МАРТеснки хлапета

  • 16 995
  • 268
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 815
Мишолина, още веднъж ти желая много леко раждане и очакваме новината за малкия мъж!

Тедулина, добре си направила. Щом не му понася, в градината определено е по- различно. и на мен ми е такава мъка на сърцето тази ясла, НЕда сега я гледат баби и дядовци, но от пролетта трябва да тръгне на ясла. Още го мисля, нещо не ми се иска...може би ще спра майка ми от работа

Мамо Веси, и Ран ми обяснява как не трябва да правя разни неща. Например вчера не ме пускаше в банята да се изкъпя с обяснението "децата се къпят, майките не се къпят" Simple SmileSimple SmileSimple Smile аз му обяснявам, че всеки човек трябва да се къпе, защото иначе е мръсен и ще мирише и той посегна с ръка към лицето ми, погали ме и каза "готово, избърсах те" Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile

# 61
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Теди, можете да правите апликации с Иси /аз съм под впечатление от заниманията на Мишо в градината  Wink/. Има безопасни детски ножички, а лепенето е със сухо лепило. Също се сещам за един детски сайт - www.dechica.com. В него има песнички, приказки, картинки за оцветяване, въобще интересни неща, на Мишо много му харесва. 
Мишолина, стискам палци всичко да мине бързо и лесно. Чакаме малкото човече.
Цветина и аз нещо вече не съм такава почитателка на яслите. Когато Мишо се роди бях твърдо решена на около година и половина да го давам на ясла, но по стечение на обстоятелствата не стана. Сега не съжалявам, ако имам второ дете пак бих искала да го гледам до 2 и половина /ако имам възможност разбира се/.

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 21:18 от ivap

# 62
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
Хмм, дааа... наистина странно. И Зари го обиавиха за алергичен защото 3 седмици не спря да кашля с една такава силна гадна кашлица... Аз обаче отказах да давам лекарства без тестове и докато се нагласим да ги направим кашлицата спря...

Иначе и той е станал доста непоносим - все мрънка, все нщо недоволен. Според мен е заради възрастта и многото промени от както се преместихме и гледам много да не се връзвам.  Mr. Green
За някой неща обаче развяхме бялото знаме - баща му спи в неговата стая от 2 седмици Embarassed при положение, че Зари си спеше сам в стаята си от 3 месечен. Просто не издържахме на това да ставаме всяка вечер поне веднъж да го успокояваме. Утешаваме се с това, че е временно.
Купихме му и ново "голямо" легло на 2 етажа с палатка на втория и той много му се радва. Надявам се да помогне със спането. Обмисляме да сложим и сестричката в стаята.... Някой да има подобни проблеми със спането? ooooh!

# 63
  • София
  • Мнения: 747
Привет и от нас Grinning

Мамо Веси, разгледах снимките- наистина е много интересно и доста по-различно от нашите градини. Ама се чудя как успявате да ги приспите толкова близо едно до друго- не се ли закачт и не си ли пречат. Ако има такова дете като Георги например, който изобщо не спи,к какво го правите?Иначе Дани наистина прилича на теб. Тони май повече на баща си прилича, но Дани... си е твой Grinning

Цветина, ние също водихме Георги в зоопарка, но никакво внимание не обърна на животните. През цялото време се гони с братовчед си и досега като го питаме  за животните говори само
за тези от цирка(предния ден го бяхме водили на цирк и там наистина се впечатли). А Ран като е казвал" Мечката ми" ами вземете му я на детето  Grinning(надявам се не се обиждаш ама ми стана много смешно като си го представих как се бори и търкаля с едно мече вкъщи). Иначе за  етапа  "това е мое" не ми се говори... Георги като каже "Това мий мойто мий" означава, че никой не трябва да пипа. Има три неща, които са неприкосновени- тротинетката, една зелена лопата и един картинен речник- ей за тези неща война прави.

Шоколадкина, скоро се сещах за вас. Разгледах снимките, много са пораснали децата. Да са ти живи и  здрави Grinning

Тедулина, и аз ще следя с интерс идеите за занимания вкъщи. Има една книга, но не си спомням точни заглавието-" 501 начина да забавляваш детето си"-с червени големи букви е, имам я но съм я дала на майка ми в момента, та там има много идеи, добре подредено е и си пише коя игра за колко голямо дете е подходящо. Ако я видиш по книжарниците й хвърли един поглед, може и да ти хареса. Иначе сега съм намислила да правим горска къща- една кутия от шоколадовии бонбони ще я залепяпод прав ъгъл, да стане катоколибка, ще съберем с Георги кафяви и жилти листа и кори и ще я облепим с тях. Ще я поставим на едно голямо парче кашон, което също ще налепим с листа, трева и кори( т.е. това да играе ролята на поляна) и ще нареждаме животни там. Не знам дали ще се получи, може би е малък за това, но ще пробвам.

Това то нас за сега поздрави на малчовцтите и болничките да се оправят бързо Grinning

# 64
  • Мнения: 1 639
Вие сте страхотни просто!
Аз също съм на въла "с-какво-да-занимавам-мрънкащото-си-дете"....

tchara, мерси, че ми напомни за книгата ето я в онлайн книжарница http://www.book.store.bg/c/p-p/m-12/id-3586/501-zanimania-za-dec … amp;latconvused=0 
Аз отдавна знам за нея, но все нещо се случваше и не съм я купила до сега. Дойде й редът вече и тези дни ще я поръчам. Simple Smile
misholina, очакваме добрата новина! Flutter Леко и безпроблемно раждане!  Hug

# 65
  • Мнения: 815
Ти пък, Чара, как ще ти се обиждам Simple Smile наистина щяхме да сме интересна картинка в къщи- само мечка ни липсва!!!  Ран от 2 дни е на нова вълна. Вечер мъкне наляво- надясно един юрган (ганчето) и само обяснява, че ще се завива, защото му е студено. И където и да седне, се завива. Така и заспива, но аз му го махам, защото се изпотява с такава дебела завивка. Не дава да му постригам косата и само се държи нза главата като тръгна с машинката към него. Simple Smile

Ще взема и аз да я купя тази книга

 Шоколадкина, много са пораснали дечицата- големи сладури са!   
 

# 66
  • София
  • Мнения: 747
Ох, напоследък съм много разсеяна. Мишолина, и аз искам да ти пожелая леко и безпроблемно раждане. А за малката Мишолинка хич не бери грижа- так ще проговори перфектно и двата езика...Аз докато бях в Пловдив работих 6г в частно училище, където много от децата бяха двуезични- никакви проблеми нямаха. А имаше едно момиче триезично- баща грък, майка рускиня, но бизнесът им в България и то беше родено тук. Ами в 4-ти клас то говореше перфектно и трите езика, пишеше и четеше на два от тях, учеше и английски в училище(на всичкото отгоре беше и много красива и с колегите сме се шегували, че като порасне ще е перфектна за шпионка в тайните служби Grinning) А колко ми е била от помощ, когато имах едно гърче в класа... АЗ смо мога да съжалявам, че Георги не е в подобна среда и ще има да се пОти гОркия над тетрадките и резултатът ще е къде къде  по-слаб...

# 67
  • София
  • Мнения: 747
http://video.google.com/videoplay?docid=6821870869569379966

Ето едно клипче с Георги, но от половината натък взе много да се лигави...

# 68
  • Мнения: 952
Привет и от нас. Не съм се разписвала скоро в темата ама бяхме на почивка с Вики в Трявна.Охх беше супер града също е супер и има много хубави градинки и места за децата а и като се сложи чистия въздух сатава още по добре. Ние с Виктор също сме си в къщи защото сме с гадния вирус с разстройството и повръщането Tired За сега повръщанет оспря ама с разстроъствот не сме се справили, лошото е че няма апетит а аз диета трябва да налагам.Ужас е просто как да го карам да яде моркови и картофи или ориз,като той въобще не ги поглежда ooooh! Незнам вече хич не яде напоследък дано е период че се побърквам. Виждам че сте писали назад за пъпките и ние бяхме с обрив но при нас стават големи блънди тия ухапвания. Аз съм същата като ме ухапе комар и може и белег да ми остане даже от пъпката. Мажех Вики с фенистил и капките давах.
Теди, да не мислиш да спираш Иси от яслата?
Мишолина на теб леко раждане и скоро да се похвалиш за рожбата. Какво очаквате мома или мъжкар?

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря на всички ви за идеите  Hug!
Определено ще са ми от полза. Книгата, мисля че ще я има в "Пингвини" така че ще е първа в списъка за купуване Simple Smile.
misholina като спомена за албума за бабите се сетих, че и ние може да си направим такава папка с творенията на нашите мишоци в общия албум Simple Smile.
Леко раждане ти пожелавам! То не останало време Simple Smile.

Хриси в момента е на вълна "мамо прочети". Носи книги да чета постоянно  Crazy, още не съм си изпила сутрешното кафе и той строен с книгата да му чета. Добре поне, че успях да го убедя да четем различни книги иначе ... жална ми майка  Mr. Green. И така на ден чета повече от 15-тина книги, някои по 2-3 пъти  Mr. Green. Учим фигури и букви. Опитвам се да го накарам да рисува  с пастелите, но му е по-интересно да се опитва да ги събере всичките в една ръка  Laughing и после доволно ми съобщава : "Успях!" . Купих и тебешири и ще творим на улицата пред нас Simple Smile. Това с апликациите малко ми е Х как ще стане, но ще опитам.

malka s4etka спокойно, Хриси като беше така изкара 1 ден само на пакетче солети и малко АМ. Ще се оправи Вики. Важното е да предлагаш много течности. Дано обича чай от шипки.
За яслата - Да, спирам го. На 10.10. ще ходя да взема картона и няма ясла вече.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 654
Здравейте
Отдавна не съм писала, но от няколко дена дори не съм включвала комп-а. В момента, в който Яна го види да работи и се залепва да гледа филмчета  Twisted Evil А докато спи средобяд гледам или и аз да поспя, или да сготвя нещо. Вечер си ляга много, много късно  Sad
Тези дни е болна - има хрема и кашлица от хремата. Водих я на лекар и изписаха 2 хомеопатични и сироп за кашлица. То при лекарката си беше цяла "Одисея", че има ужасен страх от лекари и въобще не дава да я пипат. Като надуши специфичната миризма в коридора на която и да е поликлиника и започва да реве и да се дърпа към изхода...  Sad
Подстригах Яна, обаче още не съм я снимала с новата прическа. Дано скоро да успея да свърша и тази работа.
Този следобед разбрах, че баба ми е починала и вчера са я погребали. Нашите са ми спестили всичко, за да не се притеснявам. Новината не е неочаквана предвид състоянието в което беше, но пак си ми е мъчно и си поревах. Най- ме е яд, че не можах да и покажа втората и правнучка и да ги снимам. А имах тази възможност.... но оставих за после, после нямаше кога, а сега вече е късно...  Cry
Чара, мерси за идеята за книгата - ще гледам да си я купя.
Тедулина, добре си решила за яслата, няма какво да мъчиш Иси като не му понася.  Peace
Счети, стискам палци бързо да се оправите.
Мишолина, и на теб стискам палци всичко да мине бързо и да е ок  newsm10   В тази връзка една моя много добра приятелка роди вчера второто си детенце   Heart Eyes
Когато мога пак ще пиша, но да знаете че ви чета сравнително редовно   Hug

# 71
  • Мнения: 1 502
Ехааа, раздвижихме темичката, май ще трябва някой да ви побутва да пишете. Joy
Да не забравя и аз Мишолина, дано всичко мине по вода, леко раждане и от мен! Praynig

В тази връзка, една българка тук, миналия петък направо ни изуми, родила за 1,5ч., Дано и при теб да мине така леко. Praynig

Мамо Веси, и Ран ми обяснява как не трябва да правя разни неща. Например вчера не ме пускаше в банята да се изкъпя с обяснението "децата се къпят, майките не се къпят" Simple SmileSimple SmileSimple Smile аз му обяснявам, че всеки човек трябва да се къпе, защото иначе е мръсен и ще мирише и той посегна с ръка към лицето ми, погали ме и каза "готово, избърсах те" Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile

Де да беше и при нас така, все още ни е голям проблем това пусто къпане, рев до небесата, двамата с таткото го къпем, голяма мъка. Миналата седмица направих опит да го пострижа, че вече е станал като едно момиченце, дори го изкушавахме с една количка от поредицата на "Колите", специално купена за тази цел, но милия така рева, само я гледаше с жални очи и ни се молеше да му я даден, но не даде да го пострижем. Накрая таткото му дожаля и му я даде, вече не знам какво да го правя... ooooh!

Привет и от нас Grinning

Мамо Веси, разгледах снимките- наистина е много интересно и доста по-различно от нашите градини. Ама се чудя как успявате да ги приспите толкова близо едно до друго- не се ли закачт и не си ли пречат. Ако има такова дете като Георги например, който изобщо не спи,к какво го правите?Иначе Дани наистина прилича на теб. Тони май повече на баща си прилича, но Дани... си е твой Grinning

Заспиват и още как, слагаме тези, които заспиват веднага едно до друго, а щъкащите, лягаме между тях и сме там докато заспят, т.е. около 30-40мин. лежим и ние до тях, добре ни идва и на нас.  Mr. Green Тези, които не спят, са в другото помещение, пак лягат но на тях им четем или слушаме някоя приказка на сидито, но задължително са в хоризонтално положение макс. 30мин, и по-големите (4-, 5-годишните) са така. Долу-горе падат се по 4 деца на човек, така че става работата. Не е както в БГ всички малки да спят точно определено време. Родителите казват по колко да спят, има някои са по час, час и половина, два, записваме на табло кога са заспали и кога след това трябва да ги събудим. На същото табло пишем и какво е било менюто и кой колко е ял, за да могат родителите да получат информация за деня.

Днес например, всички заспаха за 10мин., бяхме навън около 1,5ч. под дъжда, такова цапане в локвите беше, каталясаха. А аз имах чуството, че ще прогизна. Sick

Иначе за езика, мани, мани..., днес Дани "говори" с баба си, а тя нищо не му разбираше, чак и се доплака, но това е около 70% от изречението му е на исландски. Да видим как ще е до лятото- с преводач. Rolling Eyes

Между другото не знам дали сте я виждали тази тема Торенти за детски филми. Родих се, тегля като побъркана и след това им пускам филмчетата на български, хем слушат на български, хем аз си гледам работата, а и пиша във форума.  Mr. Green

Хайде стига толкова! Hug

# 72
  • Мнения: 655
Здравейте и от нас.
Боби продължава да си е вкъщи с хрема и силна кашлица. Дано в понеделник да мога да го пусна на ясла,че съвсем ще отвикне пак. На него вкъщи му е добре,но на мен от време на време ми идва в повече. Като взема да го обличам,за да излизаме някъде,всеки път се застрахова :"Мамо,няма оди (ходи) децата".
Шоколадкина, честит рожден ден. Желая ти много късмет,здраве и любов.  bouquet
Мишолина,преди няколко дни се сетих за теб и се зачудих дали не си родила вече. И от мен леко раждане и да се радвате на здраво и кротко бебе.

В тази връзка, една българка тук, миналия петък направо ни изуми, родила за 1,5ч.,
Мамо Веси,това не е нищо. Когато аз влезнах да раждам след мен дойде жена,която роди за няма и 15 мин. Laughing Ето на това му викам леко раждане.  Grinning
Мамо Веси,много ми е интересно това,което разказваш за градините при вас. И наистина ли сте седяли близо 2 часа на дъжда - естествено че децата ще са скапани,то е било една игра. Каква огромна разлика с градините в Бг - направо невероятно ми се струва,че подобно нещо някъде се случва. Ех,кога ли и у нас ще стигнем до това ниво. Rolling Eyes
Теди, и на Боби от време на време му идва на ум,че трябва да прочетем дадена книжка безброй пъти на ден. Няколко дена даже заспиваше с "Палечко" до него на възглавницата. Laughing

# 73
  • Мнения: 1 502
И наистина ли сте седяли близо 2 часа на дъжда - естествено че децата ще са скапани,то е било една игра. Каква огромна разлика с градините в Бг - направо невероятно ми се струва,че подобно нещо някъде се случва. Ех,кога ли и у нас ще стигнем до това ниво. Rolling Eyes

Няма лъжа, няма измама! Naughty Е, и резултатът е на лице, правих се на исландка без шапка под дъжда, бях с коса, мокра като след баня и днес едва дишам, едва преглъщам, такава хрема ме напада, дано съвсем не ме покоси. yu5 Явно още не съм узряла за такова време.  Sick

# 74
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Мамо Веси и аз се "докарах" като теб. В събота ходихме на село при баба ми и уж беше слънчево и топло/ аз по къс ръкав/ и докато се усетя задуха и стана с няколко градуса по-студено. И аз така реших да се правя на калена и днес резултата е на лице - хрема и лека Т.
Мишо и той е с хрема. Горкия измъчи се . Секретите му се стичат направо в гърлото и го задавят, което води до кашлица. Водих го на лекар, нищо друго му няма. Лошото е, че не дава да му капем капки в носа. Допуска само физиологичен р-р, Виброцил успяваме да сложим след голяма борба и рев/ баща му го държи, аз капя/, после за награда бонбонче /няма как/. Ама то аз съм си виновна защото първо го почнах с Ксилометазолин, а пък те горча-а-ат  Sick и сега като види капки в шишенце и бяга. Макар да се убеди, че Виброцила  нямат никакъв вкус. Ама на инат.
Моят пост ще е на здравна тематика май ама ... В градината имат варицела, в някоя от големите групи. В групата на Мишо едно детенце е върнато заради обрив / но не знам какво се оказа/. Така че, очаквам включване  Confused /както и аз не съм я карала.../.
И последно да попитам на някой дали се е случвало : В петък след обяд ми се обадиха , че Мишо вдигнал Т 39 градуса и да отида да си го прибера. Докато ме чакали му дали Нурофен и му сложили мокра кърпа на лицето. Като отидох не беше отпаднал, даже си беше много ведър /само бузките му бяха зачервени/. В къщи му измерих Т и нямаше изобщо. Повече изобщо не вдигна /слава богу/ и не даде никакви признаци на разболяване. Останах приятно учудена, какво ще да е това  newsm78.
Та това от мен. Надявам се скороп да се включа с нещо по-приятно.
Желая ви здраве   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт