Какви плодове и зеленчуци да си замразя за зимата за захранване?

  • 5 950
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 720
Вярно бе doh Ще ги сложа в блендера и ако не е достатъчно ситно после с пасатора.
Благодаря   bouquet

# 16
  • Мнения: 720
Вече си имам кубчета от чушки  Mr. Green Много удобно, благодаря за идеята   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 030
Престои ми захранване,за това съм замразила доста плодове и зеленчуци.
Като варя на пара,пасирам и във форми за лед и после в торбички написани вида и датата.
Зеленчуците ги замразявам сега според сезона за да избегна нитратите.
Пък и сега в градината на майка ми има избор.
И аз държа да си приготвям пюретата в нас по-лесно и по удобно е когато всичко,
е готово вадя размразявам  и давам.
Досега съм замразила:тиквичка,тиква,морков,пипер,домати,пъпеш,круша,ябълка,нектарина,карфиол,броколи.
Това засега ако се сетя за нещо друго ще ви пиша,наистина много практичен начин,
за нашите малки човечета вместо да си играя да правя всичко преди хранене,така ще ми бъде всичко готово. Hug

# 18
  • Мнения: 720
Битхе ли казали как точно направихте ябълките? Пак варени и пасирани ли? Аз мисля утре с тях да се занимавам, а имам и дюли. Част ит тях ще оставя за прясни през зимата, но ми се иска и кубченца да направа, зщото някой плодове са наранени и няма да изкарат дълго.

# 19
  • Мнения: 5 598
Алгоритъма е следния:Сварявам,изцеждам,пасирам,слагам във формички за лед,после като замръзне изсипвам в пликчета,така ли? Не става ли гадно,след като се размрази,аз съм пробвала с наши манджи-не е приятно.И после размразявам ,сгъстявам,ако има нужда,така ли?Малко ми е мъгла готвенето изобщо Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 6 269
Битхе ли казали как точно направихте ябълките? Пак варени и пасирани ли? Аз мисля утре с тях да се занимавам, а имам и дюли. Част ит тях ще оставя за прясни през зимата, но ми се иска и кубченца да направа, зщото някой плодове са наранени и няма да изкарат дълго.

Измивам ябълките, обелвам ги и ги изчиствам, пак ги измивам, режа на по едри парчета, варя на пара, после пасирам и замразявам. Става много приятно пюренце.

Не става ли гадно,след като се размрази,аз съм пробвала с наши манджи-не е приятно.И после размразявам ,сгъстявам,ако има нужда,така ли?Малко ми е мъгла готвенето изобщо Simple Smile
Аз размразих едно кубче от ябълка да видя как ще стане, беше абсолютно същото на вкус и вид като преди това, нито е по-течно, нито нищо. Размразих го като го извадих предната вечер, но го оставих в хладилника. До сутринта се беше размразило. Мисля така да процедирам

# 21
  • Мнения: 5 598
Чета,че всички варите на пара-какви са предимствата пред нормалното варене?

# 22
  • София
  • Мнения: 6 269
Ами за мен лично мисля, че така по-малко от полезните вещества остават във водата, плодовете/зеленчуците не се разкашкват и като се пасират не става воднисто пюрето.

# 23
  • Мнения: 8 242
Чета,че всички варите на пара-какви са предимствата пред нормалното варене?

Аз не варя на пара.. Просто използвам после и водата, завдно със зеленчуците - варя в много малко вода  Wink

И не, нямат гаден вкус след размразяването. Или поне Тони не ми е протестирал  Crazy

Да идваме да помагаме  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 5 598
Duhi_puhi,чушките печеш или вариш...(някой изобщо варени чушки да е правил?!?).А за помощта-аз сега само инфо събирам  Grinning  Mr. Green

# 25
  • Благоевград
  • Мнения: 84
Имам въпрос относно замразяването- може ли сега само да нарежа на кубчета и да замразя, а после да варя на пара и да пасирам?

# 26
  • Мнения: 616
Ами аз така съм направила,но днес по идея открадната от тук сверих круши и сега ще ги пасирам и замразя.

# 27
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Аз бях замразила във форми за лед- картоф(обелен, сварен и пасиран) и праскова(обелена и пасирана), 
в последствие правих пюре от сини сливи 70% и ябълки 30%(сливите сварени на пара, а ябълките издълбавам семките, поръсвам малко захар и пека във домакинско фолио)  стерилизирах 5 минути в малки бурканчета, по същия начин направих пюре от синя слива-50%, банан -20% и ябълка-30%.
На скоро  стерилизирах пюре от заешко месо 20%, с картоф-40% и тиквичка-40% месото сварено без сол, обезкостено и пюрирано, тиквичката сварена на пара, картофа сварен, месото е повече защото синът ми бе със хемоглобин 95
заешко месо 20%, картоф 60% и ориз 20% - ориза измих, изсуших във фурната на 60 градуса, смлях с кафемелачка, и от оризовото брашно направих каша
заешко месо 20%, картоф 35%,тиквичка 35%, зелена чушка 10%- чушката сварих, обелих и пасирах
Правих и други видове с тиква и ябълка например, изобщо асортимента както си измислиш, разбира се трябва да се съобразиш със вкуса на бебо и освен това аз прегледах все пак асортимента на готовите пюрета, за да не правя хептен буламачи Laughing
Правих си целия труд защото смятам че домашното е по добро освен това знам какво има в това пюре Wink, на купеното мога само да гадая въпреки всичко което е написано.
трябва  да добавя че приготовлението взаимствах от форума

# 28
  • Мнения: 654
А как да прибера в камерата диня за сокче и пъпеш newsm78? Моля за съвет

# 29
  • Мнения: 5 598
   newsm47  -усмивки за помощника,duhi_puhi   chef  Печете ли зелени чушки,или само червени  newsm78

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 20:18 от Туранага_Санka

Общи условия

Активация на акаунт