Да Хвърляме ли вече ПАМПЕРСИТЕ,време ли е или не?

  • 3 317
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 278
varq,според мен не се отказвай Peace Почнеш ли веднъж по-добре да не спираш. Важното е,че не се напишкват,защото моя син си пишка навсякъде Simple Smile А това с чешмата как е станало - вкъщи ли така пишкат? Все пак отскоро сте свалили памперсите,едва ли е чак такъв навик залегнал вече в тях. Ами какво ще стане ако не им намериш чешма? Не вярвам да не се изпишкат въпреки всичко.На мен пък момиченцето ми не искаше да пишка ако няма гърне и в началото си носех,но след 2-3 седмици започна да си пишка клекнала.Така че спокойно,няма къде да ходят,ще се научат.Пробвай ги първо у вас да ги караш д а пишкат без да им пускаш вода.Пък като видиш че не става давай по техния начин. Все някога ще променят този навик Simple Smile А за акането не мога да кажа.Съвсем ли са спрели,от колко време не са акали?От свалянето на памперса или откакто започна да им даваш мляко? Не че съм голям спец,но ако мога да пмогна с нещо. Разкажи повече.

# 16
  • Мнения: 125
Да, стискат до в къщи  някъде-2 часа.Като се върна,бързам да ги заведа на чешмата ,но обикновено докато оправя единия другият не е издържал.Навън ако им се чишка неудържимо-си пипат бубата,аз бързам да сваля гащите,но плачат,не щат.Обувам гащите и се напишкват .Но акането е през 2-3-дни,че дори и 4. и то винаги в следобедния сън,когато са с памперс.Ако се заседят ,може би ще се случи,но не щат.Млякото  съвпадна с този период и не знам кое е водещото.Няма да се отказвам.Дано не се повредят с това стискане.Все пак започнаха да се пипат,когато им се ходи. newsm78

# 17
  • Мнения: 5 278
Няма да се повредят,не бой се Simple Smile Просто са започнали повече да задържат. Ние издържаме и по 3 часа понякога.И също Здравко ми се напишква в гащите,а като му сваля гащите нищо не прави. Така че споко. Няма страшно ако се напишкват в гащите.Като им е мокро ще се научат да си казват.А и момчетата по-трудно се научават,поне от моя смесен опит. За  акането не знам,защото моите деца си акат нормално на 2-3 дена,никога не са били редовни.Не мисля,че е  проблем. Всичко ще си дойде на мястото,просто не се шашкай толкова. Запаси се с гащи и успех Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        Ох, вече и аз да се похваля с махнат памперс /нощния си седи още де  Embarassed/ на 2год8м.
Пробвах ги миналата година, но така и не искаха да си кажат, нито да седнат на гърнето. Сега като сме на вън вече и не ме търсят за пишкането, намират си скришно място и сами пишкат.

# 19
  • Мнения: 7 803
махнах им го на година и половина 

# 20
  • Мнения: 286
Леле тази тема я бях пуснала толкова отдавна почти преди 1 година и да ви кажа чак сега преди 2 седмици започнахме да сваляме памперсите като на обедния сън и през нощта са с памперси Криси не го мокри Аси понякога,но имат пропуски като са погащи се напишват и тогава ми казват по някога,аз по принцип много често ги питам има ли пиш направо постоянно през 10-15 минути и Криската вече сам ми казва,обеснявам им че ако пишкат на гърнето са батковци и те се радват иначе и ние имаме нещо проблем с пишкането на вън не искат незнам неудобно ли им е ако са голи го правят и се радват дори но иначе да им държа гърнето отпред искат,а за акането пълен ужас постоянно в гащите,много рядко на гърнето  само пера насрани гащи,но се надявам да се научат,не ми тежи ще проявя търпение Peace
От минала седмица ги водим на ясла момчетата и там искат лелките да са с памперси щом не са научени аз им казах че вече са все без през деня и искам поне от другата седмица като посвикнат и вземат да остават за цял ден да им ги свалят и там,но като гледам как ми ги връщат с засъхнали сополи по муцунката Криси веднъж и ми става ясно че не им се занимава,но аз пък искам да се научат сега лятото докато е топло пък и вече са големи  Naughty

# 21
  • Мнения: 1 744
И моите вече са без памперси- нито дневни, нито нощни. За един месец стана цялата работа.

Първо махнахме нощния - ако се събудеха нощем, а те си се будят, ги питам искат ли да пишкат, те винаги казват НЕ, и чак на сутринта пишкат. Досега само един два пъти Ицо се е напишквал, а Юли - изобщо.

През деня се случва да се напишкат само, когато са много залисани в играта.

Проблем ни остава акането. Имам чувството, че чакат да излезем навън, за да свършат тази работа. Онзи ден отидохме до Патиланци, докато стигнем за 30мин. изхвърлих четири чифта гащи. Няма да разнасям наакани гащи с мен, така де. Вкъщи Ицо започна да казва като му се ака, и чака да седне на гърнето, ама Юли - не ще. И като го видя с тази особената физиономия като върши нещо такова и веднага свалям гащите.

Вики също на тази възраст - 2г. и 3-4м. махна памперсите, въпреки че я мъчех от седем месечна.
Може би в по-ранна възраст е по-трудно да се махне памперса, макар че има и изключения, разбира се.

Трябват обаче здрави нерви. Определено сме решили да сменяме килима като се научат напълно. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 125
Как ще се научат да чишкат навън-не знам.За сега го правят само ако тече вода пред тях.Стискат се по няколко часа,но не искат.В къщи е същото.Слагам ги на цокалчето,а те стават  пипат си бубата и ме водят на чешмата,защото имат нужда,но в цокалчето-не искат

# 23
  • Мнения: 125
За акането-изобщо не съм наясно какво да правя.Откакто махнахме памперса,го правят в седмицата веднъж.И то ,когато са с памперс.Стискат се.Може би закъснях с тези процедури.

# 24
  • Мнения: 1 174
Варя, аз мисля,че просто им е рано и не са готови децата ти.Лично аз още не съм правила даже и опити да им махам памперсите,водя се от децата,напоследък виждам,че те започват да осъзнават и дори често казват"ака" и ги слагам тогава на гърне и вършат работата там Peace
Мисля,че твоите са се травмирали и затова така се стискат,че мине и този период,но може и да се проточи доста Whistling
Успех и пак те очкаваме да пишеш как се развиват нещата Hug

# 25
  • Мнения: 125
Благодаря Йоанна,но да се отказвам ли?

# 26
  • Мнения: 7 803
ако е махнат памперса изцяло, според мен ще е грешка да им го върнеш отново.дай им малко време

# 27
  • Мнения: 1 174
Може би наистина не трябва да го връщаш, след като толкова време си им го махнала,но не се притеснявай,скоро ще свикнат и ще започнат да казват и да не се стискат.А това,че не пишкат по няколко часа,лятото е нормално по-рядко да пишкат,а и вече да големи и задържат повече Peace

# 28
  • Мнения: 5 278
Аз да се похваля,че вече и Здравко взе да си казва като има Ако и Пиш,само че и на двете викат Ако Simple Smile И като свършат работата в гърнето е голяма радост - разнасят го из цялата къща да го покажат на всички и крещят от кеф Simple Smile Да не говорим пък ако е наистина ако,а не само са пишкали Simple Smile Иначе засега навън Здравко се стиска,случвало ми се е и по 4-5 часа да не пишка. Просто си задържат повече. Но свалиш ли памперса не прави грешка да го слагаш пак.Освен ако не става въпрос за 8-9 месечни бебета.Че има майки,които от рано почват да ги учат,което според мен си е губене на време. Аз им свалих памперсите без никакви усилич,ако изключимпрането на напикани гащи Simple Smile Засега само Здравко е останал с н ощен памперс,но ако измисля как да си застеля спалнята с подлагани,махам и неговия Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 744
Djina, в аптеките се продават едни пелени, достатъчно големи, които от едната страна са найлонови, а от другата- памучни, като памперсите. Струват някакви стотинки. Мисля, че се водят пелени за родилки или нещо такова. Слагаш под чаршафа и готово, ако се напишка няма да ти е мокър матрака. Peace

Общи условия

Активация на акаунт