Време до НОЕМВРИ не остана и аз ще стана скоро мама!

  • 11 737
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 672
Магнезият е за контракции и за схващането на мускулите. Ако ти се схващат прасците нощем, като си изпънеш краката, това е признак за липса на магнезий.

Е това за краката не го знаех! Аз намалих Матерната щото ме болеше стомаха от нея и да - започнаха да ми се схващат краката като се протягам нощем, но само ако се протегна стъпалото на шпиц. Ако се протягам нормално - не ми се схващат. А това за черния шоколад - там има ли магнезии? Защото откакто започнаха да ми се схващат прасците нощем като се протягам все нещо ме "тегли" към черния шоколад - ония ден си купих, а току що изядох още един..Странното е че никога не съм обичала черен шоколад...Обаче май природата си знае работата . . . И в кои храни има магнезии, някой знае ли?

krisi4, за хемоглобина нормата при нормален здрав човек е между 120 и 160 г/Л. На моите изследвания преди месец и половина беше 110 и моята доки каза че това е абсолютно нормално за бременна жена. Така че не се притеснявай - предполагам че и 107 макар и ниско, не е опасно ниско.

# 16
Здравейте мами!!!! Flutterаз немога да смогна да ви из4ета,много сте писали.моята дъщеря си е ве4е тук и от нея номога да вредя на комп.готвим се за парвия у4ебен ден  Thinking
да ви се похваля ,дадоха ми да ползвам колан за бремени,много ми е удобен и ми топли.аз си харесах сутиен за бремени ,но имаше само 4ерни /моя размер /и засега ще из4акам.
Sladurka,аз също си купих едно долнище анцук-с ниска талия и с вразки,много ми е одобен.бременските над кореме нещо не ми харесват. newsm78

# 17
  • Мнения: 421
Simple Smile Сега се прибирам от Свищов...че имах очини.Събрах си подписите и стоях тамдве нощии почтипрез цялото време - самичка Sad

Четох четох,но стигнах до някъде,че бързам за маникюристката

Но все пак да кажа това онова...

Валенсия - благодаря ти за инфото и мнението!  Тя наистина бая по-лека  newsm78 Hug  

 m_face  - разпита ли твоята приятелка за количката на Бреви Ово?

Контакции - и аз имам много но не са на равни интервали и аз си трая...а и не са болезнени!

Дита - не знам нищо за АГ Плвен ... но скоро ще разпитам !

За името ...и аз съм си го изпрала вече.Милото застана тръвдо зад мъен (въпреки,чепървата буква е освен неговата и на моята майка,нямше нужда да го убеждавам,че името НЕ е на майка ми) ... Та... ще го кажа,какво да правя,въпреки,че на никой не съм го казвала още май. Бебка ще се казва Ная!  Името идва от "най" ...аз си го измислих сама,но се оказа,че има все пак такова име и другаде. И така... айде до довечера и се пазете!

# 18
  • Мнения: 98
и аз днес започнах да разучавам за педиатри-засега имам 2 имена-мисля да се срещна с всеки и да реша.
освен, че трябва да дойдат-те издават и болничния след разждането-така че е добре да го има навреме и да е адекватен.

# 19
  • Мнения: 160
Здравейте и от нас!
Докато ви четях си мислех за педиатър и ето,че вие сте "зачекнали" темата.Аз нямам никаква идея,а и няма много до кой да се допитам,затова нека Diana_T и Клер да кажат нещо за техните.
Имената също ме заинтригуваха и много искам да споделя нашият избор,но кой ли ги е измислил тези суеверия newsm78
и аз нямам какво да обличам,миналата седмица си купих едно долнище от пазара в Младост за 9 лв. и тово е,ще си купя още едно и така.
      Prosto az,и аз уча в Свищов,на 3 ми беше държавния,но го оставих за пролетта.Ти кой курс си?

# 20
  • Мнения: 1 311
Неуспешен опит да се запиша на първа страничка Embarassed Не че има какво да кажа, де ...

# 21
  • София
  • Мнения: 614
За педиатър - аз съм се спряла на д-р Силвана Попова в 10 ДКЦ. Още не я познавам лично, но ме спечели с това, че била твърд привърженик на кърменето и по-късното захранване. Пък и ми е супер близичко до в къщи. Но сега се замислям, че май наистина трябва да я потърся и да си направя предварителна уговорка...

# 22
  • София
  • Мнения: 672
Просто Аз, чакам я да ми дойде на гости моята приятелка до петък тази седмица и ще я разпитам подробно. Иначе по телефона ми каза, че е доволна от количката, но мъжа и го видях тези днес и ми каза, че със зимния кош е тежка, както и сгъването и ( за да се прибере в кола например) не ставало с една ръка. Хубавото било че влиза в асансьора на панелените блокове, което за мен е нещо много важно. Те са я купили от "Малечко" в София. Аз я бутах количката с бебето един ден в парка около 15 минути (беше с зимния кош щото бебчето беше на 30 дни) и да ти кажа честно - не беше лека, но не ми се видя тежка, бабунките и дупките въобще не се усещаха, а количката вървеше леко.

Между другото видях една мама лятото на улицата с такава количка (аз още проучвах въпроса и спирах мамите да питам дали са доволни от количките си) и тя ми каза че е много доволна. А бебока как се беше ширнал в лятния модул, просто си нямаш на идея колко беше готин Simple Smile Та като имам повече инфо до края на седмицата ще ти пиша. Между другото аз съм влюбена в летния вариянт на тази количка и за това доста я проучвах (и още не съм се на 100% отказала) Simple Smile

мерги, сподели вашия избор за именце?

А това за педиатъра добре че го повдигнахте, излежда не е само проформа (както си мислех аз) и трябва да се замисля сериозно. Мерси момиченца  Laughing

# 23
  • Мнения: 327
Днес наистина сте се разписали Grinning
Дес не съм много на ти с компютъра hit, а мъжа ми все няма време да се занимава, но ще се пробвам тия дни да кача снимките, с които разполагам. Моите момиченца не са кръстени на никого, просто това са имената, които и двамата с таткото харесахме, но сега понеже се очаква да е мъжко Rolling Eyes и ....абе сещате се ooooh!
Valenciq, аз питах за АГ-то. Благодаря Simple Smile За Давидков си напълно права Naughtyлично разговарях снего и чух упреците-надявам се да си права и за останалото
Тук /www.drmariodavidkov.com/ има интересни снимки. Към самия 30мин. преглед се включва и 15мин.безплатен Moneyзапис с коментар на СД, което сам си носиш. Утре като отида ще мога да споделя и личен опит
Не се сещам какво исках да кажа още, но сега отивам да прибера гадинките от градина, после ще ходим и при джипито, а....сетих се-някой питаше кога е вре ме да си изберем джипи-ами аз се обадих за първи път на моето в деня, когато се прибрахме от родилното(става въпрос за каката) и не ми отказа. Просто предварително търсих информация.Горещо препоръчвам на Софийските мами от Студ. гр. -др. Иванова- в никакъв случай няма да останете разочаровани Peace

# 24
  • Мнения: 3 205
Аз определено не съм доволна от сегашната ни педиатърка и ще я сменям - точно д-р Иванова от Студентска поликлиника. Най-вероятно ще се запишем в поликлиниката в Младост 3, за тамошните педиатри има много добри отзиви в здравния форум. 

# 25
  • Мнения: 804
Това е телепатия  #Crazy
Тъкмо щях да пиша, че съм се спряла на д-р Иванова. Сега тя ми е личен лекар. Това което ме тревожи е, че ми е доста далече... Но мисля все пак да е тя.
Юл4е, защо не си доволна? Моля те сподели за да не стане грешка! baby_neutral

# 26
  • Мнения: 3 205
Ами първо, защото в Пловдив лична лекарка ни беше една абсолютна сладурана. Иво само като я видеше и не спираше да се усмихва. Изключително нежна и внимателна. Консултацията й беше организирана перфектно - отиваш и на края ти дават картонче с теглото и ръста на детето и часа за следващия месец. Ранните часове се дават на най-малките бебета. Часовете се спазваха перфектно, при условие, че в кабинета (който е САМО за консултации), има по 3 бебета наведнъж - никога не сме чакали и винаги ни е отделяла достатъчно време да го прегледа и да даде съвети и насоки, да каже какво трбява да правим като масажи и упражнения и какво трябва да умее Иво на тази възраст.
При Иванова е малко разпасана работа - хем консултация води, хем преглежда в съседния кабинет, обаждаш се предния ден за час, като отидеш да чакаш отпред, столчетата за консултация са до тези с болните деца. Не обяснява нищо за масажи на бебето, упражнения, умения. Държи се дръпнато, което не ми харесва нито на мен, нито на Младен. Не умее да предразположи Иво (а той е много лесен, достатъчно е да му се нахилиш насреща), при което нито го теглим, нито го мерим като хората, а за капак всички научават, че нашто дяволче е на консултация - по магарешкия му рев. Днес имаше изцепка и за една ваксинация, което аз не прощавам - мразя да съм по-добре информирана от лекарите, особено ако това е лекаря на детето ми. Въобще - шапката, чантата, гащите, картона - и от Нова година сме на друг педиатър. Става въпрос за д-р Иванова от медицинския център точно до вратата на Студентска поликлиника, да не стане някое объркване (все пак Иванова е често срещана фамилия).

Да кажа и за количката ни, че гледам и това обсъждате. Нашата (Куини спийди) я пробвахме с Иво цял месец по всякакви градове и терени, голям кеф беше за всички замесени. Много е широка и удобна, супер маневрена, килограмите въобще не личат, като се бута. Върви сама, дето се вика. Недостатък - дръжката не се застопорява добре и играе номера, като слизаш от тротоари (дразнещо е, все едно я изпускаш и за момент става неуправляема, а когато пресичам улици, направо си е страшничко); отзад е много широка и не може да минава през всякакви врати - надявам се да успея да я напъхам в асансьора, че тук в София нни е много минималистичен; недостатък е и липсата на борд, защото Иво не е свикнал с колани, а да се обляга на борда и да провесва ръце, та му беше малко терсене да стои непрекъснато кротък и облегнат назад; дъждобранът не се захваща по средата на седалката и при силен вятър не върши работа - при голямата буря преди няколко дни Иво беше с чисто мокри крака.   

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 17:25 от юл4е

# 27
  • Мнения: 3 416
И аз в новата темичка да пиша,че без мене закъде Mr. Green Голямо ходене му тръснах днес,вече съм разглобена тотално,утремисля само на фризьор и никъде другаде Naughty
взех си разни дреболийки за "чантичката"(то си е бая пътен сак Laughing),четка за зъби,сапунерка,к-т бръсначки и мокри кърпички за мен-еми дреболии са,ама все отнякъде съм почнала,сега ги мятам в сака и ще си стоят там.Обикалях днеска и ни сутиени за кърмачки видях,ни безшевни потници,които да ми стават Shocked-ми те едни малки рамери като за момиченца...Кво ще търся не знам...гащи гледах Mr. Green,ама не се престраших да си вземагрозни са ми и дълбоки Crossing Arms,ама ще трябва де....за еднократна употреба естествено няма никъде!
Дес,мерси,че ми каза за лигнина-дано поне това намеря Twisted Evil,а какви превръзки трябва да взема,я дайте идеи?Дес,буквичките в началото на темичката много ми харесват!
За педиатър-няма какво да му мисля още отсега,имаме една позната акушерка,ако трябва нещо от 1-ва необходимост на нея ще звъня,докато си намеря педиатър.

# 28
  • Мнения: 27
Здравейте момичета, тук съм. Направо ме трогнахте с мислите за мен. Много сте мили HugАз май последно писах като се бях изринала. С този обрив не се справих, въпреки всички лекари и лекарства. Изчезна от само себе си със захлаждането на времето. И сега от време на време има някакви признаци, но не е както беше. Явно оправия няма - търпение му е майката. Сигурно няма по-доволен човек от мен, че времето е студено.
Иначе с коремчето и бебето всичко е на 6. Коремът изведнъж много ми порасна и вече не съм просто дебела. А бебка ритка ли ритка. Тези дни се каня да отида до Шейново да си правя уговорката за секциото, че време не остана.
В офиса изведнъж останахме без служител и в последните 3 седмици ми се налага да работя извънредно много. Затова и не мога да смогна да Ви изчета, за писане да не говорим. Направо не знам откъде имам толкова енергия, но от сутрин до вечер съм на пистата. Кофти само ако после не мога да спя добре през нощта. Вие как сте със спането? Аз ставам посред нощ уж само да пишкам и после не мога да заспя повече. Така 3 нощи и на четвъртата съм толкова изтощена, че спя непробудно. Надявам се да изтрая на тия обороти до средата на октомври, въпреки че болничния ми започва на 03.10.

# 29
  • Мнения: 3 416
mariana_75,радвам си,че сте добре с бебо,отчитай се по-често,то и други мами ми се губят нещо Thinkingаз отдавна съм забравила какво е нормален сън,ако заспя то е е към 3 и нещо докъм 7 и после пак малко дрямка и така разпокъсано,а и дори и да ми се спи в тези редки случаи пък ми тежи много на стомаха,щото нали не посещвам почти двете нули... Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт