Литературен клуб - V

  • 45 012
  • 296
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 415
Здравейте,
един процедурен въпрос!
Откъде главно пазарувате книги по интернет? От кой сайт сте най-доволни?
Пазарувам от www.bgbook.dir.bg. Предпочитам ги заради големия избор от заглавия, добрите отстъпки и бързате доставка.  Peace

# 91
  • Варна
  • Мнения: 1 303
И аз чета "Аутопсията"  Grinning
Обичам да чета за драматични любови.
Порното е една доза вповече.

# 92
  • София
  • Мнения: 8 830
Здравейте,
един процедурен въпрос!
Откъде главно пазарувате книги по интернет? От кой сайт сте най-доволни?

Пазарувам само от http://www.book-bg.com/Peace

# 93
  • София
  • Мнения: 8 830
Някой отзиви за тази историческа трилогия -  " Строители на светове " на Петер Пранге ?



Рим, 1623 г. Във Вечния град пристига загадъчна англичанка, за да види бурното му архитектурно преобразяване. Италианците я наричат Принчипесата. Тя попада в средите на видните архитекти Бернини и Боромини. Заради нея от приятели те стават врагове. Наред със свободата, любовта и магията на гениалното изкуство красавицата се сблъсква и с тъмната им страна. Съперничеството в любовта и изкуството се подхранва от интриги, крадат се чертежи, горят се архитектурни планове, затриват се способни творци, а някои заплащат с живота си.

И днес се наслаждаваме на Пиаца Навона и Колонадата на "Св. Петър", без да се замисляме, че те може би нямаше да бъдат създадени без тайнственото въздействие на Принчипесата, чийто образ е запечатан в скулптурно ваяние в прочутата катедрала.

# 94
  • Мнения: 3 378
И аз чета "Аутопсията"  Grinning
Обичам да чета за драматични любови.
Порното е една доза вповече.

И в тази връзка ето на какъв постинг попаднах вчера, търсейки информация за книгата Laughing

Дисекция на една книга

# 95
  • Мнения: 2 243
И аз чета "Аутопсията"  Grinning
Обичам да чета за драматични любови.
Порното е една доза вповече.

И в тази връзка ето на какъв постинг попаднах вчера, търсейки информация за книгата Laughing

Дисекция на една книга

 Shocked  И това е писано от автора на "Балада за Георг Хених", една от най-прекрасните книги, които съм чела? Не мога да повярвам! Или авторът в блога попреувеличава нещата? Да каже още някой, който е чел книгата или в момента я чете. Ако е така, определено ще я пропусна.

Много сходен сюжет (за любителите на драматични любови Simple Smile) е "Лудориите на лошото момиче" на Льоса, но мнооого по-фино от това, което мога да предположа при Пасков.

# 96
  • Мнения: 2 694
Много сходен сюжет (за любителите на драматични любови Simple Smile) е "Лудориите на лошото момиче" на Льоса, но мнооого по-фино от това, което мога да предположа при Пасков.

Е, малко ми се струва, че преувеличава момчето в блога, но пък от друга страна и черният PR e PR, така че...Аз също имам някакви съпротиви срещу книги, за които се пишат твърдо много суперлативи. Все едно, и "Аутопсията", и "Лудориите на лошото момиче" ще прочета, този клуб е източник на вдъхновение Flutter

# 97
  • Мнения: 2 694
Здравейте,
един процедурен въпрос!
Откъде главно пазарувате книги по интернет? От кой сайт сте най-доволни?

Хеликон Peace

# 98
  • Мнения: 605
И аз чета "Аутопсията"  Grinning
Обичам да чета за драматични любови.
Порното е една доза вповече.

И в тази връзка ето на какъв постинг попаднах вчера, търсейки информация за книгата Laughing

Дисекция на една книга

 Shocked  И това е писано от автора на "Балада за Георг Хених", една от най-прекрасните книги, които съм чела? Не мога да повярвам! Или авторът в блога попреувеличава нещата? Да каже още някой, който е чел книгата или в момента я чете. Ако е така, определено ще я пропусна.

Много сходен сюжет (за любителите на драматични любови Simple Smile) е "Лудориите на лошото момиче" на Льоса, но мнооого по-фино от това, което мога да предположа при Пасков.

С уговорката че не съм прочела цялата книга, момчето с "дисекцията" не преувеличва в никакъв случай дългите, еднообразни и фрапантно детайлни описания на "правенето на любов" /ма то там никога така не се нарича в тази книга, но аз с моя нежен език  Blush/, колкото до другото - хайде тези дето я прочетат ще споделят Wink
Котка, тази книга няма нищо, ама нищо общо със стила и нежността на изказа в "Балада за Георг Хених" която аз също много харесвам  Peace

# 99
  • Мнения: 1 415
Спермата в "Аутопсията" наистина е много... Но - не мога да се съглася, че стилът няма нищо общо с "Балада за Георг Хених". Напротив! Езикът на "Аутопсията" е изключителен - толкова образен, пъстър, пригинален, красив...
Наистина се наслаждавам на книгата, вече наближавам финала й. Многото секс и пиене не ми пречат. Но аз съм фен на Буковски, все пак.  Simple Smile Макар че - Пасков го води една обиколка в "Аутопсията"...

# 100
  • Мнения: 605
Лора, ето какво ми напомняше смътно, ама кой да се сети  Wink в прекалената /за мен/ подробна описателност стигаща до буквалност - за Буковски ми е напомнял, ама доста отдавна съм го чела  Confused
А че езика е много образен и пъстър съм съгласна  Peace

# 101
  • Мнения: 2 243
Е с този Буковски съвсем ме отказахте от "Аутопсията...", надали имам нещо по-омразно от Буковски в областта на литературата, чувствам си душата омерзена след като съм го чела. Нищо лично към любителите, но просто не е за мен. Peace



Един тъп въпрос може ли? Как се казваше жената на Пол Остър, тръгнах да търся нейна книга в интернет магазините и името взе, че ми избяга. Сега седя и се зверя като идиот.  Embarassed

# 102
  • София
  • Мнения: 561

Един тъп въпрос може ли? Как се казваше жената на Пол Остър, тръгнах да търся нейна книга в интернет магазините и името взе, че ми избяга. Сега седя и се зверя като идиот.  Embarassed
За Пол Остър не зная, но на Жан-Пол Сартр жената до колкото зная е писателка - Симон дьо Бовоар. Чела съм само "Сломената жена" от нея.

# 103
  • Мнения: 3 378



Един тъп въпрос може ли? Как се казваше жената на Пол Остър, тръгнах да търся нейна книга в интернет магазините и името взе, че ми избяга. Сега седя и се зверя като идиот.  Embarassed

Сири Хуствет  Hug

# 104
  • Мнения: 2 617

Един тъп въпрос може ли? Как се казваше жената на Пол Остър, тръгнах да търся нейна книга в интернет магазините и името взе, че ми избяга. Сега седя и се зверя като идиот.  Embarassed
За Пол Остър не зная, но на Жан-Пол Сартр жената до колкото зная е писателка - Симон дьо Бовоар. Чела съм само "Сломената жена" от нея.

Препоръчвам горещо от нея:
"Вторият пол" и "Спомените на едно порядъчно момиче"л

Общи условия

Активация на акаунт