да попитам колко дена преди термин се определя дата за планувано секцио

  • 3 032
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
А ако плановете за операцията да е в друг град как ли се сварва по спешност да се отиде Simple Smile Мисля си ако е възможност да си избера дата 20 дена по рано. Вие как мислите ?

Аз лично не мисля, че ранното изваждане на детето е добро решение! Колкото по-дълго време е в утробата  на майката, толкова повече съзрява организмът му и дава  възможност бебето да се адаптира за живота след раждането. Единствено по медицински причини одобрявам секциото в по-ранен етап.

# 16
  • Мнения: 4 555
Според мен не е хубаво да се вади бебето по-разно само заради такива причини (т.е. не медицински).
20 дни преди термин може изобщо да не е достатъчно узряло за да излиза, защо да се рискува и да се тормози детето...

# 17
  • София
  • Мнения: 4 899
Датата за планово секцио НЕ се насрочва ПРЕДИ завършена 38 г.с. След това, ако при прегледа на бебчо той/тя е наддал/а добре и всичките изследвания са си ОК, ти казват кога може да се извърши секциото - аз си избрах и датата.
Иначе ако тръгне да се ражда по-рано - звъниш на твоя доктор и тръгваш към болницата, ще те оперират по спешност.

# 18
  • Мнения: 4 111
Напълно съм съгласна с мнението на Карина.
Освен това, моята гинеколожка каза, че избягват да "вадят" момченцата по-рано, били "по-кекави".

# 19
  • Мнения: 753
термина ми беше 28, планираха 19 - 9 дни

# 20
  • Мнения: 741
Моето секцио го плануваха 5 дни преди термиа

# 21
  • Мнения: 179
мисля че до седмица или 5 дни

# 22
  • Мнения: 1 313
2 седмици преди термина. Явно навсякъде е различно, според състоянието на майка и плода предполагам се съобразяват какъв точно да е този срок.

# 23
  • Мнения: 135
Усмивка! Hug
Първото ми беше планувано за 10 дена по-рано, но раждането ми започна 14 дена по-рано и се наложи по спешност да ме оперират. Второто беше планувано 25 дни преди термина по медицински причини. Мисля, че гледат и състоянието на плацентата и така се ориентират кога да е секциото. Има няколко степени на "зрелост" на плацентата и ако не е достигнала необходимата зрелост, не е добре да се оперира.

# 24
  • Мнения: 802
Благодаря Ви за отговорите .
Знам, че още ми е рано да мисля за това, но се притеснявам, защото все ми се струва, че ще започна да раждам на връх Нова Година и тогава не знам кой доктор къде ще е запразнил .

# 25
Sekcioto v Balgaria go nazna4avat za 7-8 dni predi termina. V 4ujbina oba4e (poneje az jiveya izvan BG), se vodi 4e tryabva da e 14 dni predi rajdane; to4no za da se izbegne riskat ot operirane po spe6nost. Po tozi na4in sa6to se vodi sa6to 4e jenata si spestyava poslednoto nai-nepriyatno i nai-bavno vazstanovyava6to se raz6irenie na taza. Moyat termin be6e za 24ti Avgust, az rodih na 11ti avgust i vsi4ko mina idealno.

# 26
  • Мнения: 1 092
Благодаря Ви за отговорите .
Знам, че още ми е рано да мисля за това, но се притеснявам, защото все ми се струва, че ще започна да раждам на връх Нова Година и тогава не знам кой доктор къде ще е запразнил .
изобщо не се тревожи Peace - нали ще раждаш в Селена.....и аз бях планувана,но родих преди това т.е. екипа с който си се уговорила се събира за половин час  и ти правят секциото bouquet

# 27
  • Мнения: 438
Обикновено 10 дни,моето също трябваше да е толкова,но бебо подрани. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт