Закъснение в завършване на нова кооперация?

  • 33 626
  • 375
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 427
Акт 15 всъщност представлява писменото одобрение на собствениците за извършените до момента стр.работи. Тоест ,след приключванета на покрив,фасада,стълбище и ост.довършителни работи по общите части,се изготвя протокол и всички трябва да се подпишат,че нямат възражения. Така че,зависи единствено от строителя и собствениците. Ако 1-2 от закупилите апартамент са в чужбина,или пък по някаква причина не искат да подпишат,А15 се забавя.

# 346
  • Мнения: 5
Здравейте,аз съм във форума за първи път.Предстои ми да получа заветния акт 16,но ме интересува дали някой се е сблъсквал със следния въпрос: към кооперацията има гаражи,които са продадени и 3-4 свободни места за паркиране във вътрешния двор.От фирмата ни предлагат да си закупим т.н. "паркоместа".Иначе сме нямали право да паркираме там.Някой знае ли дали има такова нещо?Предварително благодаря за отговора!

# 347
  • Мнения: 95
vania_63, вие не сте ли собственици и на идеална част от земята под кооперацията newsm78
Защото ако е така, не виждам основание да искат от вас да купувате два пъти едно и също нещо. Ако не - нямам идея как стоят нещата. Ние имаме парко-места, които разбира се са по-малко от колите на живущите. Там паркира този, който се прибере по-рано, другите търсят местенце наоколо...

# 348
  • Мнения: 5
засега собствеността на парцела се води на името на фирмата,а ние имаме отстъпено право на стоеж,но паркоместата се предлагат като нещо различно,може би защото се намират за заключена решетка?

# 349
  • Мнения: 1 427
И на мен ми е интересно,как така паркоместата,които се намират в основите на сградата и дефакто са на земята, която вече сме си платили,та как така тези места се продават отделно,и то доста скъпо newsm78

# 350
  • Мнения: 2 200
И на мен ми е интересно,как така паркоместата,които се намират в основите на сградата и дефакто са на земята, която вече сме си платили,та как така тези места се продават отделно,и то доста скъпо newsm78

Аз пък доколкото разбирам не се намират в основите на сградата, а в задния двор  newsm78

# 351
  • Мнения: 1 427
Аз конкретно нашите имах предвид. Но и за задния двор би трябвало да е същата ситуация.Де факто строителите продават по 2 пъти една и съща земя Thinking

# 352
  • Мнения: 2 200
Аз конкретно нашите имах предвид. Но и за задния двор би трябвало да е същата ситуация.Де факто строителите продават по 2 пъти една и съща земя Thinking

А, ок  Peace
Тук не става въпрос само за земята. Вие като собственици на апартамент ви се прехвърля идеална част от земята, но това няма нищо общо с друга застрояване в сградата, под сградата или зад сградата.

# 353
  • Мнения: 387
аз да се похваля...вече три години свекърите ми чакат своят апартамент, а аз ги чакам да се изнесат и да си живеем с мъжа(и вече и с детета) сами...е най-накрая ще се случи...в събота им пуснаха тока...който бавеха заради преусторйки по сградата и липсата на акт 16...ако им се сметнат неустойките трябва да им дават на тях пари, но по съвет на адвокат са решили да си платя и да се нанесат..защото ако заведат дело, няма да се нанесат докато не се реши случая, което може да се проточи с години...така, че и делата не вършат работа, освен ако нямаш мноооооооооого пари и свободно време...
успех на всички чакащи...

# 354
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Linkata  HugПоне имате някакъв срок...Има ли други недоволни клиенти на Айлийнстрой(т.нар.Анастасов).Стана ясно,че обезщетения няма да има,ама да помислим за един групов иск.Най-малкото да започне да работи,защото на нашия обект повече от двама работници не сме видели от близо 8 месеца.
Роси, мъжът ми ходи вчера във фирмата. Анастасов му е казал, че до март месец ще са готови. В събота бяхме на обетка - работят усилено, но има още доста работа, дано  свършат бързо, че сме в голяма теснотия Praynig

# 355
  • Мнения: 1 477
Поли,радвам се ,че новините са добри.Дано има резултат скоро.Ние също планираме да отидем в офиса му тези дни.
 vania_63 за всеки апартамент трябва да има предвидено парко място.Мисля,че това е изискване към всеки строител Peace

# 356
  • Мнения: 5
точно така!Тепърва ще ни прехвърлят собствеността на земята,но ставаше въпрос за местата за паркиране в задния двор,който е зад решетка Sad! И за да си паркираш там колата ще трябва да си закупиш т.н. "паркоместо".Някой сблъсквал ли се е с такова нещо,или да знае къде може д се провери този въпрос?

# 357
  • Countryside
  • Мнения: 11 655
Може ли собственик да влезе във владние преди РЗП?

# 358
  • Варна
  • Мнения: 10 816

 vania_63 за всеки апартамент трябва да има предвидено парко място.Мисля,че това е изискване към всеки строител Peace

Има ли го някъде черно на бяло това нещо?  Thinking

# 359
  • Мнения: 5 178
за паркоместата зависи кога е започната кооперацията, до 2007 г трябваше 30% да се обезпечат
сега новия номер,е че последните етажи са ателиета и за тях не се полагат паркоместа.
А нормалната практика вече е паркоместото да влиза в цената на жилището
Строителя не ви продава земята два пъти, направете сметка, че сте си разпределили само земята под блока, но не и задния двор

Общи условия

Активация на акаунт