Как бихте реагирали ако..

  • 2 421
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 792
 Ще предложа аз да заведа детето до тоалетната, ако на майката не и се занимава.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 242
За акане не одобрявам. За пишкане - да, но пък моята е много специална и иска само в тоалетна. Обикновено обаче те са едни честички.... Та искам да ви питам как се справяте, когато тоалетната е порядъчно опикана и о...... Докато беше по-лека я вдигах, но сега не мога. Вдигам пластмасовата чиния и якарам да стъпи на самата тоалетна. Ако положението не е толкова зле, постилам т. х-ия на чинията...

# 32
  • София
  • Мнения: 903
Лекси, моята много рядко успява да ака в обществена тоалетна, обикновено стиска до вкъщи. А иначе като пишка винаги я държа над тоалетната ( слава богу все още не е толкова тежка). Но като порасне незнам как ще става - може би ще я карам да клечи над тоалетната "като бабите" ( аз също никога не сядам в обществена тоалетна, колкото и да е чиста, освен ако няма подложка за тоалетната чиния, но в България съм срещала само на 1-2 места такива подложки).

А иначе относно пишкането в тревата аз също съм съгласна. То обществените тоалетни в градинките като липсват къде да отиде да пишка детето, като не може да стиска до вкъщи? На мен също ми се е искало да се изпишкам в тревата, особено като бях бременна. Но пишкането е едно ( то така да се каже даже наторява почвата), а акането съвсем друго.

# 33
  • Мнения: 24 467
... сте седнали с едни майки от детската площадка в близкото кафене  докато децата си играят и дойде едното от децата и каже, че му се ака, а майка му му казва да отиде да ака в близката тревичка, зад едно малко храстче, което е на не повече от 2 метра от масата, на която сте седнали. И всичко това при положение, че в заведението има тоалетна.
...

Това ми е "прясно" изживяване от снощи. Само дето бебо е малък и аз не сядам на кафе, когато съм с него. Люлеех го на люлката, като една дебелана с три месечно момченце го заведе до близкото борче и то си свърши там в тревата сериозната разоба. След това т.нар. майка го избърса и остави там кърпичките. Контейнерът е точно до площадката. Имала съм дете на три години /голямото ми момче/, никога не съм си го позволявала. Че нали то самото утре ще отиде и ще стъпи там?
Само че като ми стана гадно и тъпо не се обадих. Майката го прие за толкова естествено, че след това си грабна детето и си отиде, стъпвайки тежко и самоуверено. Точно от снощи се чудя при подобна ситуация следва ли да реагирам и по какъв начин.
големият ми син също не можеше да ходи по голяма нужда извън къщи. В ДГ имахме и проблеми с това. Сега си мисля за малкия, ако ми се наложи един ден не виждам какъв ми е проблемът просто да подложа хартийката, след което да го избърша и да метна всичко в някоя кофа. Такива поне има на всякъде около нас.
По важният въпрос обаче в случая мисля е, как следва наистина да реагираме, когато станем свидетели на такова нещо? Аз още не съм си отговорила. Гледам да разсъждавам трезво, без излишен патос и да изнамеря реално решение.

# 34
  • Мнения: 251
Аз бих казала, че в заведението има тоалетна!
На дъщеря си не позволявам, да си върши работата където и падне  Naughty
За такива майки мога да кажа само, че го правят защото ги мързи да станат  Crossing Arms
И това, че тоалетните били мръсни, за мен не е оправдание  Naughty
Това означава ли, че и ние може ..... къде то ни падне  ooooh!

# 35
  • Мнения: 24 467
Аз просто се чувствам неудобно да направя забележка, това е моят проблем. при нас пък на площадката няма тоалетна, в близост няма заведение.

# 36
  • Мнения: 2 125
И аз не го намирам за редно.
Преди седмица в една градинка, синът ми също поиска да ака. Въпросната градинка е далеч от нашия дом, няма и тоалетна наблизо. Заведох го в едни храсталаци, далеч от хорски очи, и като си свърши работата, събрах "продукта" и заедно с мръсните мокри кърпички го сложих в найлонов плик, завързах го добре и изхвърлих в боклуджийски казан. И това не е особено редно, но все пак е по - приемливо в ситуации като тази.

И аз съм постъпвала така, когато не е имало тоалетна наблизо Peace
При положение, че има WC ми се струва неправилно.

# 37
  • Мнения: 8 999
Въпросната майка може би  е била запозната с 4истотата в конкретната тоалетна и затова е предпо4ела 4едото й да се изака в храстите. Но, наистина не е било редно да избере най-близките храсти.
И на мен ми се е слу4вало с моите деца - водя ги в дале4ни храсти и после си събирам произведението и по4иствам.

# 38
  • Мнения: 1 044
Случвало ми се е 2 пъти. И то не в заведение, а на площадката. Постлах салфетка, зад един храст, Дани се изака върху нея, забърсах му дупето, загънах всичко и го хвърлих в контейнера за боклук.
И на мен се е случвало същото, с разлика, че мястото бе паркинг, ние бяхме в колата и чакахме тати. Постъпих по същия начин, просто друг вариант нямаше.
Четох, че е редно децата на 4-5 години вече да се възпитават в благоприличие, достатъчно големи са, за да осъзнават общоприетите порядки, особено що се отнася за физиологичните нужди. До 2-3 г. детето си е бебе, още се обучава да ползва гърне, отказва памперсите, цяло геройство си е, че изобщо съобщава за физиологичните си нужди. Но на 4-5 години, следва обучението да е завършено и да се премине на следваща фаза, така мисля.

# 39
  • Мнения: 4 473
 Shocked Shocked Shocked
Вероятно ще забравя за добрите си обноски, без да го планирам. Не мога да остана равнодушна към такава постъпка. Ако наглостта на тази майка стига до там, че да направи подобно нещо, защо и аз да не я порицая на всеослушание (имам глас за това, вярвайте ми) Close

Изпадам в тих ужас, когато сме навън и Гергана и се доходи по голяма нужда. Винаги съм оборудвана с поне 2 пакетчета носни кърпички и един с мокри. Колкото и чиста да е тоалетната, тя е обществена. Постилам по три пласта хартия на тоалетната седалка и с триста зора нагаждам детето да седне. Това в краен случай само, когато не може да си свърши работата на мига - иначе я издържам над тоалетната на ръце.

Боже, пази ме да не ставам свидетел на подобни сцени, че току виж някой стане пишман, че ме е срещнал! Tired

# 40
  • Мнения: 505
 Sick
Ще и кажа, че има тоалетна, че не е нормално да ака пред всички и то там, където играят децата. Ще я накарам, напълно умишлено, да се почуства неудобно  Naughty

# 41
  • Мнения: 1 672
Не одобрявам,но кой ли ме пита.....Аз лично не бих позволила това на детето си.

# 42
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Струва ми се абсолютно неприемливо!
Не знам как бих могла да коментирам такова поведение...бих държала детето си настрани от подобни деца и майки.Не че другото дете има някъква вина, просто то попива, като възпитание и манталитет това, което вижда или чува от родителите си, а на мен не ми харесва идеята и моето дете да реши някой ден, че подобни неща са правилни и няма нищо лошо да се правят!А децата обменят ''опит'' и помежду си - не е така, че слушат само родителите си!

# 43
  • Мнения: 834
Няма да реагирам, но не бих позволила такова нещо на синът ми.

# 44
  • Мнения: 2 643
моята дъщеря пък посмъртно не може да се изпишка ако не е в тоалетна

Общи условия

Активация на акаунт