих ами как да и го обясня.Ще ни белеят косите пък за килограми не ми се мисли,то и малкото птиче ме тормози така,че ще дерзаем.

# 213
  • Мнения: 3 346
Проблем с учебниците при нас няма - раздадоха ги още в началото на седмицата - на 17-ти септември. Нови, не втора или трета употреба.
Вече им дават по малко домашна работа за вкъщи - преговор на материала от миналата година - нищо особено натоварващо.
Днес е родителската среща и ще разбера повече подробности за всичко останало.

# 214
  • Мнения: 10 758
Аз вчера купих личната карта(бележник нямаше).На самата карта пише, че струва 4 ст.Дадох 19 ст.Толкова струвала с подвързията.Баси подвързията ooooh!Погледнах миналогодишната ЛК.Струвала е 3 ст. Mr. Green

# 215
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
 Хайде,аз пак като идиот да питам-защо стари учебници?Току що по БТв-и казаха,че в момента навсякъде точно второлаците са без учебници, допечатват се денонощно и до края на седмицата трябва да успеят с доставката.
 ( Само по руски вчера ни дадоха ползван учебник,слава богу на прилежно момиченце,в добро състояние)

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 12:16 от blanc

# 216
  • Мнения: 97
И ние имаме само 4 учебника и то стари - читанка, музика, изобр. изкуство и околен свят. В много лошо състояние са. Аз купих нова читанка и старата я върнах на госпожата. Детето ми беше доста разочаровано от тези грозни учебници.  Sad
Не знам кога ще имаме новите.

# 217
  • София
  • Мнения: 4 272
Върнахме се преди малко от училище. Още нямаме учебници. Боби си е преписал програмата за утре и е написал : Око лен свят. Обясни ми, че по Околен свят им трябва тетрадка, а пък той си е мислел, че по този предмет ще им преглеждат очите Crazy Е каква е пък тая логика hahaha Последното, за което бих се сетила, са очите...то вярно, че има око, ама това обра точките. Толкова ли е наивен още? Или глупав...Продължава с неговите бисери, а ми се струва, че вече е голям.

# 218
  • Майничка
  • Мнения: 12 625
Домашната по околен свят е родословно дърво.
Момата е виждала у една моя приятелка, чийто съпруг залита по генеалогията, родословно дърво със снимки на цяла стена и за нея това е критерият. Хайде, снимки на бабите и дядовците - лесно, ама на пра- и пра-пра #Crazy! Мъка ще е в събота, мъка-а-а...

И днес не са дали учебници.

# 219
  • София
  • Мнения: 4 272
Какво родословно дърво newsm78 Аз го знам само до прабабите и прадядовците Rolling Eyes Те моите прародители все са преселници от юг...пък и снимки...Това е връх на лудостта! Добре е да обяснят на децата какво е родословно дърво, но нали им ясно, че това е домашна работа за родители? Thinking

# 220
  • София
  • Мнения: 62 595
Учебниците, по които се пише и учебните тетрадки трябва да са нови, защото са направени така, че да се попълват от децата.
Останалите учебници са оборотни и затова са толкова стари. Май разбрах, че са за 3 ползвания

# 221
  • Мнения: 1 937
lea, детето просто има чувство за хумор! Това е Simple Smile

Днес, нашият ІІ а ще работи без учебници, но пък пълни четири часа.
В пет госпожата събира родителите на информационна сгледа, родителска среща - по нататък.

Родословно дърво - кеф, обичам ги тия работи. Ето ви чудесна програмка по темата.

# 222
  • 1st floor
  • Мнения: 9 128
и днес не са дали учебници, чака ме си ги още... Crossing Arms
има някакво домашно и по БЕЛ и по математика, ама по телефона нищо не разбрах, ще трябва сама да се справя днес, на работа съм... Tired

# 223
  • Майничка
  • Мнения: 12 625

А, ние нашите роди си ги знаем, учителката едва ли е имала предвид нещо по-назад от баби и дядовци, ама ходи го обясни на момата, с този светъл пример пред нея! Една стена чертички и снимки - къде на хора, къде на рисувани портрети, да им се не знае и възрожденския род от едната страна и европейския, от друга Joy...

Verdad, благодаря за програмката!

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 14:24 от gargamela

# 224
  • София
  • Мнения: 1 951
Ние имаме само два учебника,които са достатъчно мръсни и грозно изглеждащи.

Общи условия

Активация на акаунт