Нормално или не?(16)

  • 7 568
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте!

Аз съм момиче на 16 години.Живея сама с баща ми и не поддържам активен контакт с майка си.
Наскоро си хванах приятел(няколко години по-голям от мен).Баща ми знае за връзката ни и няма нищо против ако той не пречи на училищния ми успех и т.н.,дори няколко пъти ме е пускал да ходя на гости с преспиване за уикендите.Баща ми все пак се запита“А това,нормално ли е?” Сега вече ми трябва повече време и усилия за да го обедя за да ме пусне за уикенда(петък и събота) при него.
Не знам дали правя нещо грешно или правилно.
Е,нормално ли е?

# 1
  • Мнения: 612
Абсолютно нормално е, ако не ти пречи на училището. Нормално е да имаш приятел, нормално е да излизаш уикенда, нормално е да искаш да нощуваш с него. Всички сме имали гаджета. Щом баща ти е наясно и щом въпросното гадже не ти влияе зле аз не виждам проблем.

# 2
  • Мнения: 46 518
За мен не.

# 3
  • Мнения: 1 399
А баща ти познава ли гаджето ти и колко точно е по-голямо то от теб? Ползвате ли съответните предпазни средства?

# 4
  • Мнения: 9
А баща ти познава ли гаджето ти и колко точно е по-голямо то от теб? Ползвате ли съответните предпазни средства?

Не са се запознавали лично.Иии.. още не съм го правила.

Последна редакция: пт, 01 апр 2022, 13:02 от Мартина

# 5
  • Мнения: 6 150
И за мен не е, още повече щом не се и познават. Да излизаш - да, но да спиш там - категорично не.

# 6
  • Мнения: 206
Разбира се, че е нормално.
 Ненормалното в случая е, че не се познават?! Има ли причина, поради която не си ги запознала? Странно е да пускаш детето си да излиза с момче вечер, а още повече да приспива при него, без да го познаваш.

# 7
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Първо искам да отбележа, че сле като баща ти ти позволява подобни неща, явно ти има ОГРОМНО доверие и те смята за разумен, голям човек. Постарй се да оправдаеш това доверие.
На въпроса ти дали е нормално, бих казала по-скоро не. Срещи с гаджето -  да, цели уикенди и приспиване на твоята възраст- не. Трябва все пак да има някакви граници, седнете и поговорете .

# 8
  • Мнения: 1 399
Да, определено не е нормално щом не се познават. Не знам кой би си пуснал детето при непознат, че и по-голям. Приятелят ти с родителите си ли живее?

# 9
  • Мнения: X
Абсолютно нормално е, ако не ти пречи на училището. Нормално е да имаш приятел, нормално е да излизаш уикенда, нормално е да искаш да нощуваш с него. Всички сме имали гаджета. Щом баща ти е наясно и щом въпросното гадже не ти влияе зле аз не виждам проблем.
Не е нормално обаче да поставяш на едно ниво излизането през уикенда и нощуването при гаджета на 16. Да, всички сме имали гаджета, но не всички сме били "малката булка" на 16. Някои сме имали и други цели в тоя живот.

# 10
  • Мнения: 612
Абсолютно нормално е, ако не ти пречи на училището. Нормално е да имаш приятел, нормално е да излизаш уикенда, нормално е да искаш да нощуваш с него. Всички сме имали гаджета. Щом баща ти е наясно и щом въпросното гадже не ти влияе зле аз не виждам проблем.
Не е нормално обаче да поставяш на едно ниво излизането през уикенда и нощуването при гаджета на 16. Да, всички сме имали гаджета, но не всички сме били "малката булка" на 16. Някои сме имали и други цели в тоя живот.

Каква “малка булка” 😂 Тя няма да заживява с него, а да спи една или две нощи там.. голяма драма. Много по- малки момичета го правят. Поне е искрена с баща си, а не му обяснява как ще спи у “една приятелка” 😂😂 Не разбирам какво общо имат целите в живота с това да си имаш гадже и да прекараш някоя вечер с него ? Мале, мале…

# 11
  • Мнения: X
А, сигурно някои по-малки момичета спят в домовете на гаджетата си. Някои дори раждат на по 12-14 години. Среда...

# 12
  • Мнения: 612
Защо е необходимо да забременява или да ражда? Тук намесвате съвсем друга група. Почти всяка тийнейджърка си има гадже и води полов живот, нормално е и съвсем не са тръгнали да раждат наред. Пък и може би е по- добре да си е вкъщи с гаджето, отколкото по улиците или по дискотеките.

# 13
  • Мнения: X
"Почти всяка тийнейджърка" е доста произволно обобщение. Тийнейджъри са между 13 и 19 години, а това е доста сериозна разлика. И определено далеч не почти всяка 16-годишна води полов живот. Още по-малко с преспиване по гаджета. На 16 все пак (поне в някои среди) приоритетите са малко по-други.

# 14
  • Мнения: 612
Момичето е написало, че дори не правят секс .. какъв е проблема да си прекара уикенда с гаджето? Не разбирам какво нередно виждате.
Излизайте повече и поглеждайте ученичките от време на време - може и да Ви се промени мнението, че не почти всяка води полов живот. 😆

# 15
  • Мнения: X
Излизаме. Просто в различни среди излизаме.
Щом няма да правят секс, докато тя спи при гаджето си, предполагам, ще плетат чорапи.

# 16
  • Мнения: X
И за мен.
16 годишни и прекарване на цял уикенд в къщата на 19-20 годишно гадже. Абсурд.

# 17
  • Мнения: 1 021
По-добре е да се запознае с бащата, защото, от горчив опит казвам, на тази възраст често човек има грешна преценка. Хубаво е бащата да прецени дали човекът е свестен, особено след като ще има уикенди с преспиване. И, на тази възраст според мен е много рано за такава стъпка, след 18 е моето мнение. Разходки, излизания - може. Първият ми приятел "с преспиване" си хванах на 18.
И на мен не ми се вярва като ходи у тях да плетат гоблени или да четат книги.

# 18
  • Мнения: 206
Успокойте малко страстите. Най-добрата ми приятелка /от училище/ има връзка, която продължава и до днес  (15 години). Започна да приспива при гаджето от 14- 15 годишна, а правиха секс на третата им годишнина. Да, правилно прочетохте! Три години не му пусна', както се казва. Тези от вас, които не вярват, че момичето все още не е правило секс, вероятно сте спали с вашите гаджета още първия път като сте останали сами. Е, да ама не всички са като вас 🤭😀

# 19
  • Мнения: X
Тези от вас, които не вярват, че момичето все още не е правило секс, вероятно сте спали с вашите гаджета още първия път като сте останали сами. Е, да ама не всички са като вас 🤭😀
Тези от нас, които не вярват, че тийнеъджъри, оставени сами в спалнята няма да правят секс, имат нешо подобно на логика и познания, за разлика от онези, чиято самотна мозъчна клетка е в състояние да роди само нападки към опонента вместо аргументи.

# 20
  • Мнения: 1 021
Аз познавам и една, която 3 години ходи с един и не му пусна и на 33 още е девствена, но в онзи случай мъжът явно беше патологично търпелив. Аз не бих си оставяла дъщерята на 16 да преспива у някакъв тип, който никога не съм виждала. Да не забравяме какви хора бродят по тази Земя и че не всеки е с добри намерения.

# 21
  • Мнения: 206
Thewishmaster, именно вие сте тези, които НАПАДАТ!! Момичето ви споделя, че не е спало с приятеля си, а вие веднага бързате да й държите речи, как видиш ли ти задължително са правили секс. Вярвате или не, историята, която ви споделих е истина и не мисля, че е първата такава, тъй като и братовчедка ми на 17 години преспиваше в приятеля си, но не правиха секс веднага. Тук чуденката е - защо бащата не познава момчето, а нападките за секса са много грозни и не на място.
Друг е въпросът и че няма нищо лошо и срамно на 16 години да правиш секс. Лошото е да се размотаваш с компания, която семейството ти не познава! Бих казала дори безотговорно и недопустимо! Всеки родител трябва да знае детето му къде е и с кой е, по всяко време! Все пак е още ученичка!

# 22
  • Мнения: 2 887
Аз до като се омъжих не съм си позволявала да спя у някой мъж , камо ли да пусна детето си . Днес един , утре друг .

# 23
  • Мнения: 46 518
Успокойте малко страстите. Най-добрата ми приятелка /от училище/ има връзка, която продължава и до днес  (15 години). Започна да приспива при гаджето от 14- 15 годишна, а правиха секс на третата им годишнина. Да, правилно прочетохте!
А на колко години беше гаджето?

# 24
  • Мнения: 1 021
Вероятно и той е бил на толкова и не са правили нищо, защото го е било шубе да не се изложи. Никой 20-годишен няма да чака 3 години да му пуснат, ако ще момата да е от чисто злато. Като почнат да си придават важности...

