Медитация и отслабване

  • 30 513
  • 155
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 916
А някакво специално дишане не се ли прави?

  bouquet

# 16
  • Мнения: 566
имам още един въпрос и спирам да питам.Прилага ли се натиск при докосването на пръстите или само се докосват newsm78
пръстите се докосват, а останалите са изпънати
А някакво специално дишане не се ли прави?

  bouquet
не

# 17
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Имам и въпроси - преди време ми беше попаднала пред погледа тая книга с мудрите, ама явно не ми е бил момента тогава... Какво е обяснението - защо действа така? После ще чета линка, че нямам време, някой ако знае, да обясни с 3 думи, с крушки и черешки като за непросветени. Praynig

# 18
  • Мнения: 13 768
Тука няма крушки и черешки, Мила Wink Има чакри, енергийни пътища, космическа енергия и съзнание, али-бали Rolling Eyes

"Самото понятие "мудра" има много значения - печат, жест, мистично положение на ръцете. За мудри обаче се броят и някои техники на дишане, движения на очите и пози на тялото.
Няма единодушен отговор на въпроса защо и как мудрите влияят на здравето. Едно от обясненията свързва положителния ефект върху организма със загадъчна сила, която кипи в йогата за ръцете. Всяка мудра е връзка с космическо съзнание и затова може да лекува. Друга хипотеза сочи големия брой нервни окончания по върховете на пръстите - около 4000. А те могат да успокояват и стимулират органите, с които са свързани. Лайтмотив на третото предположение е способността на мудрите да възстановяват нарушения баланс на елементите в организма, от което обикновено страда имунната система и човек се разболява. Според тази хипотеза много важен е контактът на останалите пръсти с палеца. Именно това съприкосновение балансира елементите в тялото."

http://www.magicgatebg.com/forum/viewtopic.php?t=711&sid=91d … 39f3c50fe9377eae0

# 19
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Тука няма крушки и черешки, Мила Wink Има чакри, енергийни пътища, космическа енергия и съзнание, али-бали Rolling Eyes

"Самото понятие "мудра" има много значения - печат, жест, мистично положение на ръцете. За мудри обаче се броят и някои техники на дишане, движения на очите и пози на тялото.
Няма единодушен отговор на въпроса защо и как мудрите влияят на здравето. Едно от обясненията свързва положителния ефект върху организма със загадъчна сила, която кипи в йогата за ръцете. Всяка мудра е връзка с космическо съзнание и затова може да лекува. Друга хипотеза сочи големия брой нервни окончания по върховете на пръстите - около 4000. А те могат да успокояват и стимулират органите, с които са свързани. Лайтмотив на третото предположение е способността на мудрите да възстановяват нарушения баланс на елементите в организма, от което обикновено страда имунната система и човек се разболява. Според тази хипотеза много важен е контактът на останалите пръсти с палеца. Именно това съприкосновение балансира елементите в тялото."

http://www.magicgatebg.com/forum/viewtopic.php?t=711&sid=91d … 39f3c50fe9377eae0
Благодаря ти, Птиче. "С крушки и с черешки" е мой израз, който значи - да обясним простичко, като за децата от детската градина - нали там обясняват - ако имаш 2 крушки и 2 черешки, колко общо плодчета имаш? Wink После ще изчета и линка.

# 20
  • Мнения: 566
Благодаря, Птица. ще прочета и линка при наличие на повече време.
виждам аватарата ти е в "нашата" мудра. и ти ли я практикуваш???
а да знаеш с каква продължителност се прави?? т.е 1 месец и след това почивка newsm78

# 21
  • Мнения: 910
От утре започвам,дано да има резултат.
Птица,благодаря за линка!  bouquet

# 22
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Намерих едно обяснение за тази мудра -
Като сгъваме четвъртия пръст надолу, намаляваме елементът вода в тялото и като го покриваме с палеца, който представлява огъня, всъщност добавяме горещина, за да постигнем следните резултати: до 30 % увеличаване на метаболизма - намаляване на течностите в тялото, особено през цикъла. Тази мудра трябва да се изпълнява 2-3 пъти на ден, в продължение на 3-5 минути, в седнало положение, за да има резултат. Край на цитата.

Доколкото разбрах, трябва да се упражнява лек натиск от палеца върху четвъртия пръст, за да има ефект мудрата.

За другите снимки, пуснати по-рано, не можах да намеря информация. Дали някой знае името на онази мудра?

# 23
  • Мнения: 2 811
az я нмерих , казва се апана, но не мога да намеря действията й. между другото, апана беше май една от видовете прана, може би аради това действа така. а в инет единствено пише , че детоксикира.

# 24
  • Мнения: 1 368
Да се включа и аз,че ме заинтересувахте с тази тема. От линковете по-горе аз разбрах, мудрата за нашия случай - т.е. за отслабване е следната:
Цитат
ПУШАН
( Жест, посветен на Бога на слънцето Пушан,
който е и Бог на прехраната )

Първи вариант:
ПРИЛОЖЕНИЕ: Стимулира усвояването и отделянето на храната; приемането и даването. Подобрява дишането. Подпомага пречистването от отрови. Освобождава напрежението в слънчевия сплит; хармонизира вегетативната нервна система. Като спешна помощ: при газове, гадене, морска болест, чувство на тежест след хранене.
ИЗПЪЛНЕНИЕ:
Дясна ръка: Палецът, показалецът и средният пръст са събрани. Безименният и кутрето са допрени и изпънати.
Лява ръка: Палецът, средния и безименният пръст са събрани. Показалецът и кутрето са изпънати.


