Ето я 3-тата годинка, за пръв път в детската градинка

  • 13 657
  • 326
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 334
и Хриси от вчера е на детска градина.Много притеснения имах дали ще й хареса,защото в яслата много си обичаше госпожите и леличките и с огромно желание ходеше.Даже след последния ден в яслата ми разказваше как щяло да й бъде мъчно за госпожите.Мислех,че трудно ще свикне с новата обстановка,но уви.............тя просто с възхищение приема новостите.Днес ни беше 2-ри ден,а тя вечер ми казва как иска да седи при децата,че в къщи й е скучно ooooh! Crossing Arms
Това определено ме успокоява,но не бързам да се радвам,защото първите дни не са определящи.Ще се включвам отново.

# 16
  • Мнения: 27
 Да взема и аз да се впиша, че здраво ме е затресла треската. Моят син е на 3 год. и от два дни е на градина. Не е ходил на ясла а направо в градината. Първият ден малко порева, но на втория си влезе като у дома и даже чао не ми каза. Обаче само до тука е хубавото. Вече почти година и половина сме без памперс и нито ми се е напишвал нито се е нааквал. Всичко си върши сам на нашата тоалетна. Откакто сме махнали памперса аз насрани гащи не съм прала. И сега какво стана? Два дни на градина- два дни ака и пиша само в гащите. Какво му става не знам. Учителките искат да му слагам памперс- те добре ли са- ще ме връщат година и половина назад? Мисля си че проблемът е по-скоро психологически и се опитвам да им го обясня-може това да е форма на протест или реакция на това че е отделен от досегашната си среда- ония ме гледат като телета. Моля ако някоя мама има подобен проблем- да сподели, че дано да помогне.

# 17
  • София
  • Мнения: 320
Ние сме вече 5-ти ден на градина, до този момент не е ходил на ясла. Всяка сутрин със ставането се повтаря един и същи сценарий - рев до откат и "Не искам да ходя на детска градина". Добре че баща му го води, че иначе ще ми се скъсва сърцето да го оставям там ревящ...  Cry
Иначе казват, че се успокоявал и после нямало проблеми - храни се сам и си изяжда почти всичко, спи си, пишка в тоалетните. Все още не може да се адаптира да си играе много с другите деца и обикновено го намирам или седнал в госпожата, или седнал сам някъде.  Confused
Та при нас адаптацията е трудна, уж дълго време го подготвяхме за този момент, нооо...  ooooh!
И честно казано доста се притеснявам дали ще свикне изобщо...

# 18
  • Мнения: 2 609
И аз се включвам в темичката. Peace
Нашата Яна тръгва на 17-ти септември. Отсега ми се е свило сърцето, макар, че от година ходи на ясла и няма да и е за първи път да попада в такава ситуация. Обаче, като си я знам колко е срамежлива със сигурност ще и е нужно доста време, да се отпусне пред новите госпожи и да заиграе с новите деца. ooooh!
Мен също ме притеснява ходенето в тоалетна, защото в къщи си ползва гърнето. Надявам поне в началото да им помагат за да не се стресират излишно децата. Но пък като гледам колко са им големи групите 29 деца, #Crazy се чудя 2 госпожи и 1-2 лели как ще огреят всички. Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 5 468
На 27-ми ще дойде реда и на моето дете. Така ми е свита душицата... от вълнение, от радост и  тревожност в едно.
Вчера се запознах и с другата й госпожа... Вече познавам и двете жени, на които ще поверя детето си. Дано е щастлива там с тях и има много приятели Peace.
Купила съм й всичко необходимо, без пантофи още..., но време има.

# 20
  • Мнения: 127
Симонка ходи на градина от понеделник.
До сега не е ходила на ясла, нито се е отделяла от мен и тези два дни ми се видяха като година.
Сутрин още не може да осъзнае защо я вдигам и обличам. Пита къде ще ходим и като разбере, зацикля на изречението "Не искам на градина".
Като влезем при децата се вкопчва в мен и едва се разделяме.
По преценка на преподавателите я оставяме по цял ден. Казват, че не плаче, дори днес строявала и командвала наред. Laughing
След градината е щастлива, че я взимаме, впечатлена е от това, което й се е случило там, но не иска да я водим повече.
Нощем се буди и проплаква пак нещо в същият смисъл.
Надявам се бързо да се адаптира към новата среда.
Дано да е по-издържлива от мен  Praynig
Успех на всички мъничета!

# 21
  • Мнения: 6 039
Малена ходи на градина вече 5 дни. Изключително зле й се отразява. Cry Cry Cry

# 22
  • Мнения: 2 075
Елица тръгва на детска градина на 17.09.
Притеснявам се ужасно, защото ще е най-малката в групата - на 2,6 г.,не знам как ще се адаптира. Не е ходила на ясла, но днес като я записвахме й хареса обстановката и госпожите. Ще пиша другата седмица повече.

# 23
  • Мнения: 3 537
Анелия е ходила преди това на ясла и е свикнала без мама. Grinning
Тук даже и хареса повече,защото към края в яслата дойдоха "малки бебета" /така ги нарича/ и не можела да играе с тях.Нещо храната не ми харесва тук,в яслата беше по-здравословна,но няма как. Grinning

# 24
  • Мнения: 240
Здравейте! Моето момченце е на детска градина от вчера и аз съм в шок.Не е ходил на ясла и сега му е първата раздяла.Вчера сутринта много плака и не ме пускаше.Скъса ми се сърцето.Към 12 часа ми се обади медицинската сестра и каза , че той е много добричък,слушка , папка играе си и най-важното не плаче.Тя ме посъветва да го оставя да спи.Като го взех възбудено ми разказваше.Но сутринта още със събуждането ми заяви, че няма да ходи на градина.Стигнахме някак спокойно , но при влизането беше рев....Нямам думи!Дано да свикне бързо.Той във вкъщи също предпичита гърнето , но там се справя и със тоалетната.

# 25
  • Мнения: 2 722
Милен беше на ясла за малко, но това не му пречи вече трети ден сутрин да реве като че ли го дерем.
Всичко е наред до вратата на детската, даже на съседите, които срещаме обяснява как ще ходи на работа в неговата детска градина. Обаче... като опре до събуването на маратонките и обуването на пантофите - ад. Днес реших че баща му ще го води за разнообразие - още по-зле - не се е справил дори с преобуването - наложило се е двама души да му помагат да се откачи от Милен.
И целия този цирк трае две минути. Като отида да го вземам следобяд не ще да си тръгва - диването му с диване  Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 1 326
Вики от 2 дена е на градина.......За сега си отчитам няколко грешки.
1. Не знаех, че там ходят в тоалетната, ако бях разбрала предварително щях да почна да го уча
2. Също, ако знаех, че в началото е такава дандания щях да го запиша чак към края на септември.
Сега са разни сборни групи....новопостъпващи ревящи деца.....драми. Той беше спокоен в началото , но това което най-го
разтройва е цялта олелия като цяло -плачещи деца и суетящи се родители.
Според мен може би и в градината грешат някъде по отношение на организацията.
А да ви питам при вас нещо като родителски срещи правиха ли? В нашата градина-не!
Почти никой нищо не ти казва, само сестрата ми каза какво да носим първия ден, но според мен трябва да има и род. среща като в училищата и то предварително, за да занаят родителите какво да прявят и какво да очакват.
Единственото хубаво нещо в градината за сега е, че Вики там всичко си изяждал  Shocked ...в къщи яде само едни и същи неща, дано поне там започне да хапва от всичко

# 27
  • Мнения: 2 722
Ние чакаме родителска среща към края на месеца - в момента доста от децата още се губят по трасето.

# 28
  • Мнения: 472
Дъщеря ми е от 5 дена е на градина. Първият ден влезе с усмивка, от тогава всяка сутрин плаче и не иска вече да ходи.
Спели без одеала -топло било(поне с чаршафчета можеше да ги покриват).
Разказва ми как на децата които плачели им биели инджекции.
Не пиела вода защото я било страх да не се начурка. Когато и се пишка се стиска и не казва на госпожата.
Говорих с едната госпожа (мазна и прелюбезна) нямало проблеми е не можело да пускат децата сами да пият вода и да ходят до тоалетна,но ги водели на групово посещение.На шкафчетата и на хавлийките им сложили табелки с имената,само дето децата едва ли ги различават.

# 29
  • Мнения: 67
Здравейте всички!
Като чета постовете ви ми се свива сърцето!  Sad
Мони ще тръгне на градина следващата седмица, не е ходила на ясла.... ще видим как ще се адаптира.
Това което повече ме интересува за момента е давате ли нещо на децата си профилактично, за укрепване на имунната система (сега преди гриповете) и какво е то. Изключвам ваксините, не съм им фен.
Малко ми е притеснено, защото вкъщи имаме и малко бебе...  Confused

Общи условия

Активация на акаунт