Помощ......децата какво ще ядат

  • 2 714
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
Деца на 8 и на 5 и половина би трябвало да имат някакви изградени хранителни навици. Поне по моето скромно мнение, това се прави още от първите дни на захранване, така че докато тръгне детето на детска градина, да е 100% свикнало с 4-кратното хранене. Тоест, до към третата година.
При условие, че са свикнали да се хранят по начина, по който казваш, не виждам как очакваш да ти помогнем - и най-великите рецепти от Кулинарния форум да възпроизведеш, едва ли ще има резултат.
Дано да греша, ама късничко си се сетила май да викаш за помощ.

# 16
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Здравейте, мами!
Моят проблем е , че дъщеря ми , която е на 4г.и9м. не иска по никакъв начин и под никаква форма да пробва плодове и зеленчуци. Не яде ориз, леща, чушки, прясно мляко, и още мн., мн. хубави неща, но пък обожава сухи пасти "балкан", шоколад и сандвичи! Hug
Аз направо полудявам, но не мога по никакъв начин да я убедя кое е полезно и кое не е #2gunfire
Явно личният пример при нас не оказва влияние, защото аз съм привърженик на здравословното хранене! Embarassed

Поздрави на всички учители и ученици за първия учебен ден утре!

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Здравейте, мами!
Моят проблем е , че дъщеря ми , която е на 4г.и9м. не иска по никакъв начин и под никаква форма да пробва плодове и зеленчуци. Не яде ориз, леща, чушки, прясно мляко, и още мн., мн. хубави неща, но пък обожава сухи пасти "балкан", шоколад и сандвичи! Hug
Аз направо полудявам, но не мога по никакъв начин да я убедя кое е полезно и кое не е #2gunfire
Явно личният пример при нас не оказва влияние, защото аз съм привърженик на здравословното хранене! Embarassed

Поздрави на всички учители и ученици за първия учебен ден утре!
Ти като си привърженик от къде тя се сдобива със сухи пасти и други вредности? Любопитно ми е просто, 5 годишните не ходят сами по улиците. Не и даваш боклуци и тя ще почне да яде каквото има.

# 18
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
[size=14pt][/size]Мили мами
благодаря че ми отговаряте....Помагате ми достатъчно само като чета мненията ви...
Благодаря.... Hug
Но мисля Че изпускате една подробност или просто не сте я забелязали... newsm78
Аз живея в Кипър... Stop
А тук е трудно да кажеш че няма....че неможе да купиш нещо.....или най-вече че не е здравословно...
Децата са презадоволени тук и няма непозволени неща......ограничени до някаква степен да... Peace с
Аз съм привърженик на мнението вечерята е сега и ще се яде сега....Не след малко....И никога не приготвям по хиляда чинии ядене...
 Mr. Green
Уф отклоних се от темата.... Embarassed
#Crazy #Crazy #Crazy
Красим
харесва ми идеята ти за такива идеи говоря по-скоро... Peace Peace





# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Много съм жестока, много съм крайна, обаче...ядат каквото има сготвено и сложено на масата. Това е положението у дома.
На когото не му харесва - да стои гладен.
Не сменям яденето и не давам право на избор.
И аз съм жестока.  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 46 518
Яде манджи, супи и салати.
Такъв вкус съм й изградила.

Но твоите деца вече са големи, късно е, не бих насилвала, съдя по себе си.

# 21
  • Мнения: 8 999
За мен е важно изобщо да ядат нещо. Няма зна4ение какво. Между пиците и баниците се старая ежедневно да пробутам сурови плодове и зелен4уци - така все пак внасям някакво равновесие.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
Мисля, че вкусът се възпитава, а също и че децата силно се влияят от предлагането и от хранителните навици на околните.
Габриела изяжда огромно количество боклуци, когато е при едната си баба, много магданоз - при другата, а у дома рядко яде и от двете.
След тренировка яде плод - какъвто има на разположение. Днес беше грозде.
За вечеря си хапна зеленчукова супа. Сега ще яде домашен сладолед (от извара, мляко и плодове, без захар).
Виктория избра задушен спанак с месо и огромно количество салата.

Напоследък забелязвам, че все по-рядко се налага аз да поставям ограничения - децата свикнаха да поставят храните в една от категориите "полезни" и "неполезни, но вкусни" и "боклуци" и съответно да преценяват от кое колко и кога да ядат.

# 23
  • Мнения: 934

Синовете ми са на 8 и на 5 и 1/2 и все им се ядат спагети.... пържени картофки....сандвичи....
Спагетите могат да се правят с какви ли не полезни сосове със смляни зеленчуци в тях и какво ли не, сандвичи също могат да се правят разнообразни... И пържени картофки не е толкова зле, към тях може примерно нарязани краставички и моркови. И пица може да се направи здравословна, с много зеленчуци. Да не говорим, че може да я правите заедно.

# 24
  • Мнения: 4 915
То на каката й се яде най-вече хляб и шоколад, ама кой я пита нея.  Mr. Green

Децата ти нали не си пържат картофите сами и не си готвят спагети?
Значи, ще ядат, каквото им сложиш на масата. Ако не желаят - стават от нея. И ще чакат следващия час за хранене. Ако пригладнеят - плод, ядки, морковче, краставичка. Това е. Като не искат едното ядене, ще са гладни за другото. Няма да им готвиш по 10 манджи, барем склонят за едната. Няма да ги примолваш и увещаваш да ядат, няма да заплашваш и наказваш, ако не ядат. Просто не превръщай яденето във фикс идея.

Въведи сега правила - на масата сядат всички заедно, яде се каквото се сервира, и който се наяде или не яде - напуска масата. Ще чака следващото ядене.

Няма дете, умряло от глад, когато му се предлага храна.  Wink Има разтревожени майки, които мислят, че детето наистина ще загине.  Laughing

# 25
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Много си права, Янтра! Пет годишните деца наистина не ходят сами по улиците за да си купуват разни изкушения, но когато имаш перфектна рода, която знае че детето не трябва да яде разни неща и все пак постоянно й ги предлагат ?!...  Вече се уморих да обяснявам, а при това и детето ми е с алергия.
От известно време съм предприела друга тактика. Правя й различни фрешчета, та поне под формата на сок /не купен/ да поема някакви витамини. Има ефект! Аз съм твърде упорит човек и смятам,че макар и на тази вече възраст/5 годинки/, ще успея да я убедя в ползата от здравословното хранене.
"Борбата" продължава!

# 26
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
То на каката й се яде най-вече хляб и шоколад, ама кой я пита нея.  Mr. Green

Децата ти нали не си пържат картофите сами и не си готвят спагети?
Значи, ще ядат, каквото им сложиш на масата. Ако не желаят - стават от нея. И ще чакат следващия час за хранене. Ако пригладнеят - плод, ядки, морковче, краставичка. Това е. Като не искат едното ядене, ще са гладни за другото. Няма да им готвиш по 10 манджи, барем склонят за едната. Няма да ги примолваш и увещаваш да ядат, няма да заплашваш и наказваш, ако не ядат. Просто не превръщай яденето във фикс идея.

Въведи сега правила - на масата сядат всички заедно, яде се каквото се сервира, и който се наяде или не яде - напуска масата. Ще чака следващото ядене.

Няма дете, умряло от глад, когато му се предлага храна.  Wink Има разтревожени майки, които мислят, че детето наистина ще загине.  Laughing



Харесва ми това което си написала.....и то много....... bowuu bowuu
Но нещо на практика не ми  се получава.......
Аз ли не съм лоша newsm78 newsm78

# 27
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Много си права, Янтра! Пет годишните деца наистина не ходят сами по улиците за да си купуват разни изкушения, но когато имаш перфектна рода, която знае че детето не трябва да яде разни неща ......

Родата е голямо зло и при мен.... #2gunfire #2gunfire
В крайна сметка то какво става .... ThinkingИзлизам аз виновна дето лишавам детето от това онова...... Crossing Arms Crossing Arms
Ама като им се скараш за нещо определено...... #Cussing out
- Ние не искаме да ви се бъркаме...
така отговарят.... #Crazy

# 28
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
просветлете ме , моля ви, кое е вредното на спагетите , макароните и пр.... newsm78

# 29
  • Мнения: 2 722

Въведи сега правила - на масата сядат всички заедно, яде се каквото се сервира, ....
Няма дете, умряло от глад, когато му се предлага храна.  Wink Има разтревожени майки, които мислят, че детето наистина ще загине.  Laughing

Това е верния начин и според мен, единствената разлика е, че ако сме се насъбрали всички около масата, не се става докато не се нахраним. Никой не е по-голям от хляба.

Общи условия

Активация на акаунт