фолиева киселина - Б*

  • 14 786
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 448
Пия хапчета.Така ми препоръча гинеколожката,а и не съм сигурна дали с храната ще си набавя нужните витамини.

# 16
  • Мнения: 7 201
Пия хапченца. Не мога да разчитам на храната само - притеснявам се че не правя достатъчно...
PeaceИ аз така-а и като не приемам достатъчно плодове и зеленчуци. Embarassed

# 17
  • Мнения: 202
В случаите, когато майките не са пили ФК и са забременяло случайно, само Господ и късметът йм могат да ги опазят от някакви генетични аномалии. Затова има т.нар. превенция на генетичните заболявания - за съжаление съм сигурна, че майки, които нямат интернет или не го ползвам по предназначение (за получаване на инфо) и разчитат само на гинеколозите си, не са добре запознати с рисковете...
Пиенето на 1 хапче на ден не представлява трудност, ама никаква.
Въпрос на навик е - като пиенето на кафе Simple Smile
Абсолютно поддържам мнението на Stef Peaceмоите хапчета "Неофолик" стоят на нощното ми шкафче и първата ми работа сутрин след като се събудя е да ги изпия, пия ги от 3 месеца и не ми представлява никакъв проблем, просто навик, който вече върша автоматично Simple Smile

# 18
  • Мнения: 268
gitadam моят съвет е по-добре си пий хапчетата, колкото и да ти е досадно, или ако предпочиташ, спри ги, но в момента, в който разбереш, че си бременна, ги започни отново. не искам никого да плаша, но прочетете историята на една наша съфорумка, чието бебе се роди със спина бифида и живя само 4 месеца  Cry. през цялата бременност заболяването на детето не е забелязано на видеозон. до колкото си спомням тя беше казала, че е пила фолиева киселина през 3, 4 и 5-ти месец. от това, което съм чела помня, че най-важно е да се пие през 1, 2 и 3-ти месец и няколко месеца преди забременяване. който както си прецени, но все пак - не поемайте излишни рискове, става дума за живота на вашето бебе.

# 19
  • Мнения: 3 675
просто момичета, съмнявам се, че бебето е станало с 2 пъти секс, вярно е, че пробвахме на 10 и 14, но за това гаранция франция.ще искам до неделя, тогава всичко сте стане ясно.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Понякога е нужен и един път секс Mr. Green
Вземай си хапчето ФК и правете секс с половинката.

# 21
  • Мнения: 306
Понякога е нужен и един път секс Mr. Green
Вземай си хапчето ФК и правете секс с половинката.



 Peace поддържам. иначе по темата и аз пия хапчета. онзи ден изразих притеснение пред гинеколкога ми, че понякога забравям. според него няма нищо фатално в това, дори нищо фатално в НЕ-вземането на ФК. с риск да ме линчувате - не смятам, че е чак толквоа задължително, ако се води що- годе здравословен начин на живот, ядат се плодове и зеленчуци и не се пуши. случаи "за" и "против" всеки може да разкаже. има жени, пушещи през цялата бременност, пиещи алкохол и раждащи здрави и големи бебета. и обратно. така че според мен не трябва да се вманиачава човек.
не ме разбирайте погрешно- пия си ФК, но чак да си изчислявам порцията зеленчуци на ден, в които се съдържала- малко пресилено е за мен. би ми действало доста натоварващо.
всеки преценя сам за себе си.

# 22
  • Мнения: 9 094
най-важно е да се пие през 1, 2 и 3-ти месец и няколко месеца преди забременяване

Всъщност, жени с вродена спина бифида, т.е. носители (при тях, ако не е силно изразена, дори не се открива, ако се открие то е случайно по друг повод), трябва да пият специална фолиева киселина, усъвършенствана, която се разгражда точно както трябва и организмът взима точно това, което му трябва. При обикновенната ФК това не може да стане.
Жени, които нямат спина бифида, си пият нормалното количество ФК.

Тази ФК е нужна на бебо, за да се оформи правилно гръбначният му стълб. Това нещо става в първия месец на бременността, тоест, жената дори още не знае че е бременна. За тази цел, трябва да има предварително натрупани запаси. И затова са тези 3 месеца предварително пиене. А след първия месец - с нея и без нея, ако е станала белята, късно е...


П.П. Съмнявам се, че някой си брои чушките и доматите, преди да ги изяде...а здравословният начин на живот почти няма връзка с генетичната аномалия в случая.

# 23
  • Мнения: 961
Здравейте момичета,

Аз пия фолиева киселина от 8 месеца, а дори не правим още опити за бебе (макар темата да е вече на дневен ред:-))
Единственото, което искам да добавя към всичко, написано по темата дотук, е фактът, че колкото и да са полезни плодовете и зеленчуците (аз много ги обичам и се старая редовно да си хапвам от тях), единствените, в чиито вкусови качества можете да сте сигурни напълно, са доматите и краставиците в градината на баба ви.

Ще ви дам един кратък пример: гледах си 2 много сладки морски свинчета, бяха невероятно красиви и всеки, който ги видеше, се влюбваше в тях. Но майка ми им сложила малко повече краставици една вечер и на следващия ден и двете умряха - почти по едно и също време. Проблемът е, че сега се използват много химикали, за да има повече и по-голяма реколта и често плодовете и зеленчуците не са толкова полезни, колкото си мислим.

Аз лично бих препоръчала приемането на фолиева киселина + плодове и зеленчуци, но всеки решава сам за себе си.

Успех на всички с бебеправенето.

# 24
  • Мнения: 1 436
Пия хапчета - отнема ми 30 секунди на ден  Wink. И аз като ети, нито имам време, нито желание да изяждам по осем портокала и пет мандарини на ден, за да си набавя нужното количество ФК чрез храната.

# 25
  • Мнения: 1 919
Понякога е нужен и един път секс Mr. Green
Вземай си хапчето ФК и правете секс с половинката.

# 26
  • Мнения: 219
Пия я ФК от 2 години а тази година имам 2 спонтанни аборта ! Но сьм спряла да я пия . Изобщо си мисля че при мен нещо не помага !

# 27
  • Мнения: 268
Пия я ФК от 2 години а тази година имам 2 спонтанни аборта ! Но сьм спряла да я пия . Изобщо си мисля че при мен нещо не помага !

съжалявам за това, което си преживяла  Sad, но вече беше обяснено, че фолиевата киселина не е средство за предпазване от аборти или за подпомагане на забременяването, а служи за съвсем други цели:

ФК е нужна на бебо, за да се оформи правилно гръбначният му стълб. ...

# 28
  • Мнения: 2 751
Какво толкова можеш да си набавиш в това, което се продава по магазините не знам  Thinking
За фолиева разчитам на хапчетата. Peace

Сега пия пак защото пробваме за второ.
Браво, браво!
Как се навихте толкова бързо след първото...  Hug Евала  Hug

# 29
  • Мнения: 674
И аз пиех хапчета,2 мес преди да забременея и после до 3 мес на бременността.Вече съм в 5 мес. а гинеколожката ми казва че е добре да продължавам с приема на Фолиева киселина.Не разчитам на плодовете и зеленчуците,още повече,нали след като минат дори и лека топлинна обработка,се губят доста голяма част от витамините в тях.
Успех в бебеправенето на всички кандидат мами   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт