Споделете за шофирането

  • 3 971
  • 129
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 763
шофирах до края,въпреки че майка ми ми взе ключовете в деветия месец,ама аз си имам резервни Mr. Green
Не съм се притеснявала,не ми беше много удобно ,но ако се налагаше - шофирах

# 91
  • София
  • Мнения: 715
И аз си мислех, че няма проблеми да шофирам докато съм бременна, но не беше така. Освен това работата ми е /беше/ на 20км.
Зависи от бременността на жената. Аз например, не можех да спя и се чувствах изморена още от сутринта.
Хормоните ти се променят и ставаш по разсеяна и мудна.
Имам книжка от 12 год. с интензивно шофиране, без ПТП и в началото на 5-я месец направих такава страшна катастрофа, че на спрях да рева два дни.
Беше ме страх да се кача на колата, добре че мъжа ми настоя...
А и работата ми беше толкова далече, нямаше начин, но много ме беше страх. Гледах да карам възможно по-малко.
Освен това по закон след седмия месец не може да кара бременна жена.
Така че, ако се чувстваш в кондиция и не усешташ да си уморена, разсеяна или със забавени движения карай.
Но при мен не беше така.

# 92
  • София
  • Мнения: 717
Ako нямаш противопоказания, карай смело! Аз все още шофирам и не мисля да спирам. Коремът в никакъв случай не ми пречи. Peace

# 93
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
по закон след седмия месец не може да кара бременна жена.
.
това не го знаех Thinking

# 94
  • Мнения: 454
Може ли да ми кажете в кой точно закон пише, че след 7 месец бременните не могат да шофират? Иначе по темата - до последно съм си карала колата и нямах никакви проблеми с това. Колан също съм слагала абсолютно всеки един път, качвайки се в колата.

# 95
  • Мнения: 336
Шофирах до края на бременността си без никакви проблеми.

Мисля че по закон не можеш да караш влезнеш ли в 8-мия месец

Какъв е този закон? Търсих го, не намерих нищо подобно.

Няма такъв закон.

Ако няма медицински противопоказания за шофиране, няма причина да не се кара кола.



Абе това май все па кго има. То било от онези новите, дето влазоха в сила заедно със задължителните столчета за кола за малките деца и задължителното каране със светлини през зимните месеци. Поне така ми каза един полицай, който ме спря точно   по онова време. Е той ме спря за проверка на документи, но като ми видя корема ... не ме глоби, ама здраво ми се накара.

# 96
  • Мнения: 169
Аз също все още карам кола, но лекарката ми обясни, че концентрацията намалява. за това ми препоръча да се поспра. НЕ знам при вас как е ,но аз определено забелязвам, че понякога съм доста по разсеяна от преди. Иначе нито колана нито нещо друго ми пречи. Просто няма да пътувам по 60-70 км вече на ден с колата, а ще се огранича из града и за по малко.

# 97
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И как катаджията ще разбере в кой месец съм newsm78 или освен документите за проверка ще ми иска и картона от консултациите hahaha Joy

# 98
  • Мнения: 817
карах до последно,но не слагах колан.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 555

Освен това по закон след седмия месец не може да кара бременна жена.


И къде точно в закона го пише това?  Аз книжка взех, докато бях бременна все пак и катаджията не ми е мерил корема и не ми е искал документите от консултациите.... Joy

# 100
  • Мнения: 4 621
карах до последно,но не слагах колан.
Аз също Peace

# 101
  • Мнения: 10 758

Освен това по закон след седмия месец не може да кара бременна жена.

Направо ме хвърли в тъча с това Shocked
Никъде не съм го чела.Може ли да ми кажеш по-точно.Алинея, точка и т.н.

# 102
  • на село
  • Мнения: 3 981


Освен това по закон след седмия месец не може да кара бременна жена.


Глупости, няма такъв закон.
Единственото, което е прието и е по закон,
че бременните може да не слагат предпазен колан.

Е, като пишете щуротии - поне си ги четете.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 3 953


Освен това по закон след седмия месец не може да кара бременна жена.


Глупости, няма такъв закон.
Единственото, което е прието и е по закон,
че бременните може да не слагат предпазен колан.

Е, като пишете щуротии - поне си ги четете.


Peace
Прави ми впечетление , че съм станала по-агресивна, зад волана  EmbarassedНещо чувството ми за търпимост към останалите водачи е намаляло  newsm78
Не мога без автомобилчето  си Sunglasses

# 104
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 009
Аз също си карах до последно (почти всеки ден). Зависи от това как се чувстваш. Не искам никой да се засяга, но зависи и от това колко добър шофьор си. Ако си по-начинаеща, обичаш скоростите, разсеяна си или си по-агресивна, не си струва риска!
Аз винаги слагам колан, включително и като бях бременна. Слагах си го под корема точно и никъде не ме притискаше.

Общи условия

Активация на акаунт