Референтни стойности на Манту

  • 119 235
  • 239
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1
Здравейте,родители,дъщеря ми е на 11 години, има на рамото си видим бецежит.3 години личната лекарка я убеждава да го махнем с пластична операция , за да не я грози.Когато тя се замесли,защото я беше страх преди време ние стигнахме до Тубдиспансера.Е..........започна да се подрежда пъзела така: месец го мазахме с правен в специализирана аптека крем,но 3-4 години от имунизацията е доста време.Ефекта е никакъвПрез тези години то малко по малко нарастваше.След крема детето пи 3 месеца сутрин и вечер Изонид и витамини с него.Ефект никакъв.Твърдо е образуванието.Сега посоката е преглед в София/може би професор Миланов/ в детска клиника по белодробни заболявания.Някой има ли някакви впечатления ? Какво можем да очакваме?От какво да се пазим?Колко е страшно.

# 61
  • Мнения: 3 010
Гоиворите, за повече от една доза БЦЖ, а защо никой не споменава вероятността, детенцето просто да е "забравено" в родилния дом и въпреки, че на документ е отразено поставянето на въпросната ваксина, то просто въобще да не е боцнато. Дъщеря ми е на 9 месеца и от третия ден, когато ми я сложиха в ръцете не съм забелязвала по рамото и помен от белег или др подобно, аз и не съм обръщала внимание, но майка ми е щяла да попита тогава, защо няма следа дори от убождане. Докато нейни връстници имаха видими бобчета, ние нищо,  така  вчера правихме проба Манту и в крайна сметка и дебати по темата, никъде не видях актуалните референтни стойности?!

# 62
  • Мнения: 2 482
0-5мм-отрицателно Манту-правят БЦЖ
5-15мм-умерено положително Манту-не правят БЦЖ
над 15мм-изпращат за допълнителни изследвания

# 63
  • Мнения: 8 585
Гоиворите, за повече от една доза БЦЖ, а защо никой не споменава вероятността, детенцето просто да е "забравено" в родилния дом и въпреки, че на документ е отразено поставянето на въпросната ваксина, то просто въобще да не е боцнато. Дъщеря ми е на 9 месеца и от третия ден, когато ми я сложиха в ръцете не съм забелязвала по рамото и помен от белег или др подобно, аз и не съм обръщала внимание, но майка ми е щяла да попита тогава, защо няма следа дори от убождане. Докато нейни връстници имаха видими бобчета, ние нищо,  така  вчера правихме проба Манту и в крайна сметка и дебати по темата, никъде не видях актуалните референтни стойности?!
Наличието или отсъствието на белег НЕ е критерий за успешността на една БЦЖ ваксинация. Защо? защото белегът е резултат от дълбочината на поставяне на БЦЖ (особено при малки деца) и няма връзка с ефикасносттта или не на направената БЦЖ доза.
Манту не е, и не може да бъде, критерий за успешността на една предшестваща доза БЦЖ.

Само една направена и документирана доза БЦЖ е достатъчна.

Последна редакция: вт, 18 май 2010, 23:32 от Birdie

# 64
  • Мнения: 8 585
0-5мм-отрицателно Манту-правят БЦЖ
5-15мм-умерено положително Манту-не правят БЦЖ
над 15мм-изпращат за допълнителни изследвания
Манту не е, и не може да бъде, критерий за успешността на една предшестваща доза БЦЖ.

# 65
  • Мнения: 3 010
Гоиворите, за повече от една доза БЦЖ, а защо никой не споменава вероятността, детенцето просто да е "забравено" в родилния дом и въпреки, че на документ е отразено поставянето на въпросната ваксина, то просто въобще да не е боцнато. Дъщеря ми е на 9 месеца и от третия ден, когато ми я сложиха в ръцете не съм забелязвала по рамото и помен от белег или др подобно, аз и не съм обръщала внимание, но майка ми е щяла да попита тогава, защо няма следа дори от убождане. Докато нейни връстници имаха видими бобчета, ние нищо,  така  вчера правихме проба Манту и в крайна сметка и дебати по темата, никъде не видях актуалните референтни стойности?!
Наличието или отсъствието на белег НЕ е критерий за успешността на една БЦЖ ваксинация. Защо? защото белегът е резултат от дълбочината на поставяне на БЦЖ (особено при малки деца) и няма връзка с ефикасносттта или не на направената БЦЖ доза.
Манту не е, и не може да бъде, критерий за успешността на една предшестваща доза БЦЖ.

Само една направена и документирана доза БЦЖ е достатъчна.

МОята мисъл беше в насока на това, че може да има забравени деца и несложени ваксини БЦЖ в родилния дом! Нашия белег е 3мм за сега /даже нямаме инфилтрат/ , утре трябва да се отчете... сигурно ще се наложи ваксината  Confused

# 66
  • Мнения: 8 585
Гоиворите, за повече от една доза БЦЖ, а защо никой не споменава вероятността, детенцето просто да е "забравено" в родилния дом и въпреки, че на документ е отразено поставянето на въпросната ваксина, то просто въобще да не е боцнато. Дъщеря ми е на 9 месеца и от третия ден, когато ми я сложиха в ръцете не съм забелязвала по рамото и помен от белег или др подобно, аз и не съм обръщала внимание, но майка ми е щяла да попита тогава, защо няма следа дори от убождане. Докато нейни връстници имаха видими бобчета, ние нищо,  така  вчера правихме проба Манту и в крайна сметка и дебати по темата, никъде не видях актуалните референтни стойности?!
Наличието или отсъствието на белег НЕ е критерий за успешността на една БЦЖ ваксинация. Защо? защото белегът е резултат от дълбочината на поставяне на БЦЖ (особено при малки деца) и няма връзка с ефикасносттта или не на направената БЦЖ доза.
Манту не е, и не може да бъде, критерий за успешността на една предшестваща доза БЦЖ.

Само една направена и документирана доза БЦЖ е достатъчна.

МОята мисъл беше в насока на това, че може да има забравени деца и несложени ваксини БЦЖ в родилния дом! Нашия белег е 3мм за сега /даже нямаме инфилтрат/ , утре трябва да се отчете... сигурно ще се наложи ваксината  Confused

Ако дозата не е документирана- не е направена.
Манту нищо не може да Ви каже по отношение на това дали дозата е направена.

# 67
  • Мнения: 3 010
 Благодаря !  Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 май 2010, 23:24 от Dendy

# 68
  • Русе
  • Мнения: 511
Съвсем ме хвърлихте в размисъл сега....  Sad Писна ми от невежеството и незаинтересоваността на българските лекари!

Dendy , какво се случи при вас в крайна сметка, че и ние сме на същия хал!

# 69
  • Мнения: 8 585
Съвсем ме хвърлихте в размисъл сега....  Sad Писна ми от невежеството и незаинтересоваността на българските лекари!

Dendy , какво се случи при вас в крайна сметка, че и ние сме на същия хал!
Какъв е проблемът при Вас?

# 70
  • Русе
  • Мнения: 511
Не се вижда белег от БЦЖ и утре ни пращат на манту.

# 71
  • Мнения: 8 585
Не се вижда белег от БЦЖ и утре ни пращат на манту.
Само една направена и документирано направена доза е достатъчна.
Манту в случая нищо няма да Ви каже.

# 72
  • Русе
  • Мнения: 511
От родилния дом ни дадоха само епикриза, в която изобщо не е посочено какви имунизации са направени! Знам, че е поставена и хепатитна ваксина, която също не е отбелязана. Т.е. нямам представа дали изобщо не ги документират, или не са му направени?!? Утре ще се свържа с лекар от там да попитам!

# 73
  • Мнения: 2
Здравейте!
Правеха ни манту преди няколко седмици. Дъщеря ми 5 год беше болна от пневмония и и направиха проба манту защото много боледува. Пробата беше напълно отрицателна. Дори не личеше къде е направена пробата.
Какво да правя - казаха да се направи нова ваксина. ooooh!

# 74
  • Мнения: 8 585
Здравейте!
Правеха ни манту преди няколко седмици. Дъщеря ми 5 год беше болна от пневмония и и направиха проба манту защото много боледува. Пробата беше напълно отрицателна. Дори не личеше къде е направена пробата.
Какво да правя - казаха да се направи нова ваксина. ooooh!
Проверете за направена и документирана доза.
Ако е налице- не е нужно друго да се прави.

Общи условия

Активация на акаунт