Защо всички мами говорят в множествено число :)

  • 4 999
  • 110
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 228
И стандартният въпрос: Колко тежите? 63 килограма съм, но се опитвам да отслабна.

# 31
  • Мнения: 3 478
Тук лиготията няма нищо общо.
Сега е модерно всеки да се изтъква, че не говори така, но всъщност това е съвсем нормално за човешката реч.
Шофьорите на автобуси и маршрутки защо не казват "В превозното средство, което управлявам, в момента няма / има много пътници", а казват "Празен съм/Пълен съм", след като е очевидно, че пътниците не се возят в коремите им?
Когато човек се занимава по цял ден с нещо е нормално да се стигне до такива изказвания.
Представителите на много други професии също използват подобен род изрази, нормално е и майките да го правят, особено когато са по цял ден с бебето.

Стига сте се дразнили от глупости. Има толкова по-дразнещи и лигави неща в този форум. Някои потребители като започнат да се мазнят едни на други и целият под става на локви  Joy
Ама не виждам някой всеки ден да пуска теми за това...

Подкрепям Peace

Мен такива изказвания не ме дразнят!

# 32
  • Мнения: 2 407
И аз с е дразня,ама понякога и аз говоря така,незнам и аз ,можеби защото бебето не може да говори...

# 33
  • Мнения: 4 473
Не знам клише ли е - не е ли, но звучи смешно и дразнещо едновременно.
Сигурно и кекс като правят пак така...

# 34
  • Мнения: 3 835
Тук лиготията няма нищо общо.
Сега е модерно всеки да се изтъква, че не говори така, но всъщност това е съвсем нормално за човешката реч.
Шофьорите на автобуси и маршрутки защо не казват "В превозното средство, което управлявам, в момента няма / има много пътници", а казват "Празен съм/Пълен съм", след като е очевидно, че пътниците не се возят в коремите им?
Когато човек се занимава по цял ден с нещо е нормално да се стигне до такива изказвания.
Представителите на много други професии също използват подобен род изрази, нормално е и майките да го правят, особено когато са по цял ден с бебето.

Стига сте се дразнили от глупости. Има толкова по-дразнещи и лигави неща в този форум. Някои потребители като започнат да се мазнят едни на други и целият под става на локви  Joy
Ама не виждам някой всеки ден да пуска теми за това...

Подкрепят този пост, и аз не се дразня. Факт е обаче, че отдавна не съм стъпвала в подфорумите, където предимно се използват тези изрази.

# 35
  • Мнения: 25 641
Сигурно и кекс като правят пак така...

А защо наричате секса кекс?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 36
  • Мнения: X
А някой може ли да ми отговори защо на 32 и 35-годишни мъже /братовчедите ми/ цялата женска рода им говори на "децата". Децата тва направили, децата онова! Даже и аз прихванах, въпреки че са ми батковци!  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 1 272
Получавам колики само при мисълта за въпрос от сорта "хапвате ли добре?", "как сте?". Старая се винаги да отговарям така, че да стане ясно че аз и дъщеря ми сме отделни личности, които ходят заедно на консултация, но за съжаление все още не ядат или спят заедно...
В този смисъл, а и с оглед на прочетеното до тук смятам, че е некоректна формулировката на въпроса ти - защо ВСИЧКИ мами.......?  Не всички мами говорят така! Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 7 097
Кои са тези всички?

# 39
  • Мнения: 2 211
Когато общувам нормално наистина не говоря така, но тук във форума го правя, защото е по - кратко и и по - удобно да се изразиш така -много ме мързи да пиша.

# 40
  • Мнения: 4 451
Заставам зад мнението на Карина. Peace Казала го е чудесно и аз почти няма какво да добавя. И аз го правя понякога, не се усещам. Не се чувствам така, сякаш съм изгубила единтичността си след раждането на бебето.
Не ме дразнят и околните майки, които говорят по този начин. Имам много по-сериозни проблеми от това да се вглеждам кой как се изразява.

# 41
  • Мнения: 934
Спомням си майка ми как веднъж каза "Кандидатствахме!" (за моето кандидатстване в Университета) Laughing Laughing

Иначе аз така не говоря, не ми е в стила Naughty
От чисто любопитство - как се говори в множествено число при наличие на повече от едно дете?

# 42
  • Мнения: 500
Редовно говоря така поради мързел - много по-лесно ми е да кажа, че ни никнат зъби, отколкото "на моята дъщеря й никнат зъби"... Аз съм пестелив човек  Mr. Green
Анджек! Mr. GreenИ аз тъй.

# 43
  • Мнения: 3 405
Но, затова пък, напоследък доста се обръщат към Емиии. Тя коя е?

Близначката на Амиии  Wink

# 44
Ах, ама сме без настроение днес Simple Smile Шегичка.

Не се засягайте, не пуснах темата, за да кажа, че това ме дразни, напротив. Ако някой го е схванал като някакъв упрек, не е така.
Даже като пуснах темата и аз самата не се бях замисляла толкова, защо е така. Сега се сещам, че и аз съм се изказвала в множествено число за някои важни неща в живота на по-малкия ми брат.

Извинявам се, че темата е била повдигана вече, но тук има толкова много потребители, че все някои като мен е пропоснал, та няма да е толкова болезнено вярвам, че се обсъжда пак.

Общи условия

Активация на акаунт