Мами и татковци в Австрия 7

  • 24 398
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 214
и аз сьм новак и правя грешkи. Ина4е бабата зaсега много добре се справя, но как Щe бьде след една година не знам. лошoто тук е 4е трябва да се зaписват децата на детска градина много рано - зa септември 2008 няма в KIWI свободни места.

# 16
  • Мнения: 339
Привет Hug само да се запиша да следя темичката че ви изгубих дирите май последно прочетох  че наще бременелки(бивши ) са тръгнали в купом да раждат, а Илианка бяга от болницата  Joy ама ми се скапа инета и до сега все не мога да вляза утре ще издиря старата тема да видя кой как и кога , но все пак честити бебочета  bouquet да са ни живи и здрави
Гледам срещи правите, кой знае колко сме изпуснали но ще си наваксаме като се приберем

# 17
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте!
Добре дошла Свити!
Ророана, като видях, че си писала, помислих, че вече сте си дошли! Как е Стоян ? Кой знае колко е пораснал! Да го нацелуваш от мен и Тали!
А сега по същество Mr. Green
 Като дойде събота и неделя, тук опустява, като че ли бомба е паднала Mr. Green То вярно, че по принцип са дни за семейството и за "обръщане на внимание на половинките", ама ще каже човек, че по цял ден сме залепени един за друг Joy, та не можем да драснем някой ред .
Аз ,заради тъпите коминочистачи, трябваше днес да стана в ранни зори, за да не ме сварят, както обикновенно по гол задник hahaha, но досега никой още не е дошъл и ако съм станала излишно, ще взема да  #2gunfireнякой!
Иначе с Тали нещо се опитваме да се разболяваме ли, що ли? Мен ме боли гърлото и вчера цял ден съм лежала, защото всичко ме болеше. Малката муцунка пък е с течащ, като чешма нос Cry, иначе нищо друго и няма. Вече незнам на какво се дължат подобни хреми, защото Тали 3 пъти е имала досега откакто се е родила и  все е била така с течащ нос. Зъби ли са, какво е незнам newsm78
Лека и успешна седмица ви желая!  bouquet

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 09:12 от Jeni 1

# 18
  • Мнения: 292
Roroana прибирай се че ще забравиш немския и ще изпуснеш срещи във Виена на слънчево време Laughing

ако имате баба в каЩи която гледа детето, кога бихте го дали там - на 2 или 3 годинки?
Ина4е бабата зaсега много добре се справя, но как Щe бьде след една година не знам. лошoто тук е 4е трябва да се зaписват децата на детска градина много рано - зa септември 2008 няма в KIWI свободни места.

Браво на бабата!  bouquet
Не се притеснявай, не е само КИВИ има и други организации, а и родителите си записват така децата , да им се пази ред, после се отказват и пр.В детските градини по правило има повече места отколкоте в яслите! А и вие си имате бабаааа, и то добра, която не взима 300 евро такса Money
Децата имат нужда обаче и от социални контакти с връстниците си и ако го водиш примерно в Eltern Kind Zentrum да си играе с други деца ето ти решение. Но и ако това не му стига, както на пример на моя / с рев го откъсвах всеки път от децата/ е по добре да го дадеш на ясла/градинка.

# 19
  • Мнения: 214
Сара и аз така мисля, ние сме много доволни от елтернкиндцентрума в 23.бецирк. всеки следобед има неЩO интересно зa малките. само кьдето ве4е по4асово работя, та сигурно Щe праЩaм бабата понякога.
днес е супервреме, решила сам да водя малката на зooлоги4еска градина.

# 20
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Честит имен ден на всички именници!
Честит празник и на всички софиянци!
И ние днес си имаме празнуващ, малко е "косматичък" Mr. Green, ама нали ми е като второ детенце... hahaha
Писаната ни се казва Софи, та и ние ще празнуваме днес Joy

# 21
  • Мнения: 112
Свити,мислите ни за зоологи4еската градина съвпадат.Днес пропуснахме  с Беба хубавото време и понеже от 4етвъртък май пак застудява се 4удя дали да не отидем утре newsm78.Всъщност мисля да взема целогодишна карта и при хубаво време да ходим ,защ newsm75тото  с едно ходене няма  да я разгледаме със сигурност.
Жени1, Wearyс риск да ти досадя 6те те попитам още един път ходи  ли ве4е  до АМС-а да се замелдиш?
Рени,Елфльо как са бебоците? smile3541Защо ви няма?

# 22
  • Мнения: 112
Това пък с метлата въобще не съм го слагала.откъде се взе??????

# 23
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Рени,Елфльо как са бебоците? smile3541Защо ви няма?
Тук сме, даже среща имахме днеска, но Филип и Даниел пак си разминаха настроенията нещо  Joy и за кой ли път не се видяхме. Май няма да можем да се наприказваме двете "наживо" докато не тръгнат на училище  Mr. Green
Аз от два дни не мога един пост да пусна... Ти за една метла си се закахърила. Да видим днес как ще е. Даже вчера (или в събота  newsm78) пуснах само една нахилена муцуна и това беше...  Laughing Обаче, Sarrah, това емотиконче за нашия отбор не важи  Mr. Green Малчо отказа да цица биба (пробвах го за спорта  Wink ) и сега пак си ме ползва мене като такъв инструмент  Mr. Green
Свити, добре дошла и от мене! Аз съм на мнение, че ако детето си проговаря немски достатъчно добре, баба е супер вариант за гледане до три годинки.
Честит празник и на всички софиянци!
Danke sehr! (както казва Тали) И на теб честит празник, ти нали си от Графа...  Whistling И на котака честит имен ден! Всъщност на всички - честит празник. Днес е много хубав празник наистина! Пожелавам на всички ви да имате много Вяра, много Надежда, Любовта да ви огражда винаги и, естествено - много мъдрост, за да се радвате на всичко това!
О, и на Вяра - честит псевдонимски ден!  Wink
Нинче, страшна програма! Мерси!   bouquet Вече я пробвам и е съм доволна!
Приятна вечер на всички!
Нещо за среща да мислите?

# 24
  • Мнения: 112
еТО набързо И от мен няколко саита на прили4ни цени4ки за разговори:
www.voipBuster.com

www.voipBuster pro.com

www.justvoip.com

www.lowratevoip.com

# 25
  • Мнения: 112
Рени,браво на Фелипе, smile3513  ylinfantТова дете ще да е много мъдро-само истинските неща имат стойност за него.Но всъщност коя е майка му та да не е.... gydi

# 26
  • Мнения: 112
При мен става не6то с тези емотикон4ета.едно натискам-две излизат.Рени,намращения 4и4ко не го гледай.Обещавам 4е ще се нау4а най-после.... smihesorry

# 27
  • Мнения: 4 399
Честит празник на всички именяци и на близките им и от мен!

Sviti, според мене ако имаш доверен човек на когото да оставиш детето, е най-добре да си е вкъщи до 3 годишна възраст. Дори езика няма значение. Със сигурност ще го научи в градината много бързо, даже и ако не е чувало 1 дума немски до този момент. До тази възраст децата имат голяма нужда от домашна обстановка, а социални контакти има къде да се осъществяват и без градина.

При нас пък новината е че след първия кучешки зъб обстановката доста се изостри. Освен нервните пристъпи, този път имахме и температура като екстра. И разбира се, всичко това се случи в събота вечерта. Е, поне температурата спадна сравнително бързо. Но тия кучешки зъби ми разказаха играта, а е избил само 1 досега.  #Crazy Вече и дентинокс не помага и сега опитваме някакво хомеопатични глобули, които ми препоръчаха от няколко места. И като капак тази седмица работя почти всеки ден. Вие как се справяте с проблемите около зъбоникненето? Какво давате на децата? А как се справяте с недоспиването когато децата се будят, а на следващия ден сте на работа?

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 23:18 от Vjara

# 28
  • Мнения: 292
Vjara, защо не се редувате с бащата на принцесата по безсънни нощи?Тока поне няколко дни в седмицата ще можеш да се наспиваш. Peace
Офф тези зъби!! На нашия му избиха като беше на 1 годинка 4 наведнъж , 2 от които кътници и добре че беше бабата при нас , тя си спомням че го дундуркаше и му даваше топло да пие, но дентинокс не сме давали!
Ти май си единствената "работничка" сред нас, аз докато ходех на работа се уговарях с колежките да съм след обяд, та да мога да се наспивам сутрин, аз и ранно ставане  Joy.
Renny ти защо не казваш че френската баба Катрин ви е била на гости вчера hahaha
На нас тук ни пускаш разни биберони, пропускаш срещи , ама и ние искаме да я видим. Laughing

# 29
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро! Черпя ви виртуално по едно  food010 Разбира се, безкофеиново, по разбираеми причини Wink
Ренка, мерси за пожеланията! Я ни светни и нас за френската баба newsm78
Сара, бях миналата седмица, но не успях да си свърша работата, та ще трябва да ходя пак.Това го ползвам от около седмица и засега съм доволна. Трябва обаче човек да има дом. телефон, защото чрез компютъра не се чува добре.
Вяра, при нас е същата история със зъбоникненето! Тали също беше 2 дни с температура, не се храни както трябва. Нервните изблици и истерии са също неизменна част от цялостната картинка  при появата на поредния зъб. Сега и при нас е ред на кучешките, голям зор беше и накрая като погледнах, само връхчетата са избили. Докато се покажат целите, направо ще  #Crazy А после ни чакат и 4 кътника Shocked Аз давам на Тали Панадол за бебета и мажа с едно мехлемче ОСА.

Общи условия

Активация на акаунт