Споделете за шофирането

  • 3 945
  • 129
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 393
Шофирах до края на бременността си без никакви проблеми.

Мисля че по закон не можеш да караш влезнеш ли в 8-мия месец

Какъв е този закон? Търсих го, не намерих нищо подобно.

Няма такъв закон.

Ако няма медицински противопоказания за шофиране, няма причина да не се кара кола.

# 16
  • Мнения: 4 111

Така си и мислех, благодаря!

# 17
  • Мнения: 438
По закон бременната има право да се вози без колан.  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 1 228
Ми аз още си шофирам. Всеки ден, общо взето, имам и още едно дете все пак, и то си иска своето  Grinning
Девети месец съм, не смятам да спирам да карам... Дори си карам с колан, иначе не мога, чувствам се като гола  Embarassed
А и ще кажеш, че градски транспорт или маршрутка е по - добрия вариант?  newsm78
При предната бременност нямах кола, сега се чувствам в пъти по - добре, ако трябва да отида където и да било - в града или извън него  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 564
И аз карах до последно без никакви притеснения. Най-важното е ти да се чувстваш сигурна в себе си  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 771
Аз последно шофирах 4 дни преди да родя, а след раждането се качих да карам на 11 ден след секцио. Знам, че е опасно, най-вече се страхувах да не стане инцидент и да ми се отвори air-bag-а, но в малкото случаи, когато се качих на такси да се придвижа, не се чувствах по-добре, а напротив. И аз карах през цялото време с колан, което ми се струва по-сигурно, само в последната една седмица го свалих, защото ми беше вече много дизкомфортно.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не съм шофирала, не мога да се престраша, но шапка свалям на жените (особено пък бременни! Crazy), които се чувстват сигурни в себе си и го правят. Щом така ти е по - спокойно и се справяш по - добре от всеки друг, защо не? Hug

# 22
  • Мнения: 11 004
Карах до последно и се възползвах от правото си да не слагам колан. Но ако не можеш да шофираш или не си уверена в себе си, сега не му е времето да се учиш и да се притесняваш. Макар че когато си с бебе, да имаш кола на разположение и да не зависиш от някой да те вози е голямо удобство. Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 524
Така първо закона
Коланът е задължителен, но да минава под тумбака и над тумбка.
Никой няма право да ти забранява да караш кола, ако щеш и с контракции.

Да се внимава повече защото бременните са често с по-бавни реакции.

Аз колата не си давам и не мисля да спирам да си карам, нищо че остават само двадесет дни до термина.

Препоръчително е да се изключи еърбека на шофьорското място, но не е задължително.

 А преди 12 години сестра ми сама се закара до болницата - беше с контракции и разкритие, но като ни такси ни линейка идваше, тя им тегли на ум по една и си се закара.  Mr. Green


# 24
  • Мнения: 865
ако не то пречи коремът,защо не newsm78.аз също карах до последно

# 25
Аз си карам все още, в 36 седмица съм и смятам до края да си карам. Карам без колан откакто съм бременна. Преди имаше такъв закон доколкото знам, че бременните могат да шофират и да се возят без колан. Сега не съм сигурна как е, но не смятам че някой чичко полицай ще ми направи проблем, заради това!

# 26
  • Мнения: 2 401
Преди време и аз бях пускала такава тема. 98% ми бяха отговорили, че са шофирало едва ли не до родилния дом. Тогава ми беше много смешно. Така стана обаче, че и аз шофирах до края, дори закъсах сама на пътя в деветия месец.  Та мисълта ми е, ако шофирането не те притеснява и не ти носи неприятни емоции - карай.

# 27
  • Мнения: 306
Май и аз ще си карам до последно smile3521
И аз знам, че дори след промените в Закона за движението по пътищата на бременните мами е разрешено да карат без колан. Преди никога не тръгвах без колан, но се сега  ми е неудобно...

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Почти не слизам от колата!  Peace . Единственото, което ме притеснява е това , че много се изнервям от страхотните задръствания през целия ден и това чудене от къде да мина за да избегна задръстването. Много често ми се случва да си удължа маршрута или да паркирам на почти 1 км. разстояние от мястото където отивам, защото преценявам, че пеш ще стигна по бързо  Tired Карай си колата и да не ти пука. И на мен ми ги говорят едни, че щяла съм да родя в колата ама - " Като си пееш Пенке ле, кой ли те слуша?"  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 222
И през двете бременности карах до момента на ражденето.Първия път преносих и трябваше да ме приемат в бол-та."Закарах"се сама ,втория път навръщане от автомивката ми се спукаха водите(добре,че бях вече пред гаража) и нямаше как сама-обедих се  и мъжът ми ме закара.Но винаги съм по-спокойна когато шофирам сама.Така,че щом не чувстваш дискомфот не виждам причина да не го правиш... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт