Нормално или не?(16)

  • 7 515
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте!

Аз съм момиче на 16 години.Живея сама с баща ми и не поддържам активен контакт с майка си.
Наскоро си хванах приятел(няколко години по-голям от мен).Баща ми знае за връзката ни и няма нищо против ако той не пречи на училищния ми успех и т.н.,дори няколко пъти ме е пускал да ходя на гости с преспиване за уикендите.Баща ми все пак се запита“А това,нормално ли е?” Сега вече ми трябва повече време и усилия за да го обедя за да ме пусне за уикенда(петък и събота) при него.
Не знам дали правя нещо грешно или правилно.
Е,нормално ли е?

# 1
  • Мнения: 612
Абсолютно нормално е, ако не ти пречи на училището. Нормално е да имаш приятел, нормално е да излизаш уикенда, нормално е да искаш да нощуваш с него. Всички сме имали гаджета. Щом баща ти е наясно и щом въпросното гадже не ти влияе зле аз не виждам проблем.

# 2
  • Мнения: 46 429
За мен не.

# 3
  • Мнения: 1 254
А баща ти познава ли гаджето ти и колко точно е по-голямо то от теб? Ползвате ли съответните предпазни средства?

# 4
  • Мнения: 9
А баща ти познава ли гаджето ти и колко точно е по-голямо то от теб? Ползвате ли съответните предпазни средства?

Не са се запознавали лично.Иии.. още не съм го правила.

Последна редакция: пт, 01 апр 2022, 13:02 от Мартина

# 5
  • Мнения: 6 130
И за мен не е, още повече щом не се и познават. Да излизаш - да, но да спиш там - категорично не.

# 6
  • Мнения: 206
Разбира се, че е нормално.
 Ненормалното в случая е, че не се познават?! Има ли причина, поради която не си ги запознала? Странно е да пускаш детето си да излиза с момче вечер, а още повече да приспива при него, без да го познаваш.

# 7
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 426
Първо искам да отбележа, че сле като баща ти ти позволява подобни неща, явно ти има ОГРОМНО доверие и те смята за разумен, голям човек. Постарй се да оправдаеш това доверие.
На въпроса ти дали е нормално, бих казала по-скоро не. Срещи с гаджето -  да, цели уикенди и приспиване на твоята възраст- не. Трябва все пак да има някакви граници, седнете и поговорете .

# 8
  • Мнения: 1 254
Да, определено не е нормално щом не се познават. Не знам кой би си пуснал детето при непознат, че и по-голям. Приятелят ти с родителите си ли живее?

# 9
  • Мнения: X
Абсолютно нормално е, ако не ти пречи на училището. Нормално е да имаш приятел, нормално е да излизаш уикенда, нормално е да искаш да нощуваш с него. Всички сме имали гаджета. Щом баща ти е наясно и щом въпросното гадже не ти влияе зле аз не виждам проблем.
Не е нормално обаче да поставяш на едно ниво излизането през уикенда и нощуването при гаджета на 16. Да, всички сме имали гаджета, но не всички сме били "малката булка" на 16. Някои сме имали и други цели в тоя живот.

# 10
  • Мнения: 612
Абсолютно нормално е, ако не ти пречи на училището. Нормално е да имаш приятел, нормално е да излизаш уикенда, нормално е да искаш да нощуваш с него. Всички сме имали гаджета. Щом баща ти е наясно и щом въпросното гадже не ти влияе зле аз не виждам проблем.
Не е нормално обаче да поставяш на едно ниво излизането през уикенда и нощуването при гаджета на 16. Да, всички сме имали гаджета, но не всички сме били "малката булка" на 16. Някои сме имали и други цели в тоя живот.

Каква “малка булка” 😂 Тя няма да заживява с него, а да спи една или две нощи там.. голяма драма. Много по- малки момичета го правят. Поне е искрена с баща си, а не му обяснява как ще спи у “една приятелка” 😂😂 Не разбирам какво общо имат целите в живота с това да си имаш гадже и да прекараш някоя вечер с него ? Мале, мале…

# 11
  • Мнения: X
А, сигурно някои по-малки момичета спят в домовете на гаджетата си. Някои дори раждат на по 12-14 години. Среда...

# 12
  • Мнения: 612
Защо е необходимо да забременява или да ражда? Тук намесвате съвсем друга група. Почти всяка тийнейджърка си има гадже и води полов живот, нормално е и съвсем не са тръгнали да раждат наред. Пък и може би е по- добре да си е вкъщи с гаджето, отколкото по улиците или по дискотеките.

# 13
  • Мнения: X
"Почти всяка тийнейджърка" е доста произволно обобщение. Тийнейджъри са между 13 и 19 години, а това е доста сериозна разлика. И определено далеч не почти всяка 16-годишна води полов живот. Още по-малко с преспиване по гаджета. На 16 все пак (поне в някои среди) приоритетите са малко по-други.

# 14
  • Мнения: 612
Момичето е написало, че дори не правят секс .. какъв е проблема да си прекара уикенда с гаджето? Не разбирам какво нередно виждате.
Излизайте повече и поглеждайте ученичките от време на време - може и да Ви се промени мнението, че не почти всяка води полов живот. 😆

Общи условия

Активация на акаунт