Правилно ли съм схванала и ако е така по колко време на ден се прави? newsm78

# 25
  • Варна
  • Мнения: 870
момичета кое у-ние правите и по колко време на ден newsm78

# 26
  • Мнения: 566
пръстите се събират като на снимката, кято съм показала от предната страница

# 27
  • Мнения: 498
Аз почнах да я правя от вчера,ще взема и да си измеря обиколките,пък да видим ще има ли ефект.

# 28
  • Мнения: 516
Момичета , това го има в един от бр. на сп."Журнал за жената" - от около преди месец и нещо.
Може и от по-преди да е ...Но мисля ,че е от тоз период,защото напоследък все повече следя за неща ,които се отнасят за метаболизма ,но честно казано това не ми се стори,че би могло да е вярно  newsm12.Сега си мисля ,че може би съм допуснала много голяма грешка   newsm78           Аз имам много сп. и от време на време ги попрелиствам.Когато ги видях рисунките / те са за различни части на тялото / , се помъчих с моя GSM да ги снимам ,но нещо не ми се получаваха снимките.Въобще не съм се сетила да си снимам ръката  doh
Сега ги потърсих сп. но не всички съм ги намерила - ами ,че то вкъщи правим основно есенно
почистване и бая неща на са си по местата.Живот и здраве утре да приключа и да намеря
въпросния бр. на сп. , ще ви пиша за повече подробности.

А , ако някой има бр. - може да потърси ...

# 29
  • Мнения: 13 768
И аз я намерих като апана. И по-скоро била за пречистване на организма.

4. АПАНА
( Мудра на енергията )
ПРИЛОЖЕНИЕ: При болка, интоксикация, за пречистване на организма; при болести на пикочната система и гръбначния стълб. Стимулира дейността на жлъчката и черния дроб.
Осигурява търпение и спокойствие, увереност, вглъбяване, съзерцание, вътрешна хармония. Подкрепя благодарността за съществуването и за всичко, дарявано от живота.
ИЗПЪЛНЕНИЕ: Съединяват се палец, среден и безименен пръст. Останалите са свободно изправени.
ДОЗИРОВКА: При спешна необходимост: 5 до 45 минути; при хронични състояния: 3 пъти дневно по 15 минути.

За отслабване посочват ето тази мудра -ЛИНГА
( Повдигаща мудра)


ПРИЛОЖЕНИЕ: При всички простудни заболявания на: гърло; бели дробове - разтваря натрупания секрет; дихателни проблеми, свързани с промяна на времето; кашлица; хрема; синузит. Поддържа телесната температура; повишава имунитета; регулира наднорменото тегло. Дарява духовна устойчивост.
ИЗПЪЛНЕНИЕ: Пръстите са сплетени. Палецът на едната ръка сочи нагоре. Палецът и показалецът на другата го обхващат, като се допират.
ДОЗИРОВКА:
За профилактика: Веднъж дневно, 15-20 минути.
За лечение: 3-4 пъти дневно по 15 минути.
С цел отслабване се прави 3 пъти на ден по 15 минути. Прекаляването води до апатия, летаргия, инертност. Да се пие достатъчно чиста вода.
ЗАБЕЛЕЖКА: Според холистиката наднорменото тегло се дължи на натрупани в организма неусвоени вещества, мисли, емоции. Мудрата ще "разбута" всичко непреработено и акумулирано. Дайте си достатъчно вода, за да може организмът да изхвърли натрупаните отрови. А ако си осигурите "жива" вода, ефектът ще се ускори. Живата вода съдържа се в изобилие във всички пресни растителни храни (по възможност - без нитрати).
Според енергията, която ни доставят, храните се делят на:
1. Живи. Това са непреработените, сурови и по възможност - пресни плодове, зеленчуци, билки и пр. растителен свят.
2. Полуживи. Това е растителният свят, преработен от някои животни във вид на мляко, яйца и мед. Силата им е най-голяма, когато са сурови или обработени до 54 градуса по Целзий. ( Над 54 градуса топлинна преработка ензимите умират. )
3. Мъртви. Това е всичко останало, което човекът преработва по всички възможни начини и технологии. Тези храни не зареждат с енергия, напротив, отнемат от енергията ни, която трябва да ги елиминира.
За да отслабнете, не се лишавайте от нищо и не гладувайте. Диетите не помагат! Напълно достатъчно е да въведете живите неща в живота си (не само въздух, вода и храна ) и да не позволявате другите да ви "хранят". Никой не знае по-добре от самите нас какво всъщност ни е нужно, дори рекламата.

Все пак мисля да се придържам към първата, щом е проверена и доказано ефективна Peace

Вижте втория абзац на статията Joy
http://www.perfectlady.ru/article-9440.html

Общи условия

Активация на акаунт