Наказвате ли търговците за непрофесионализма им?

  • 4 749
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Да, като каза Лиска... новата мода на фамилиарниченето ме убива. Откъде накъде ми говорят на 'ти', даже кафе не сме пили заедно.

# 31
  • Мнения: 2 309
Е това пък е другата крайност, с цел да са любезни и да си свършат добре работата се лепват за тебе и почват да ти натрапват стоката си, или пък почват да гушкат и щипят бузките на детето ти, малко по балкански, ама пък добродушно.

# 32
  • Мнения: 3 423
Да, като каза Лиска... новата мода на фамилиарниченето ме убива. Откъде накъде ми говорят на 'ти', даже кафе не сме пили заедно.

А като към това добавим и умалителните:
"Е, миличка, какво му е на подгъвчето, а,
ей, ми като врътнеш една пералничка, ще
се скъси панталончето, бе, душко, моля те..."

# 33
  • Мнения: 4 406
тъкмо се наканих да вляза в един готин магазин, и продавачката ми изкрещя отвътре- в обедна почивка съм!!!
много любезно й се извиних, че я прекъсвам, а тя вика- сто човека ми се извинихте вече...
много любезно й напомних, че вероятно ако се държи така, аз ще съм последният й посетител....и да вземе да се заключи, щом не иска да я прекъсват....
много любезно ще направя всичко възможно повече хора да НЕ влязат там...

# 34
  • Мнения: 6 206
Какво, като в Билла всеки път отбелязвам на касовата бележка, че съм чакала дълго и продавачката не ми се е усмихнала? Гледам, ефект няма. И мениджърите съм викала да се разправям по разни поводи - пак никъф ефект. Confused
Билла ключът за барачката са мъжета, включително и СОТаджиите.
Веднъж ги бях впрегнала да ми търсят едни яйца детски, и ми намериха. Но само мъжки персонал. С мъжете е лесно, усмихнеш им се, врътнеш им очички и целият склад ще ти изкарат.
Докато при  жените става страшно. В Билла имам едно правило, с жени не говоря, с изключение на момичетата на салатите, те са ОК.

# 35
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
С мъже, де, с мъже се разправях Grinning

# 36
  • Мнения: 359
Зависи колко дни ми остават до мензиса.Ако ми трябва нещо хич не си правя труда да сменям магазина.Просто ставам същата простакела като нея и казвам"Бакалке върши си работата за коята ти плащат и то с част от моите пари".Ами продавачките нали и те трябва да избият комплекси някъде.

# 37
  • Мнения: 3 091
Каспър, имам подобна на твоята случка - безумен скъп магазин. Влязох по принуда, защото не си намирах панталон. Та, пробвам панталон, но не беше хубаво ушит - голем Праз като е марков, уж! продавачката ме посъветва в къщи да си отрежа джобовете, защото се отпечатвали грозно  Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes
Също много обичам като ми кажат да си скъся, разширя, разкроя и подобни! ако искам да си ушия, няма да ходя да си купувам, бре!

като видя, че човекът срещу мен не е много адекватен - си излизам! когато имам време, търся собственика... Те, хората често пъти не знаят кого точно са наели да им продава.

# 38
  • Мнения: 3 521
Какво да им наказвам, тези които са нелюбезни най-често работят на твърда заплата и от моята (не)покупка нищо не ги топли.
Другите, които ще гушнат % са обикновено читави. Rolling Eyes

п.п. към дразнещите неща добавям и говоренето на мацка/о/е, кака/о/е, сладурана/о/е ooooh!

# 39
  • Мнения: 236
Не обичам да ни говорят на ТИ. Ама направо избеснявам, когато вляза в магазин и кажа "Добър ден, бихте ли ми показали...", да ми отговорят " Ами, ето виж това...". Обикновено не купувам нищо от подобни продавачки, размотавам ги известно време, но продължавам да съм безумно любезна.
Каузата със скъсяването на панталончето или местенето на копчето, за да ми "стане" дрехата е предварително изгубена. Нямам игла и конец вкъщи. Сериозно, нямам!
По принцип не влизам в словесни престрелки, защото не искам да си моря нервите. Завъртам се и излизам от магазина.

# 40
  • Мнения: 3 423
А става ли ви неудобно, като им
прекъсвате разговора за гаджето,
детето, котето, беемвето, и ви се
ококорят, като че им искате пари?

# 41
  • Мнения: 156
Има точно 5 магазина,от които пазарувам в Пловдив,където съм сигурна,че ще ме обслужат качествено  и ще си харесам нещо.Не всички имат шивачки примерно(аз съм нисичка и всеки панталон се скъсява),но всички там са толкова мили,че честно казано изобщо не съм се сетила да им го кажа като забележка.
Точно заради непрофесионализма на всички в Билла си пазарувам в кварталното магазинче,където винаги ме посрещат с усмивки и ми носят неща по поръчка.

# 42
  • Мнения: 236
п.п. към дразнещите неща добавям и говоренето на мацка/о/е, кака/о/е, сладурана/о/е ooooh!
Е, това не ми се е случвало. И се надявам никога да не ми се случва. Ако ме нарекат така, ще реша, че нещо ми се е изтъркал надменният поглед. Mr. Green

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 23 708
Наказвам ги, да. Поне в повечето случаи. Според някои съм капризна, а мъжът ми се срамува, ако направя някъде нещо на въпрос. Не вдигам скандал, де Laughing Просто той е от хората, които предпочитат да си замълчат.
Уф, хем аз съм ядосана на персонала, хем мъжа ми казва "правиш ме за срам". Понякога от това излизат големи скандали вкъщи. Но не се отказвам, връщам стоки, изисквам упътвания, тормозя ги.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 421
 Мъжът ми е по тази част - изисква всичко да е както трябва и не се отказва. Заради него нямам възможност аз да се проявя Laughing
 Много пъти също ми е ставало неудобно заради него, а после се чудя защо - при условие, че си е в правото.
 А за услугите просто ги побърква - например в кабелната и интернета вече го познават по гласа ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт