Как се приготвят пюрета за бебенца?

  • 15 314
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
хъм никога съм нямала проблем с пасирането - ползвах кухненски рабат, а и една приятелка с пасаторче ръчно също каза, че става ок...може би слагаш по-малко водичка от необходимото??? ти с какво пасираш?

# 16
  • Мнения: 720
Може да си права за водичката. Ами с пасатор на Elekom.

# 17
  • Мнения: 872
Искам да попитам когато приготвяте пюре от тиквички белите ли ги и махате ли семките

# 18
  • София
  • Мнения: 44 120
за беленето - разбира се, аз и за нас ги беля....семките обаче не съм махала, не съм се замисляла дали трябва, но аз почнах да му приготвям домашни по-късно....към годинка

# 19
  • Мнения: 720
И аз ги обелих, а семките оставих. Само, че тогава още не бях прочела за формичките за лед и сега са ми нарязани, бланширани и така замръзени  #Cussing out

# 20
Здравейте момичета, моля ви кажете ми как точно да приготвя тиквички с ориз за моята бебка? Досега съм й давала зеленчукови пюренца само и сега искам да включа ориз и да сготвя тиквичка с ориз. Но някой може ли да ми каже точно как? Заедно ли трябва да се сварят тиквичката и ориза. Водата, където се е варил ориза, трябва ли да се изхвърля или заедно с нея се пасира всичко?
Много ще се радвам ако някоя мама ме насочи как да го направя.

# 21
  • Мнения: 966
Здравей Grinning.Миналата година си направих пюренца......ето как:От тиква-нарязах,сварих,пасирах,напълних бурканчета и заварих още 5мин. бурканчетата.Морков-пак така,Ябълка-нарязах,обелих,сварих,пасирах и затворих в бурканчета и заварих още 5мин.
Всичко си го хапна сладко-сладко Grinning

# 22
  • Мнения: 35
моите девойки близначки нещо се мръщят на тиквата.
може би с нещо трябва да се подслади, но в никакъв случай захар

# 23
  • Мнения: 200
Момичета,аз замразих тиквички,нарязани на кубчета. Иска ми се когато започна със захранването да давам и пресни плодове.Някъде бях чувала че може да пасирам например праскова,да я сложа в кубчета за лед и като замръзнат да ги извадя в една торбичка и пак във фризера.Какво мислите за това? Добър вариант за съхранение ли е?

# 24
нищо неможах да направя. Sad

# 25
  • Мнения: 204
Извинявам се за невежеството,но какво за формите за лед,замразявате в тях ли? Embarassed

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Замразява се във формите за лед -да. После се смесват няколко различни или се размразява колкото е нужно за захранване. За захранване особено в началото, когато се дават по една две лъжички е много удобно.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз съхранявах във формичките за лед Peace

# 28
  • Мнения: 4 433
Искам да попитам когато приготвяте пюре от тиквички белите ли ги и махате ли семките
Да аз ги беля и махам семките

# 29
  • Мнения: 384
Аз не махам семките на тиквичките. Като се сварят и пасират, става съвсем гладко пюре. Картофеното пюре, с което започнах захранването го приготвях, като намачквах малко картофа с вилица, слагах в цедката и притисках с чаена лъжичка, докато излезе отдолу. Така пюрето става по-пухкаво. Не съм разреждала с водата, в която е сварен картофа, а с кърма. Масло не съм слагала също в началото. Във фризера съм заредила контейнери на Авент и бурканчета с пасирани поотделно тиква, тиквички, карфиол, печени чушки и зеленчукови ледени кубчета в найлонови пликчета.

Общи условия

Активация на акаунт