Въпрос за миенето на зъбките?

  • 1 115
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 347
И ние сме с Ненедент, само че без силиконов накрайник - купихме си един комплект четки,май на Canpol - една силиконова с пъпчици, силиконова като четчица и нормална. Изядохме ги вече Simple Smile и сега сме с Орал - Б (само на 1г. 6 мес. сме Grinning ) . Само че не дава аз да му ги мия - гризе си четката с пастата с огромно удоволствие, но не мога да го убедя аз да му ги измия, както трябва.

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
И ние мием зъбите всяка вечер. Със силиконов накрайник, легнал в столчето за хранене.
Като ме види и сам отваря устата, май му е приятно че го почесвам по венците.

# 17
  • Мнения: 3 611
Има ли zьб в устата, то той трябва да се мие.  Grinning
Хубаво е на детенцето да се даде четка, zа да свиква от рано. Далеч сьм от мисьлта, че ще си мие zьбките перфектно, но пьк ще му е интересно и постепенно ще му стане навик.
На Янис в момента четката е с вьртяща се глава с Мики Маус (на Браун) и има няколко пасти, zа да не му омрьzват.
Мие си zьбките сутрин след ставане и вечер преди лягане. В градината ги мият след ядене, така че му се сьбират общо 4 пьти на ден.  Grinning

# 18
Започнахме на около 10 месеца. Тогава Беатрис имаше 4 зъбчета. Купих й направо четка за зъби на Чико и паста Ненедент. Тя оттогава предпочита да си ги мие сама  Mr. Green Естествено иска първо да си изяде пастата, защото е сладичка, но от време на време ми дава и аз или татко й да изтъркаме добре зъбките. Това според мен е много хубав навик още от съвсем мънички дечица да придобиват представа за хигиената не само на устата, а въобще.

# 19
  • Мнения: 1 233
Ненедент със силиконов накрайник ползвах досега, но ще й купя вече четка за зъби.

# 20
  • Мнения: 4 496
Когато имаше две зъбчета-с Дентинокс гел с гумен накрайник,който се слага като напръстник.Сега и на малката дойде реда,и тя вече си има две зъбчета,но като чета тук,май ще пробвам с Ненедент. Thinking

# 21
  • Мнения: 1 632
И ние започнахме още с първият зъб.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Когато се показа четвъртото зъбче започнахме с миенето.Паста взех на Аквафреш,а първата четка беше Колгейт.

# 23
  • Мнения: 2 220
На година и двам месеца започнахме да ги мием. Имаше 3 или четири зъбчета. Със свършването на пастата сменям и четката. Сега вече той си ги мие сам.

# 24
  • Мнения: 138
Хубаво е детето да свиква от малко с хигиената на устата .

# 25
  • Мнения: 1 949
Започнахме, когато имаше 4 зъбчета - Ненедент със силиконов накрайник. Сега вече сме с четка за зъби (от около 2 месеца) и ползваме Ненедент за деца под 3 год (без флуор)

# 26
  • Мнения: 645
В началото ги почиствах с кислородна вода и марличка. Около годинка и пет месеца въведох четката и пастата за зъби. Тогава му беше интересно, а на мен - лесно, миехме си зъбките заедно (друг е въпросът доколко бяха измити Confused). От известно време, обаче, меракът му се е изпарил и понякога го правим насила. А не знам дали е правилно да го насилвам.

# 27
  • Мнения: 4 428
Аз започнах да мия зъбите на Маги към 1год. Купих направо четка за зъби най-малкия размер на Аквафреш. Паста за зъби купувам някаква детска без особено избиране. Първо взех на Вадемекум, сега сме с Астера. Няма проблеми и с двете.
Аз се притеснявах как ще свикне с миенето на зъбите, но учудващо нямаме проблеми /пу-пу/ От начало преди да й измия зъбите й давах да си поиграе малко. Сега сама си отваря устата, за да й измия зъбите. Като й дам четката сама се пробва нещо да си я ръчка в устата  Laughing Взехме и стъпало за банята на Нуби
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=94
Много е удбоно  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 3 787
Когато изби първото зъбче,на 9 месеца,започнахме да го мием със силиконовия накрайник и пастата на Ненедент.Към годинката започнах да купувам четки за зъби за деца от 4 мес. до 2 годинки.Сега е с четка на Орал Б и паста Вадемекум.

Общи условия

Активация на акаунт