въпроси за стаята на бебето

  • 6 881
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 2 354
за мебелите- не се притеснявай...
Съвсем скоро няма да миришат...
Климатика- гледай струята въздух да не е с/у детето.
А аз компютъра и ТВ- и при моето бебе има.
Леко раждане  Hug

# 16
  • Мнения: 368
за мебелите- не се притеснявай...
Съвсем скоро няма да миришат...
Климатика- гледай струята въздух да не е с/у детето.
А аз компютъра и ТВ- и при моето бебе има.
Леко раждане  Hug
newsm10Няма нищо да му стане на бебето - проветрявай колкото можеш повече - ще се отмирише
За температурата - аз никога не съм затопляла стаята повече от 20градуса така че мисля че не е нужно да топлиш допълнително

# 17
  • Мнения: 11 004
В нашата бебешка стая всичко беше ново и миришеше, но се измириса много бързо.
Телевизор и компютър няма, но през деня беба стоеше в хола, където са и те. Това, че вредят, за мен са абсолютни глупости.
За температурата - Рая се роди в началото на април и в цялото жилище поддържахме 20-21 градуса, не сме топлили допълнително.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Нашите спряха да миришат след около 2 седмици,но държах постоянно отворено.Има си телевизор,не вярвам да пречи.Отопляваме с климатик откакто се е родила.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Наслагай много цветя ... ето две статии за цветята, които помагат :

http://margaritta.dir.bg/2004/yan/01rastenia_spasiteli.htm

http://www.gorichka.bg/index.php?p=10&l=1&id=423


Мебелите от ПДЧ отделят формалдехид, който е много вреден ... не бих си сложила детето в стаята , поне докато не се отмирише ....

# 20
  • Мнения: 7 474
Отвори прозорците и проветрявай всеки ден, ще изчезне бързо миризмата.
Климатик си ползваме (22 градуса правя) , но струяна да не е срещу детето.
Телевизор и компютър и да работят не виждам проблем, то бебето няма да е срещу тях,
освен , ако няма някой нова теория и за това  ooooh!

# 21
  • Мнения: 4 546
е цветя при бебето нали не трябва да има?  newsm78

# 22
  • Мнения: 438
Няма проблем за мебелите,спокойно можете да си ги оставите.Ние го топлим малкия с маслен радиатор,но го включваме само когато Т на стаята падне под 18 градуса.В стаята където е малкия има и телевизор и компютър,не виждам проблем,единствено ако не може да свикне на шум тогава може ад се наложи да ги махате. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 111
е цветя при бебето нали не трябва да има?  newsm78

Не е препоръчително, повишава се рискът от алергии.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 121
измии ги хубаво и проветрявай много докато се махне миризмата - ако може нон стоп....знам за климатика, че първите месеци не е хубаво да има такъв заради риск от алергии....ние топлим с маслен радиатор, може и конвекторен или нещо др, само внимавай да не се изсушава въздуха в стаята...
за ТВ - не бих сложила в стаята на бебето...компютър - и за него не съм сигурна...може ако е тфт...абе не че моето дете не е било достатъчно с компа в една стая...но дет се вика като заспи вечер предпочитам да няма светулка в стаята и да не му тракам с клавишите над главата.....

# 25
  • Мнения: 393
Сглобяемите мебели с панели от ПДЧ без ламиниращо покритие отделят в големи количества фенол и формалдехид (поразяват бъбреците, черният дроб, изменение на състав на кръвта). След покупката на нови мебели е възможно да има някаква миризма , но след 3 месеца трябва напълно да е изчезнала!»
  newsm78
то отидохме сега в длуга тема, ама ПДЧ са именно ламинирани плоскости, другото е талашит или аз нещо не разбирам?!  newsm78

# 26
  • Мнения: 3 069
Проветрявайте често стаята, като се роди бебето пак. Така или иначе трябва да се проветрява. Няма нужда да местите мебелите. В стаята на моето бебе има телевизор и компютър, но за твоето - ти си решаваш. А ако са изключени и не работят - все едно ги няма.
Като беше новородено бяхме в къща с парно на дърва, сега сме в апартамент и ползваме климатик. През зимата поддържахме 21-23 градуса. Ако решита да отоплявате с климатик - струята не трябва да духа срещу бебето, филтрите трябва да се почистват редовно. А също така да бършеш праха и пода всеки ден.

Много точно казано и обяснено.
Мога само да допълня, че моя син спи на леко отворен прозорец и зимата.Гледам Т-та в стаята да не надвишава 34 градуса.

# 27
  • Мнения: 983
Нашите мебели всичките са по поръчка от ПДЧ, плоскостите са взети от една фирма, някои миришеха много, а други не. Дръж ги отворени. Някои и до момента миришат малко.
Колкото до тв и компа, майка ми скоро ми каза, че е чела статия, в която пише като пускаме микровълновата да излизаме от стаята, че било вредно. По тая логика само в тоалетната трябва да стоим. Може да има някакво облъчване, но едва ли е по-вредно от въздуха, който дишаме.

# 28
  • Мнения: 4 111
Колкото до тв и компа, майка ми скоро ми каза, че е чела статия, в която пише като пускаме микровълновата да излизаме от стаята, че било вредно.

Моят гинеколог изрично ми забрани да стоя при вкючена микровълнова - докато бях бременна, още при първия преглед го каза. Включваш и излизаш от там, това бяха думите му.

# 29
  • Мнения: 393
Благодаря на всички! Явно няма да сме сега в новата стая. Що се отнася до това, кое вреди, как да се пазим.......... Rolling Eyes май най-добре ще е на палатка в гората  Mr. Green  Mr. Green
За микровълновата пък чак да излезна от стаята  newsm78 . Аз като я пусках се дърпах на страни ... ех, наистина, ако можеш да го предпазиш от всичко!

Общи условия

Активация на акаунт