Шевове след естествено раждане

  • 26 284
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 653
честито и от мен, да ви е живо и здраво бебенце
стискай зъби и ще отмине
промивки със смрадлика и Бивацин ползвах и аз, но с Бивацина не прекалявай

# 16
  • Мнения: 5 362
Peace
И измиване със смрадлика.
Това ползвах аз.
След 2 седмици най-много няма да усещаш нищо Wink

# 17
  • Мнения: 773
 Пак всичко опира до индивидуалност. Мен ме боля близа два месеца. първо на седмия ден ми се отвори единия от шевовете и се върнах все едно на първия ден от раждането. Осмелих се да отида на преглед чак след два месеца и половина. И се оказа грешка. отвори ми се вътрешен шев. Twisted Evil Едвам се прибрах вкъщи. Sick Гинеколожката беше много внимателна, едвам ме докосваше. Но и докато ме шиеха при раждането докторката каза,че съм много кръвоснабдена и й беше много трудно да ме закърпи както трябва. Бъзикаше се с мене, че трябва да пусна мачка да върви след мен да събере кълбо прежда. Mr. Green
 А Бивацина наистина помага. аз изхабих 4 флакона. Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 2 271
Имах 3 външни шева, които усещах по същия начин.
Подмивах се често с отвара от смрадлика и се пръсках с Бивацин спрей.
За 8-10 дни всичко мина и замина - забравих за проблема веднага, щом ми махнаха конците.  Peace

# 19
  • Мнения: 8 242
Ех.. Аз имах 4 шева.. И като ми махнаха конците стана интересно - 2 шева се отвориха, започнаха да гноят, постоянно ходех за смяна на дренажи при хирург.. зобщо гадна работа Sad Чак дупки ми бяха станали..
Цялата одисея се проточи почти месец, много неприятно.. изобщо не можех да седя, да не говорим за хоодене по нужди - мъкааааа  ooooh!
Но наистина смрадликата най-много ми помагаше.. От Бивацина получих някаква алергична реакция ли, какво ли.. Ама вместо да помага, повече отваряше раните и много болеше  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 852
А боли ли много когато те шият

# 21
  • BG
  • Мнения: 2 217
С перинеотомия съм, след раждането на 4 кг бебе,
не са ми много шевовете, но ме боли, дърпа, щипе, едва сядам/ставам, ходенето до ВеЦе е мъка...

искам да се оправя скоро, че таткото като му свърши отпуската, ще трябва да се справям сама

но не намерих нищо по въпроса с търсачката, освен оплаквания...

Въпросът е може ли да се направи нещо за тия шевове,
освен поливането със смрадлика и лайка...
Честито бебе и от мен! Да ти е живо и здраво и да носи много радост!   bouquet
Аз имах подобен проблем след епизиотомия. Щипеше, но слагах Бивацин и след 3 седмици отшумя болката.
Успех!

# 22
  • BG
  • Мнения: 2 217
А боли ли много когато те шият
Слагат местна упойка и не боли много!  Peace

# 23
  • Мнения: 161
Смрадликата наистина най-много помага, но слагаш в леген и сядаш вътре за около 5-10 минути - да е топла водата поне 1-2 на ден. Бивацин се пръска няколко пъти на ден, но мястото трябва да е подсушено. Ще се изтърпи после се забравя. Предполагам, че конците са от тези дето сами си падат. За това мястото трябва да се подсушава редовно, за да останат поне 10-на дни, че иначе май се получава отваряне. Като ти паднат конците ще почустваш облекчение и вече ще сядаш. пожелавам ти приятни емоции с бебока, много да те радва и да е послушен!

# 24
  • Мнения: 12
Благодаря много за отговорите, момичета! Hug

Явно търпение му е майката, и смрадлика:)

За Бивацина се чудя - в болницата питах няколко лекари, казаха да не се мажа с нищо,
май няма да си самопредписвам медикаменти, не е чак толкова зле положението...

Щом отшумява за около 2 седмици - няма страшно Grinning

# 25
  • Мнения: 222


За Бивацина се чудя...
Незнам защо не са ти казали?На мен даже и за пъпчето на бебо ми го препоръчаха...в нашата болница в родилно с Бивацин ги обработвали...

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз си правих разтвор от йод и вода, приятно топъл в шише от литър и половина.
Така много бързо ми мина, а и усещането за облекчение е веднага.
Не помня обаче съотношението - в болницата ми го казаха, но преди 6 години.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 271
А боли ли много когато те шият
Слагат местна упойка и не боли много!  Peace
А ако въпреки това те боли още, ти слагат пълна  Peace



За Бивацина се чудя...
Незнам защо не са ти казали?На мен даже и за пъпчето на бебо ми го препоръчаха...в нашата болница в родилно с Бивацин ги обработвали...
На мен също ми бяха препоръчали да пръскам пъпчето на детето с бивацин - само да му слагам дрешка на лицето, за да не му попадне в устата или очите при пръскането.

# 28
  • Русе
  • Мнения: 2 354
при мен облекчението дойде в момента, в който ми махнаха конците

# 29
  • Мнения: 1 602
И аз бях с перинеотомия + ужасни хемороиди. Помогна ми смрадликата, но не само измиване , а 3 пъти дневно си правих баня. В един леген сипвах отварата от смрадлика ,топла и сядах докато се уморя. За 1 седмица спряха да ме болят хемороидите и шевовете.

Общи условия

Активация на акаунт