защото е момиче.....

  • 8 670
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Избори до дупка (момче)! family6

# 16
  • Мнения: 1 172
Иначе хората обичат да се шегуват с такива неща без да влагат нищо. Не си ли чувала на някой, който има момченце да му казват "Хайде и да му купите една сестричка" или "млади сте не се отказвайте и г-ца да си родите"?

За това си права. И ние с мъжа ми така си говорим. "Кога ще му направим сестричка" или "колко ще е хубаво да си имаме и момиченце".... Но не влагаме нищо кой-знае какво в тези думи.

Сега се сещам, че преди няколко месеца, когато на едните ни приятели им се роди момиче, а те вече имаха момче, мъжът ми изцепи "хубаво сте ги наредили, и ние така ги искаме"... но реално ние няма да си върнем второто дете след време, ако не е момиче... нито пък някой от нас ще е толкова разочарован. Бабите и те подмятат, че е ред на момиченце... Ама все в кръга на шегата. Ничий коментар не съм приела насериозно.

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Дааа, това ми припомни как моят мъж казваше,ч е ако е момиче няма да дойде да ме вземе от родилния дом...И аз му се връзвах.
Пълни идиотщини. ooooh!

# 18
  • Мнения: 22 436
Недей да се поддаваш на такива манипулации и идиотски подмятания.
Аз винаги съм искала момиче и съм страшно щастлива, че родих момиче. Есествено, че нямаше да изхвърля детето ако беше момче или по-малко щях да го обичам.
Нито ме интересува кой какво мисли по този повод.

# 19
  • Мнения: 215
На такива подмятания отговаря с усмивка "Аз пък исках да е момиче и съм много щастлива от факта". Ама че идиоти какво им влиза в работата, да не би момичетата да са втора ръка хора?  newsm78

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
и моето дете е момиче и много му се радвам , но ако беше момче, щях повече да си играя с него, както си е играл с мен баща ми ... сега малко трудно ми идва музата да си играя с кукли, но не се оплаквам ...

# 21
Това е кое село се развива??? И да родиш "наследник", той има ли какво да наследи?

# 22
  • Мнения: 6 703
и моето дете е момиче и много му се радвам , но ако беше момче, щях повече да си играя с него, както си е играл с мен баща ми ... сега малко трудно ми идва музата да си играя с кукли, но не се оплаквам ...

Защо само кукли? Моят баща знаеш ли колко чисто "момчешки" игри ме е научил.....- да правя прашки, да стрелям, да ходя на риба и т.н.
Много ми беше готино и сега съм горда с тези си умения, а и синът ми е доволен.

# 23
  • Мнения: 3 634
Не се впрягай толкова! Баща ми е от патриархално семейство и винаги е искал момче. Майка ми все го "хапе" на тази тема, защото все пак зависи и от двамата. Когато разбрахме, че аз нося момче думите му бяха: "Блазя на свекър ти, ще има кой да продължи името му.". Каза го толкова искренно и аз разбрах, че за него това е истински важно. Реших да кръстя бебчо на него и така да го "компенсирам". Нали не мислиш, че ме обича по-малко защото съм момиче??? Живота ще му даде момчето, което е искал просто ще си го получи чрез мен  baby_neutral

# 24
  • Мнения: 1 849
Що не им теглиш една по-голяма на тия с подмятанията. Щях да ги скъсвам от бъзици и сами щяха да си говорят... Кво им пука какви деца ще имам...
Имам момче и момиче и момичето е любимката на свекървата, макар, че и на внука се радва...Но дъщеря ми е глезанката на всички.
Мъжът ти може и да се радва на това, че детето е момиче, но ако продължаваш да му пускаш тази муха може и да се промени...

# 25
  • Мнения: 1 015
Няма нищо по-хубаво на света от това да имаш момиченце, те са наи-милите, карсиви и умни същества на планетата!

# 26
  • Мнения: 236
Тя жената се радва, че си има момиченце. Въпросът не е в това, за да рекламираме момиченцата. Wink Наистина, прегази ги още в началото всичките тъпи подмятания. Къде с добро, къде с не толкова добро. Престанат ли забележките и ти и мъжът ти ще забравите за "проблема".

# 27
  • Мнения: 166
Не мисля, че преувеличаваш, защото собственият ми братовчед има подобни предразсъдъци, а и мен щяха да ме срещат с мъж като тръгна да раждам, за да излезе момченце /думи на свекърва ми/. Тия работи отшумяват стига да не им отделяш твърде голямо внимание. А на добронамерените думи ще ти дам идейка как да отговаряш. Не съм я ползвала, но сега ми хрумна, че на теб ще свърши работа. Когато дъщеря ми се роди, посетихме една жена, която много, много ни харесваше с мъжа ни като двойка. Тя пита какво е детето и при отговорът ни: "Момиченце", тя каза: "Сигурна бях, защото хората, които се обичат, непременно имат момиченца." /не искам да обидя никого, просто преразказвам/. Та, интересно ми е при такъв твой отговор какво повече могат да ти кажат? Peace

# 28
  • Мнения: 945
Мацка, що ми се струва, че ТИ имаш проблем с това, че се е родило момиченце? Май нито съпруга ти, нито приятелите ти го мислят сериоzно (до сега не съм срещнала човек, който сериоzно да мисли, че ако ти се роди момиче, не ти е провървяло).

Я се zамисли не си ли съzдаваш ти проблеми от скука или нещо друго... А как си със следродилната депресия (вгледай се в себе си, сериоzно и с най добри намерения каzано   bouquet )?

# 29
  • Мнения: 599
Имам една позната със същия проблем.От такива подмятания и недоволство от страна на свекърите и,нейния "мил"съпруг и направи три бързи.......момичета.Това е ненормалщина според мен,затова те съветвам да си гледаш живота и да не им се връзваш въобще.Детето е най-голямото щастие,което може да ви се случи,независимо от какъв пол е.

Общи условия

Активация на акаунт