Закъснение в завършване на нова кооперация?

  • 33 637
  • 375
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна
  • Мнения: 129
Здравейте, купихме си апартамент във Варна  в сградата на ъгъла на улиците "Паско Желев" и "Георги Атанасов" (до Пожарната). Инвеститор е фирмата „СТРОЙИНВЕСТ” ЕООД с адрес на регистрация гр.Бургас и представител  Алекси Алексиев. Сградата трябваше да бъде завършена преди месеци, а към момента няма дори Акт 15 и не се работи по строежа от доста време. Кредитите  си вървят, лихвите се качват, наемите също, а апартамент няма и при това темпо няма изгледи да има. Търсим други хора, които са закупили апартаменти там, за да предприемем общи действия за решаване на проблема. Моля, пишете ми на лични или на paskojelev@abv.bg

# 331
  • Мнения: 1
да, нека се съберем ...
Инвеститор е фирмата „СТРОЙИНВЕСТ” ЕООД с адрес на регистрация гр.Бургас и представител  Алекси Димитров Алексиев.Търсим други хора, които са закупили апартаменти там, за да предприемем общи действия за решаване на проблема.Моля, пишете ми на лични или на paskojelev@abv.bg

# 332
  • Мнения: 1 477
Хайде и от Пловдив да се съберем...Трябваше да имаме акт 16 октомври 2008.Към настоящия момент нямаме доре акт 15  ooooh!Плащаме квартира и ипотека.За съжаление до издаване няма изгледи да се стигне скоро...

# 333
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Хайде и от Пловдив да се съберем...Трябваше да имаме акт 16 октомври 2008.Към настоящия момент нямаме доре акт 15  ooooh!Плащаме квартира и ипотека.За съжаление до издаване няма изгледи да се стигне скоро...
С Росито си знаем проблемите, да се запиша и аз, при един и същ строител сме. Нашата кооперация трябваше да е готова 01.012008, към момента работят уж усилено, новите обещания са за м. март тази година /надявам се/.

# 334
  • Мнения: 1 477
Linkata  HugПоне имате някакъв срок...Има ли други недоволни клиенти на Айлийнстрой(т.нар.Анастасов).Стана ясно,че обезщетения няма да има,ама да помислим за един групов иск.Най-малкото да започне да работи,защото на нашия обект повече от двама работници не сме видели от близо 8 месеца.

# 335
  • Countryside
  • Мнения: 11 664
Някой знае ли как мога да проверя дали има подадени документи за акт16 от даден строител? Какво ми трябва освен местоположението на сградата(УПИ-то) и фирмата строител?

# 336
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 502
А мен ме интересува горе-долу колко време след Акт 14 се взима Акт 15? (ако строителя е сериозен..)

# 337
  • Countryside
  • Мнения: 11 664
А мен ме интересува горе-долу колко време след Акт 14 се взима Акт 15? (ако строителя е сериозен..)
Зависи от сградата. Акт15 означава да се свършат всички довършителни работи след груб стоеж и кота било(акт14), което вкючва изолации, мазилка, покрив, улуци, тераси, общи части,  и т.н.

# 338
  • Мнения: 689
Някой знае ли как мога да проверя дали има подадени документи за акт16 от даден строител? Какво ми трябва освен местоположението на сградата(УПИ-то) и фирмата строител?
И мен това живо ме интересува. Опитах да потърся нещо с помощта на гугъла, но нищо не се получи. Нека някой, който знае повече по въпроса да се включи Praynig

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 13:52 от dida_p

# 339
  • Мнения: 1 477
А мен ме интересува горе-долу колко време след Акт 14 се взима Акт 15? (ако строителя е сериозен..)
Наистина зависи единствено от строителя.От това какъв срок е дал в предварителния договор(не че е гаранция,но все пак).

# 340
  • Мнения: 3 294
Ние закупихме жилище в Бургас на Акт 14 , това беше септември месец . Строителя засега е сериозен и доста усилено се работи на обекта , кооперацията е доста голяма състои се от четири блока които заедно взимат Акт 14 и т.н. , та казаха ни да очакваме Акт 15 май месец т.е. 7-8 месеца след Акт 14 . Но и аз си мисля че доста зависи от големината на проекта и темповете на работа , както и от самата строителна фирма  Peace

# 341
  • Мнения: 95
Май колко време минава между акт 14 и акт 15 зависи от много неща... Мога да кажа как беше при нас. Акт 14 - септември месец. Обещания за акт 15 за март, после за май... получихме го август. Месец след това взехме и акт 16. Причината да се забавят нещата беше в един от собствениците на обект, който сменя статут на помещение и все не беше направил нещата така, както му ги изискваха комисиите...

# 342
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 502
Нашите се моткат..Нашият АКТ 14 е издаден юли миналата година. Апартаментите в блока са измазани, шпакловани, стълбището също..започнаха външна изолация, която е направена на половината блок. Коридорите на етажите обаче още не са шпакловани..Аз много искам да вярвам, че до края на годината ще могат да предадат обекта, въпреки че ще са закъснели с 9 месеца от първоначалния срок..

# 343
  • Мнения: 5 178
Между акт 14 и 15 почакахме година, след това пък 4м до акт 16

# 344
  • Пловдив
  • Мнения: 4 153
Нашият акт 14 е от ноември 2007 г.
Кооперацията е напълно завършена от ноември 2008г., много голяма, 7-8 етажна е, с 2 етажа подземни гаражи.
Все още не ни пускат да правим ремонти вътре, защото чакат акт 16, по последни обещания към края на февруари трябва да го получим, първоначалният срок беше 30.11.2008 г.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт