Колко дни може да не ака бебето, без да страда от това

  • 29 358
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Цитат на: boo

Аз бих наблегнала на внимателно масажиране на коремчето, каране на колело с крачета (пак леко) и по-често кърмене. Така ще натрупа по-скоро "материал". Ако бебето не се мъчи и не страда, а впоследствие акото не е твърдо и е изобилно, не се тревожи излишно.


напълно подкрепям !!!
още повече ако се случва за първи път - наистина наблегни на стимулиращия масаж и махни плодовите сокове ако си давала такива.

# 16
Цитат на: Gena
Момичета, синът ми не е акал от вчера в 11 ч., може да е рано да се притеснявам, ама ще ми се да знам колко дена може да задържа храната, без това да е проблем за него?  
Храня го по много объркан начин  На кърма и на Аптамил е. Но няма режим на хранене,а е на поискване - понякога прескача хранене, друг път го отлага с час -два.
Доскоро акаше след всяко кърмене, но след като започна да повръща след яденето и да не наддава на тегло, след ходене по изследвания в Пирогов, дадох 2 пъти Аптамил АР и 1 път Фризовом.
От вчера давам веднъж кърма, веднъж Аптамил(обикновен).
Дали му се е разбъркало коремчето  
А, не дава признаци да страда от това,че не е акал  
Моля, споделете мнението си


Моята не ака 6 дни и вече като започнахме да се безпокоим и се обадихме на докторката и тя взе да ме разпитва боли ли го това,боли ли го онова,как се даржи,плаче ли и то взе че се изака точно като бях на телефона и ми се ухили много гордо. #Shocked

Няма от какво да се безпокоиш ако видимо нищо не го смущава и си яде нормално.

# 17
  • Мнения: 350
Гледай признаците - дали акито е течно или като рядка каша => значи няма проблем.  НА една приятелка малката акаше с помощ на 4 дни.

Моят син първо акаше по 10 пъти н еден, но на 2 месеца  - само по веднъж.
Имай пред вид, че бебетата на тази малка възраст доста се гърчат и зачервяват при акане, защото имат много слабо развита коремна перисталтика. Това, че се гърчи не означава, че задължително се мъчи от запек.

Във форум "Кърмене и захранване" ще намериш интересни статии, вкл. и за акането на кърмено бебе.Не  е нужнод да даваш сокчета. МОля виж статиите за педагогическото захранване

Това, че повръща ще е временно. И при нас имаше няколко такива периоди, но изрично миказаха, де не дохранвам. НАистина тези периоди сами си отмианват. Ако пък е много силно - то лекаркат аще ти даде направление за УЗД да проверят дали има рефлукс.

# 18
  • Мнения: 532
Нашата педи ми беше дала Дуфалак при условие , че не се изходи до 48 час , 12 часа да подейства и това е.Като първо ме караше мен да ям сушени сини сливи и да пия чай от отварата им.Освен това на бебо ми беше казала да давам малко отвара от овесени ядки (действали разхлабващо ).Аз не мога да чакам 6 - 10 дни. На 48 час давам сиропчето и забравям (случвало ми се е 3 пъти докато беше на около 3 месеца).

# 19
  • Мнения: 317
ами тук е така. Наш Пешко не беше акал от два дни, обадих се на акушерката, а тя ми каза, че за кърмени бебета дали ще ака 10 пъти на ден или веднъж на десет дни, си било ок

Общи условия

Активация на акаунт