# 25
  • Мнения: X
Друг е въпросът и че няма нищо лошо и срамно на 16 години да правиш секс.
Да правиш секс на 16 няма нищо лошо, макар че е желателно малко да се поотложи. Например с още 1-2 години. Но да преспиваш при гаджета , когато си на 16, намирам за недопустимо. На 16 са още полу-деца. На 16 все още основният им приоритет е да учат, а не да застилат чаршафи в спалнята. Дъщеря ми е на 16 и говоря от опит от първа ръка.

# 26
  • Мнения: 1 050
"Почти всяка тийнейджърка" е доста произволно обобщение. Тийнейджъри са между 13 и 19 години, а това е доста сериозна разлика. И определено далеч не почти всяка 16-годишна води полов живот. Още по-малко с преспиване по гаджета. На 16 все пак (поне в някои среди) приоритетите са малко по-други.
Преди 15 години в центъра на София в моя клас бяхме точно две девствени на 16 години. Не вярвам в днешно време да са се променили нещата.

# 27
  • Мнения: X
Предполагам, няма големи промени, но тесният собствен кръг не е представителна извадка. Възможно е в съседния клас да е имало 8 девствени, а в друг клас - само 1 или дори 0. Та, няма как да извадим достоверен процент за поколението от това наблюдение. А и аз не говоря за правенето на секс, а за преспиването при гаджета. Двете са много различни неща. Едно е сексът да е тръпка, която си открадваш от време на време, друго е да е рутина като при двойка с 10-годишен брак. Ако първото е приемливо за 16-годишни, второто - категорично не.

# 28
  • Мнения: 1 021
При двойките с 10-годишен брак сексът е от дъжд на вятър, евентуално два пъти месечно в добрите случаи и далеч не е рутина:) Особено когато хората са преуморени и гледат малки деца.

# 29
  • Мнения: X
Хм, и в двата ми брака съм пропуснала това "от дъжд на вятър". А не е като да нямам две деца.

# 30
  • Мнения: 2 502
Еххххх, жалко, че някои хора не са в представителни извадки.

# 31
  • Мнения: 10 601
Авторке, какво правите с гаджето у тях през уикендите?
Ти си непълнолетна. Татко ти носи отговорност за твоите деяния. След 22 ч. каквото и където насърбаш е негова отговорност. Така че - да, не е нормално.

# 32
  • Мнения: 9
Авторке, какво правите с гаджето у тях през уикендите?
Ти си непълнолетна. Татко ти носи отговорност за твоите деяния. След 22 ч. каквото и където насърбаш е негова отговорност. Така че - да, не е нормално.

По принцип гледаме филми,готвим си,излизаме с общи приятели,разхождаме се из града.Не правим нищо нередно,баща ми ми има пълно,понякога сляпо доверие,защото съм се доказала не само веднъж,че го заслужавам.
Приятелят ми също е много кротък.Не мога да кажа,че когато съм при него се “прибираме” точно в 22часа,но си знам границата.Не ходим на места като нощни клубове или барове,не правя глупости от сорта на возене в чужди коли или напиване до безсъзнание,че да се тревожа какво може да се случи.Също така и не мога да се погледна както гледам по-голямата част от връстничките си(не съм го ударила на живот) уча си и не се занимавам с глупости🤷🏻♀

# 33
  • Мнения: 771
Би било по-нормално и приемливо, ако ги запознаеш. Нека поне баща ти знае къде и при кого отиваш.

# 34
  • Мнения: 10 601
А той сам ли живее или си отивала на гости у семейството му? За да му светне лампичката на татко ти, значи нещо се променя.

# 35
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
За мен не е нормално.
Да имаш приятел,да излизаш-да.
Да спиш в къщата му-не.
Баща ти поне познава ли момчето?

# 36
  • Мнения: 1 399
А той сам ли живее или си отивала на гости у семейството му? За да му светне лампичката на татко ти, значи нещо се променя.

И аз това попитах, ама не получих отговор.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 5 182
Ако кажеш на колко години е гаджето, ще отговориш на много въпроси.
Иначе аз не виждам нищо лошо в преспиването при гадже. Ако са решили да се сексят, могат да го правят и в 13:30 на обяд след училище. Наистина не виждам с какво сексът в 23:00 е по-опасен.
По въпроса дали го правят или не, аз ѝ вярвам, тъй като аз за пръв път имах сериозно гадже чак на 18 и минаха 6 месеца, в които сме нощували заедно, преди да има секс. Той беше на 23. Получи се 5 годишна не лоша връзка. Нито съм забременяла, нито съм си зарязала образованието или нещо друго нередно.

# 38
  • Мнения: X
Въпросът не е дали се прави секс и в колко часа се прави. Въпросът е в рутината на секса, която се създава с преспиването при гадже. На 16 е ОК сексът да е тръпка, нещо като тайно изяден бонбон, но рутина - не. Категорично не.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 5 182
Каква рутина? Тя да не се е изнесла да живее при господинчото? Говорим за няколко преспивания уикендите!
Иначе рутина също могат да си направят по обяд след училище.
Не виждам защо трябва да се крият, да бягат от часове и да се крият кой знае по какви места, зорлем да е таен бонбонът.

# 40
  • Мнения: X
Е, те няма да извършат престъпление, че да се налага голямо криене. Но не намирам за добра идея сексът да е приоритет на тази възраст. Има време за това.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 5 182
Как разбрахте, че сексът е приоритет номер 1 в 16 годишната авторка? Тя дори написа, че още не са го правили. Дори и това да не е вярно, пак няколко секса с гаджето не бих ги определила като приоритет. Не си е развалила оценките, не е тръгнала да му шие чорапите или да не се прибира вкъщи.

# 42
  • Мнения: X
Диди, нима мислиш за вероятно авторката да иска да преспива при гаджето, за да бродират заедно гоблени? Доколкото съм запозната, все още не са отменили действието на хормоните.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 5 182
Разбира се, че е възможно. Самата аз на 18 съм преспивала при гадже 6 месеца без секс преди да му "пусна". Не сме шили гоблени. Гледали сме филми, помагал ми е за курсовите работи, събирали сме се с компания, говорили сме си, гушкали сме се и т.н. Все пак не сме животни, можем да си го държим в гащите.

# 44
  • Мнения: X
На 18 си по-скоро възрастен. Тогава самоконтролът е по-вероятен.

# 45
  • Мнения: 1 050
Е, те няма да извършат престъпление, че да се налага голямо криене. Но не намирам за добра идея сексът да е приоритет на тази възраст. Има време за това.
Ама то винаги е било приоритет точно на тази възраст, защото хормоните бушуват, защото е нещо ново и вълнуващо, защото те кара да се чувстваш голям и защото нямаш други жизненоважни задължения. После идват приоритетите като кариера, плащане на сметки, гледане на деца и други такива неотложни неща.

# 46
  • Мнения: X
Разбира се, че винаги е било приоритет на тази възраст. Но това е от гледна точка на 16-годишните. А от гледна точка на родителите не е добре да е приоритет точно тогава. И това е една от причините, поради които аз и родители като мен не сме ок с идеята 16-годишните ни дъщери да преспиват при гаджета, дори да сме ок с идеята да имат гаджета.

# 47
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
На 16г детето е непълнолетно и ние като родители носим отговорност за него.
И ако се случи нещо ние родителите ще сме виновни.


Затова,докато стане на 18г.няма да спи по чужди къщи.


На 18,като стане пълнолетен човек и сама носи отговорност за себе си-може.

# 48
  • Мнения: 1 459
Доста крайни мнения са се заформили, а авторката умело се измъква между спора и не отговаря на някои важни въпроси, които вече бяха зададени:1. На колко години е момчето?
2.Защо баща ти не го познава?
3. Това момче с кого живее?
4. Какво се е случило, че баща ти изведнъж е почнало нещо да го гложди?
И аз съм против преспиването и оставането за цели уикенди на 16 г., още повече, че в цялата история има доста въпросителни. Може и да не е с цел секс, но не виждам защо на 16 трябва да нощуваш при това момче. Имай си гадже, но се прибирай вкъщи.

# 49
  • Мнения: 9
Доста крайни мнения са се заформили, а авторката умело се измъква между спора и не отговаря на някои важни въпроси, които вече бяха зададени:1. На колко години е момчето?
2.Защо баща ти не го познава?
3. Това момче с кого живее?
4. Какво се е случило, че баща ти изведнъж е почнало нещо да го гложди?
И аз съм против преспиването и оставането за цели уикенди на 16 г., още повече, че в цялата история има доста въпросителни. Може и да не е с цел секс, но не виждам защо на 16 трябва да нощуваш при това момче. Имай си гадже, но се прибирай вкъщи.

1. По принцип просто исках да избегна този въпрос,защото разликата е голяма.
2.Не знам,искам да ги запозная,но баща ми се дърпа,а аз познавам майка му и баща му!
3.Той живее сам.
4.🤷🏻♀Абсолютно нищо.

# 50
  • Мнения: 2 502
Последните уточнения внесоха яснота по въпроса.
Най-вероятно баща ти не иска запознанство, заради голямата разлика във възрастта ви. Също така мисля, че го притеснява факта, че младежът живее сам.

# 51
  • Мнения: 1 399
Щом разликата ви всъщност не е малка, както пишеше в първия пост, на мен ми се струва още по-нередно да преспиваш там.

# 52
  • Мнения: 10 601
Доста крайни мнения са се заформили, а авторката умело се измъква между спора и не отговаря на някои важни въпроси, които вече бяха зададени:1. На колко години е момчето?
2.Защо баща ти не го познава?
3. Това момче с кого живее?
4. Какво се е случило, че баща ти изведнъж е почнало нещо да го гложди?
И аз съм против преспиването и оставането за цели уикенди на 16 г., още повече, че в цялата история има доста въпросителни. Може и да не е с цел секс, но не виждам защо на 16 трябва да нощуваш при това момче. Имай си гадже, но се прибирай вкъщи.

1. По принцип просто исках да избегна този въпрос,защото разликата е голяма.
2.Не знам,искам да ги запозная,но баща ми се дърпа,а аз познавам майка му и баща му!
3.Той живее сам.
4.🤷🏻♀Абсолютно нищо.

То само отговора на 1. внесе яснота над всичко. Grinning
Кажи колко е разликата, защото ние знаем за какво мислят момчетата/мъжете на всяка възраст и ще предположим и баща ти какво мисли. Wink

# 53
  • Варна
  • Мнения: 5 182
Аз съм склонна да приема разлика до 10 години маааксимум. Ако е повече, вече клони към педофилия.

# 54
  • Мнения: 46 518
Аз пускам дъщеря си на пижамени партита в приятелки, чиито родители познавам и при всяко гостуване поддържаме връзка.
В дома на възрастни мъже, абсурд. И то непознати. Не вярвам който и да е родител да се съгласи. Не вярвам и този баща досега да е разрешавал.

Последна редакция: пт, 08 апр 2022, 14:14 от Не се сърди, човече

# 55
  • Мнения: 1 459
А така, да си дойдем на думата. От самото начало нещо ми подсказваше, че става дума за по-голям батко. Щом не казваш възрастта му кой знае и каква ви е разликата. Ами на 16 г. не е нормално, съжалявам. Чудя му се на баща ти къде е спал досега. Най-добронамерено те съветвам да не се буташ по жилищата на ергени и вечер да си стоиш вкъщи, пишейки домашни.

# 56
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Не само, че не е нормално, а не е и честно спрямо теб. В прекрасна възраст си. Защо толкова бързо искаш да пораснеш? Отложи този период за по-късно. Гаджето няма да те остави, ако не спиш с него през уикендите.

# 57
  • Мнения: 1 021
Друг е въпросът с какъв морал е въпросният господин, който си хваща за гадже 16-годишно момиче. Разбрахме, че имат разлика във възрастта. Ако господинът е над 22-3 това си е патологично. А може и на 30 да е, ами представете си, че е и на 40?! Нищо не би ме учудило вече, като знам изискванията на българския мъж (едва ли не жени над 25 ги считат за престарели). Бащата къде блее?

# 58
  • Мнения: 1 459
Друг е въпросът с какъв морал е въпросният господин, който си хваща за гадже 16-годишно момиче. Разбрахме, че имат разлика във възрастта. Ако господинът е над 22-3 това си е патологично. А може и на 30 да е, ами представете си, че е и на 40?! Нищо не би ме учудило вече, като знам изискванията на българския мъж (едва ли не жени над 25 ги считат за престарели). Бащата къде блее?
Напълно съгласна.
Преди няколко месеца имаше тема от 17-годишна, която беше почнала да излиза с мъж на 27 г. Веднага се присламчи един потребител, който се похвали, че си падал по девойчета на 16-17 г., ама се отнасял към тях с уважение, каквото и да значи това. Явно им посвещава поеми. Тъй че авторке, имай предвид, че и тук разни пергиши бройкат точно за такива теми и внимавай. Ще ти кажа същото, което казах и на онова момиче. Тези господа щом не търсят жени на близка до тяхната възраст, явно не им минават номерата и затова ги пробутват на неопитните ученички.

Общи условия

Активация на акаунт