Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 10

  • 30 582
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 926
Моля ви помогнете ми,реших да направя торта по случай първия учебен ден,с трансфер и захарни фигурки.Трансфера го направих и стои в хладилника направих си и тестото за моделиране и сега като се захващам то направо ми се разпада в ръцете.Беше в хладилника затоплих го за 1-2 сек.в мф но нищо не се получава.Направих го от белтък, глюкоза и пудра захар дали някъде не съм сбъркала? Какво да правя?
Здравей, всъщност имаш още време, за да си направиш марципан Варна, ако тази смес не може да се моделира. Фигурките стягат бързо и са много вкусни. Ако решиш - пиши, за да ти пусна рецептата на Меги, че е много добра. Тази на първа страница, която е на доста момичета им се прецаква.

# 61
  • София
  • Мнения: 581
Момичета преди време правих трансфер но нещо в къщи не го одобриха, а и не стана особено добре.С кафявия шоколад се справих добре но вътре цветните запълвания бяха много зле.Аз ги направих с пудра захар лимон и белтък.После видях че се прави с бял шоколад.
Та въпроса ми е може ли някак си цветния пълнеж да се направи да е мек.Например с желе виждала съм  готовите са с нещо такова.

# 62
  • София
  • Мнения: 6 258
С кафявия шоколад се справих добре но вътре цветните запълвания бяха много зле.Аз ги направих с пудра захар лимон и белтък.После видях че се прави с бял шоколад.
С бял шоколад или с оцветен маслен крем също може.

# 63
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Wel, дай малко повече инфо за захаросаните рози.
И ако може и за таралежчето  bouquetХареса ми, но кажи какво е вътре Praynig

# 64
  • Мнения: 594
Зечова , благодаря! Ще проверя в магазините за 1 лв в района - дано да имат. А какво пише на тях, в смисъл да не би да използвам неправилната дума?  newsm78

# 65
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 227
Зечова , благодаря! Ще проверя в магазините за 1 лв в района - дано да имат. А какво пише на тях, в смисъл да не би да използвам неправилната дума?  newsm78
ами нищо не пише такива едноцветни са прозрачни.

# 66
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Wel, дай малко повече инфо за захаросаните рози.

Преди време Наталина беше описвала как е правила такива, но трябва да потърся - беше още в първите теми

Ето на първа страница било

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 18:16 от М_е_г_и

# 67
  • Мнения: 452
Assinka много те моля тогава да ми кажеш тази рецепта за да пробвам с нея.Нали ще мога да направя фигурки и цветя от марципан Варна?Дано да успея до събота.

# 68
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Мда, така се вижда колко се чете първия пост с рецепти, идеи и прочие... Mr. Green

Ами там съм дала линк към Гответе с мен, където е дори със снимки. Аз опитвах с белтък, но по-удачният вариант е с желатин.  bouquet

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 19:14 от natalyna

# 69
  • Мнения: 1 170
Аз набързо само да попитам: това ли е рецептата за масления крем, който се намазва под марципан Варна http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=214434.0 ?
Мерси Grinning

# 70
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Аз го правя на око: масло и пудра захар само. Така че не знам точни мерки - и този може да стане, но не е ли голямо количество...

# 71
  • Мнения: 1 170
Аз го правя на око: масло и пудра захар само. Така че не знам точни мерки - и този може да стане, но не е ли голямо количество...
Мда, то и аз си правя мой си (масло + течен шоколад), но исках истинската рецепта за една мама newsm78
Мерси, М_е_г_и  bouquet

# 72
  • Мнения: 946
Eeee момичета големи сте майсторки,страхотни тортиправят.Преди време за 1рд на сина ми като му избирах торта и доста мърморих на мъжа ми,че бг мамите  по-хубави торти от сладкарниците.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 224
Здравейте!
Пак сте публикували страхотни произведения. А това още повече ме вдъхновява да се захващам с правенето на торти. Онзи ден направих тази торта по рецепта на Порша http://www.snimka.bg/album.php?album_id=168882&photo=12 - блатовете Баунти и лимонов крем вътре. Но нямах достатъчно време да изчакам шоколада да се стегне и украсата отгоре не ми се получи. Затова така замазах положението, но се надявам следващия път да е сполучливо.
А ето това импровизирах вчера http://www.snimka.bg/album.php?album_id=168882&photo=10 и докато се сетя да снимам мъжа ми опустошил половината торта.


# 74
  • Мнения: 1 698
Саси, много ми хареса половинката-торта. А тези блатове Баунти какви са? Купени или ти ги правиш? Рецепта? Аз тези дни ще спретна едно мини торте, че да не ядем много торта, а само да се позалъжем Wink Ще я правя за малката по случай тръгването на градина. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт