Момичета,моля Ви помогнете ми-искам да кърмя!!!

  • 2 109
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Момичета, тревожното в случая е, че за 15 дни (ако е изписано на 4 ден) бебето не само, че не е достигнало теглото от раждането, ами е свалило 200 грама. Затова мисля, че е наложително на първо място да се нахрани бебето (с изцедена кърма или АМ), да наддаде и да заякне, а след това вече когато бебето започне да наддава могат да се вземат мерки за премахване на добавката.
Освен всичко забравих да попитам-възможно ли е да претеглиш бебето на същия кантар, на който е мерено в родилния дом? Понякога има разлика м/у кантарите.

Yanast е абсолютно права. За момента най-важното е бебето да започне да наддава стабилно, а кърменето ще се подреди с течение на времето. Затова е наистина наложително да го дохранваш (АМ или изцедена кърма) - дохранването не е беда, даже често то спасява кърменето.
Все пак както са ти посочили, можеш да опиташ да дохранваш с алтернативен метод - чаша, пипета, лъжичка, спринцовка, чаша с човка - всичко, различно от биберона на шишето, за да не свиква с различната му форма и лесно течащото мляко, което може да го откаже да суче от теб. Винаги първо се предлага гърдата, а после се дохранва, за да е сигурно, че получава колкото е възможно повече кърма.
Въпросът за кантара е много резонен.

Освен Бунгичка, Мери също е близо до теб (Айтос). Като се появи онлайн, ще се включи, ще можете да измислите нещо заедно.

# 16
  • Мнения: 373
vkas, не се отказвай от кърменето толкова лесно. Съгласна съм че е по-добре за момента да даваш АМ като добавка за да заякне бебчето и да започне да наддава, но най - доброто за него си остава кърмата. Наистина е трудно. Явно бебчето е от сънливите и наистина е по-добре да го будиш през 1,5-2 часа и да му даваш да суче точно както ти е писала sneji 73. Предлагай първо гърдата след това АМ , дори и да посуче 5 мин пак ще е добре и за него и за лактацията. Наистина може и да отидеш да го измерите на кантара в родилния дом , защото понякога се получават разлики. Може също и пробно кърмене да се направи.
Това хомеопатично не съм го чувала, но пробвах тези дни едно друго, което доста мами препоръчват - ricinus kommunis 5 . Пробвах го без да се консултирам с хомеопат , но мисля че имаше ефект. Мога да ти препоръчам добър хомеопат , жена е и даже сега се сещам и ако не се лъжа е и педиатър. Нямам нищо против да ми пишеш на лични и да се чуем по телефона.
И най важното отпусни се, почивай си повече и не се притеснявай!   Hug

# 17
  • Мнения: 2 122
Моето дете също беше по-малко като килограми- 2950 се роди, изписаха я 2860. Дохранвах от към първия месец до края на 3-я. По същия начин- сучеше интензивно малко време, след това заспиваше и никакви техники не й помагаха да се разбуди. И аз ревах в началото- притеснявах се, но приех че дохранването може да ми осигури комфорт на детето. Освен това от 10-я ден до към началото на 3 месец кърмех с протектори- много ми беше разранила зърната, направо ревях и виех от болка. Ядях много ядки, пиех бира и прясно мляко по чаша на ден /забелязах, че на мен ми влияеше благоприятно, колкото и да се отрича/, много е важно да намираш време за сън, може да е 20 минути но се отразява много добре на лактацията. Слава Богу, дойде ден в който спрях добавката и вече сме само на кърма /докато захраних де/. Сега не мога да се оттърва от сукане- суче по n пъти на брой през деня и вечер.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
пиех бира и прясно мляко по чаша на ден /забелязах, че на мен ми влияеше благоприятно, колкото и да се отрича/
В никакъв случай не се отрича Grinning Отрича се днес теорията на стария Спок за литър мляко на ден, т.к. чак толкова много прясно мляко може да алергизира детето - мляко не става от мляко, все пак Grinning

# 19
  • Мнения: 2 122
да, аз за това допълних че не повече от чаша на ден  Peace

# 20
  • Мнения: 738
Присъединявам се към всички съвети на мамите тук и макар и с малкия ни кърмачески стаж сме на среща ако имаш нужда от нещо или просто за да поговориш с някого за това, което те тревожи. Не се отказвай толкова лесно и пиши на лични, за да си разменим координати.



               П.П.Аз съм от "Меден рудник"- ако си някъде на близо сме на среща!!! newsm03

# 21
  • Мнения: 234
Момичета благодаря на всички Ви за полезните съвети.Днес пак с много усилия успяхме да започнем първо с гърди-много малко изсуква от там, но няма значение-все пак да стои на гърда и да изсуква и от двете гърди на кърмене и след това дохранвам с Аптамил.Много лакомо си изсуква АМ...опитах с лъжичка да му давам, но реве и пищи, та взех биберон на Авент с шише на Чико.Ще продължа да постоянствам с гърди първо и после с АМ- поне наистина докато заякне бебето.Няма как да го премеря на антара от родилния дом, защото раждах в Селена Пловдив, а сега го мерихме тук в Бургас:(.Тук в Бургас се оказа, че няма педиатър за кърмене...вкл0чително и нашата тук - всички са повече за АМ.Другата седмица ще ида тук пак да го мерим.
Бих искала да ви попитам за този срок 20 дни по колко кърмения трябва да имаме на ден - по 7 ли?Също и какво количество трябва на хранене да поема бебко?Сега от пробното кърмене-у мен има 15мл кърма и дохранвам с още 45мл/1 мерителна лъжичка АМ/.Това добре ли е?Виждам, че по кутията на Аптамил това е количество за бебе на 1 седмица...а ние сме на 3 почти...може би заради ниското тегло на бебчо педи ни изписва по-малка доза?

# 22
  • Мнения: 3 926
В Бургас търси д-р Маргарита Димитрова - тя е шеф на неонатологичното отделение в Окръжна болница.
Що се отнася до количеството - бебе с вашите размери е добре да има м/у 10 и 12 хранения на денонощие. Като количеството като цяло е около 600 мл. но може да варира. Общо взето тук масово храним на поискване и рядко теглим децата си, за да получиш точен отговор за количеството Wink А и хранените с АМ бебета също могат да ядат на поискване. Т.е. оставяш бебето да прецени. Това, което със сигурност мога да кажа е, че не е добре детето да се прехранва. Формулата по малко, но по-често е по-удачния вариант.

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Виждам, че по кутията на Аптамил това е количество за бебе на 1 седмица...а ние сме на 3 почти...може би заради ниското тегло на бебчо педи ни изписва по-малка доза?
Коригираната възраст на бебето е точно 1 седмица, затова Simple Smile
Опитай да кърмиш от двете гърди на всяко ядене - като изпразни добре първата, тогава предлагаш втората, после може пак по още веднъж да предложиш първа-втора, ако бебето иска, после дохранваш.
Да, с лъжичка е по-пипкаво и омазващо в началото, бебето ще се изнерви - но идеята е да не свиква да суче от биберона на шишето. Ако искаш, опитай да храниш с чашка с 'човка' - с нея да наливаш малки глътки в устата му.
Хем да знаеш, че яде, хем да си сигурна, че няма да предпочете шишето, вместо гърдите ти.

# 24
  • Мнения: 2 829
Аз бих ти предложила да кърмиш бебето колкото може по-често-примерно на 2 часа, на 1 час, през 15минути-винаги когато иска да суче. Добавката от АМ можеш да даваш през 3 часа-както се препоръчва за бебе на режим. Непременно претегли бебето след няколко дни да видиш как наддава. И според мен опитай пак да даваш млякото със спринцовка, пипетка или лъжичка-то е ясно, че няма да му хареса тоя вариант, също е ясно, че ще ти е много трудно, но може и да успееш. А ако успееш ще си спокойна, че няма да се отбие.
Браво че си упорита, знай, че ако искаш има начин да се справиш. Имам приятелка, която 1 месец е хранила бебето си с изцедена кърма С ЛЪЖИЧКА, защото бебето не искало да засуче. Чак накрая на първия месец малката Вики засукала.
Моля те също споделяй как вървят нещата и знай, че ние ще те подкрепяме, независимо дали ще успееш да храниш с лъжичка, дори и да не успееш да кърмиш. Най-важното е бебето да е здраво и да има спокойна и усмихната майка. Но докато ти имаш желание да опитваш всякакви варианти и да запазиш кърменето-ние ще помагаме и ще се опитаме да мислим с теб! Hug

# 25
  • Мнения: 307
Момичета,аз съм приятелка на vkas и много ви благодаря,че и давате тези съвети.Аз съм и казала много от написаните тук неща по телефона,но за съжаление съм твърде далече за да й помогна на място.А и се надявам, че като обединяваме по този начин усилията си,наистина ще и помогнем.Дано някоя мама от Бургас се отзове ,за да могат да се срещнат.

# 26
zdr mila,nie se karmim ve4e 2 meseca.na 1 konsultaciq bqhme ka4ili baq-1 450 kg.qdem pod 4as,nqma labavo.az 6te ti dam savet da go ostavq6 da su4e kolkoto iska i nai vajnoto za da ima6 pove4e karma pii boza i bira naistina pomagat.nito boza nito bira obi4ah no propih,kakvo da pravq.uspeh ti pojelavam

# 27
  • Мнения: 668
vkas нашият кърмачески период беше доста отдавна, но и ние се родихме доста мънички - само 2700 гр. А на изписването беше 2500! Което за мен си беше малко притеснително. Съответно на първата консултация при педиатъра ни тя беше наддала само около 80 гр за около 5 дни, и ние с таткото го попитахме дали трябва да даваме и добавка. Дотогава давах на беба да суче на поискване, но на около 3 часа средно, защото тогава се будеше самичка. Педито ни каза в никакъв случай да не бързаме с дохранването, а да се опитам да стимулирам лактацията с по-често кърмене, в резултат на това около 2 седмици кърмих през 1,5 - 2 часа, и това беше кошмарен период за мен,будех я за храна, аз спях докато я хранех, но резултата беше на лице, първата седмица наддаде 190гр, а в следващите 4 дни още 170гр. Впоследствие си наддаваше горе-долу в нормите, но тя си е крехка натура, и щом си пишкаше и акаше редовно в памперса въобще и не се сетих за добавки. Към 5-6 месец вече почнахме да се захранваме, и към 7мия се отбихме ,за съжаление моя грешка, която отчитам от позицията си на повече информация в настоящия момент. Сега съм решила, стига да е наред всичко, да кърмя бъдещото бебче до около годинка, пък ще видим какво ще излезе. Пожелавам ти само кураж, и не се предавай толкова лесно! Още имате време да успеете.

# 28
  • Мнения: 234
Момичета блгодаря от все сърце на всички ви за подкрепата и споделените мнения.
Днес даже не смея да се похваля-купих си БГ лактогонен чай и бирена мая и мисля, че от тях ми се поувеличи малко кърмата.Също и започнах да доизцеждам след кърмене.По съвет на моя много близка приятелка /Цени, мила благодаря ти за всички ценни съвети които ми даваш и за подкрепата, която ми оказваш/ смених и шишето за АМ с кутийката от стерилизатора. Искрено се надявам да успея да преодолея кризисния период и да се върнем пак към кърменето.Мисля, че при мен не са отпушени добре каналчетата на гърдите и така млякото не слиза добре.за съжаление наистина няма кой да види как суче малчо, както и как е млякото при мен...но няма да се отказвам...искрено се моля да успея.





















# 29
  • Мнения: 532
vkas,

ще успееш!

Преди да предложиш гърда, я "отвори" леко с помпата, направи няколко движения да тръгне мляко и бебо да засуква по-лесно. За другата няма проблем, защото веднъж засукало от едната, другата се отваря и даже сама започва да тече.

Браво за лактогонния чай и бирената мая. Може и Хипския да пробваш.


Аз бих ти предложила да кърмиш бебето колкото може по-често-примерно на 2 часа, на 1 час, през 15минути-винаги когато иска да суче. Добавката от АМ можеш да даваш през 3 часа-както се препоръчва за бебе на режим.

Добър съвет - добавката от общо 45 мл на всеки 3 часа и то след гърди. През цялото останало време и през нощта само гърди.

Общи условия

Активация на акаунт