Опасни ли са тези играчки?

  • 1 758
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 148
Изхвърли ги! Аз лично бих постъпила така и при най-малко съмнение, че нещо може да навреди на моята бебка. По-добре да има малко на брой, но качествени играчки на доказани фирми - Чико, Фишер Прайз. Между другото и Бертони правят съвсем не лоши играчки и не са чак толкова скъпи.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И  Тери има такива,но не миришат.Ако се съмняваш нещо,по-добре ги хвърли.

# 17
  • Мнения: 8 917
Без китайски Naughty Stop

# 18
  • Мнения: 5 401
Подариха ни подобни играчки, които изхвърлих веднага щом видях гърба на лелята, донесла такъв "подходящ подарък"!  Peace Жива отрова е това за мен! Факта, че на детето му е интересно, защото е цветно и свиркащо, не означава, че е полезно за него. То не може да прецени това за разлика от нас, родителите.


Любимото ми изречение!!!!!!! Защо трябва нещо да се случи с децата ни, за да се замислим къде сме сбъркали!?!  #Crazy

# 19
  • Мнения: 753
Дано  не са скъпи, хвърляй ги

# 20
  • Мнения: 1 733
Миналата неделя купих на сина ми точно такива играчки. Дадох му ги да си играе и след 5 минутки като ги захвърли на земята, с ужас установих, че едно парченце от главата на кокошката липсваше. Така и не успях да го открия...(надявам се все пак да не го е глътнал). После прегледах обстойно останалите играчки. На кучето горният слой на пластмасата се беше отлюспил, като го натиснах с пръст падна. Е, всички заминаха директно в коша и повече няма да купя такива боклуци на сина си.
Между другото, има същите играчки, изработени от гума. По-скъпи са, но са много по-качествени.

# 21
  • Мнения: 2 309
Незнам за кои точно играчки става въпрос, но според мен щом миришат по-добре ги хвърли. Аз не купувам такива играчки, но за съжаление свекърва ми редовно носи нещо на детето от магазин за 1 лв., имали сме инциденти - разпадат се на части, миришат, оцветяват пръстите с боя.

# 22
  • Мнения: 924
Момичета играчките на Фишер Прайс също са китайски. Какво са се вманиачили всички в това "китайски". Всичко е китайско, но произведено от различни материали и под различен контрол. Тук е по-правилно да се говори за "марково" или не, а не за китайско.

# 23
  • Мнения: 748
По-добре да има малко на брой, но качествени играчки на доказани фирми - Чико, Фишер Прайз.

малко по-горе в темата споменаха за вредните играчки на Фишер Прайз, които изтеглят от търговската мрежа. а Чико.... от както намерих отлюспени парченца боя от една музикална играчка в креватчето на беба като беше на няколко месеца и имаше съвсем реална опасност да ги намери и глътне, тази фирма не е на особена почит у нас. за съжаление марковото не е гаранция за качество...

# 24
  • Мнения: 5 539
Всички са китайски, но от китайско до китайско има огромна разлика Peace

# 25
  • Мнения: 4 496
Щом ти миришат на теб толкова силно,представи си на бебо как му мирише...Щях да ги изхвърля веднага.Даже въобще нямаше да ги купя,но предполагам,че са били опаковани,и е нямало как да знаеш,че миришат.

# 26
  • Мнения: 667
По-добре да има малко на брой, но качествени играчки на доказани фирми - Чико, Фишер Прайз.

малко по-горе в темата споменаха за вредните играчки на Фишер Прайз, които изтеглят от търговската мрежа. а Чико.... от както намерих отлюспени парченца боя от една музикална играчка в креватчето на беба като беше на няколко месеца и имаше съвсем реална опасност да ги намери и глътне, тази фирма не е на особена почит у нас. за съжаление марковото не е гаранция за качество...

Точно така! Ето линк с опасни стоки /олово в боята/. Както се вижда и Fisher-Price са там.
http://service.mattel.com/us/recall.asp

# 27
  • Мнения: 2 677
Всички са китайски, но от китайско до китайско има огромна разлика Peace

Така е. Аз не съм срещала други играчки, освен Made in China.
Не съм попадала и на качествена китайска стока.
Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 5 539
Яд ме е, че в България внасят само некачествени китайски играчки. Имаме подарени китайски играчки, купувани от САЩ. Нямат нищо общо с тези, които се продават тук. И не са от някаква известна марка - просто са качествени и изпипани Confused

# 29
  • Мнения: 148
Разбрах, че някои от мамите категорично не одобряват Фишер Прайз и Чико, но не разбрах, кои марки ни препоръчват. Тъй като искам за детето си само най-доброто (а явно не съм достатъчно осведомена), Ви моля да ме ориентирате - играчки на кои фирми да купувам.

Общи условия

Активация на акаунт