Пъпчици по бузките?

  • 1 591
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 545
И ние в момента сме в същото положение - появиха се 2 дни преди да навърши 4 седмици. Лекарката каза "запушени пори", ще се изчисти от самосебе си, да й обтривам личицето с отвара от лайка. Наистина прилича на пъпчасала тинейджърка Simple Smile)

# 16
  • Мнения: 525
Моята малка Ивая имеше същите по това време. Тя е на кърма и на АМ. Понеже похапвах повече кисело мляко реших, че е от нвего и го спрях. Сега изчезнаха...Но всъщност незнам каква е била причината за появата. Пробваи да си проследиш храната. И дано и минат бързичко..

# 17
  • Мнения: 1 251
Ние сме само на кърма, първите две-три седмици имаше малки пъпчици с гнойни връхчета тук-там по личицето, но на единия ден се появяваха, а на другия ден изчезваха. Но към края на първия месец го претоплих-беше се изпъпчило цялото му личице-като акне точно изглеждаше. За една седмица му мина от само себе си. Според мен ако не изчезнат до няколко дни пъпките потърси педиатър за съвет.Успех. Peace

# 18
  • Мнения: 7 947
Във 3ти месец имахме съвсем ситни такива пъпчици и след мазане с Меналинд ни минаха, но ние първо ходихме на преглед - затова и аз те съветвам да идете Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 2 446
Моят съвет е да вземете носен секрет и да го изследвате. Синът ми имаше стафилококова инфекция и пъпките по лицето всъщност бяха единственият симптом. Не е страшно, но трябва да се лекува.

# 20
  • Мнения: 8 999
Моят съвет е да вземете носен секрет и да го изследвате. Синът ми имаше стафилококова инфекция и пъпките по лицето всъщност бяха единственият симптом. Не е страшно, но трябва да се лекува.

Само да допълня, че си е доста страшно дори. До 1 г. се лекува лесно и безболезнено /само се капят едни капчици в нослето/, но ако не се вземат мерки навреме, може да стане драматично.  Дъщеря ми я хванахме, когато вече беше на 1.6 г. - стафилококовата инфекция беше превзела организма на детето. В продължение на 6 месеца й правиха някаква автоваксина /изработена от нейна кръв/, която се инжектираше на всеки 3 дни.

# 21
  • Мнения: 867
Може да са много неща тези пъпки - дерматит, стафилококи, обрив, алергия и т.н. Отидете на дерматолог.

# 22
  • Мнения: 3 500
Зависи какви са пъпчиците, някои не са нормални-заведи бебето на дерматолог, често педиатрите омаловажават някои пъпки, които говорят за настъпил вече проблем.
Peace

# 23
  • Мнения: 254
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205195.0
Моята тема и отговорът на Д-р Слънчева от преди 2 месеца Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 478
А сега ме шашнахте с тези стафилококи. Дъщеря ми има такива пъпчици по бузките вече с месеци (излязоха и миналата зима) и не чезнат. Тукашния ни доктор каза че не било голяма работа и щяла да ги израсте, не ми даде и нищо за мазане. Аз пробвах с каквото имах в къщи , ама нищо не ги мори ( мустела, бочко, деситин, здраве). Как да разбера дали е стафилококова инфекция? И въобще някой на тази възраст има ли такива?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 446
Тук обикновено бебетата се заразяват в родилния дом. Прави се изследване на носен секрет и се лекува с антибиотик. Не знам при по-големите дечица как е. Пъпките на сина ми бяха точно като акне и само по лицето.

# 26
  • Мнения: 9 973
Мили мами, ние сме на един месец и от една седмица ни се появиха едни ситни пъпчици по бузките. Sick
При вас имало ли е подобно нещо и как се преборихте с тях?
нашите са по челото.реших,че съм го прегряла но педито снощи ми се ухили,т.е. са нещо нормално

# 27
  • Мнения: 175
Здравей. Ние също сме с пъпки по бузите от двадесетия ден и все още имаме. Първо педиатърката беше категорична, че е стафилококова инфекция и я мазах 10 дни с Бактробан, който освен, че е доста скъп не помогна кой знае колко. Е, да наистина обривите намаляха, но не изчезнаха. Вчера в заведох на дерматолог - д-р Албена Ангелова в 29 ДКЦ. Има добри мнения за нея тук във форума. Тя каза, че изобщо не е стафилококова инфекция, а детето реагира по-бурно на някакъв вид гъбичка от околната среда и не само, че Бактробана не е помогнал ами дори е изострил реакцията. Много се ядосах. Така, че те съветвам отиди си на детски дерматолог. Той ще си види детето и ще прецени най-добре. Д-р Ангелова работи с касата. Вчера ми даде друго мазило и вече виждам подобрение, а другата седмица ни вика пак на контролен преглед. Направи ми добро впечетление. Телефоните и са: 0899419181 и 9582448/вътр. 288.

Общи условия

Активация на акаунт