Смъкване на температура без лекарства

  • 17 352
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 417
Aз също като firebird смятам, че изпотяването е най-добрия начин за сваляне на температурата. Освен краката в топла вода, понягока давам и не горещ чай. Това правя ако температурата е 38-38.5. Когато е 39 и детето лежи и е отпуснато, слагам хладно тензухче на главата и я оставям да спи. Меря постоянно температурата. Ако е до 39.5-36.6 не правя нищо. След час-два тя пада сама. Ако мине 39.7-39.8 я охлаждам по някакъв начин- баня, разтривки. Тя температурата си има функция в организма и аз се стремя да не и преча да я осъществи.

# 16
  • Мнения: 261
А аз съм доволна най-вече от обтриванията със сапунена вода. В съд правя пяна от хладка вода и сапун. Ефекта е поразителен. Сваля се за минути. А крайната ми мярка е да го обтривам директно в коритото с по-хладка водичка. След това само леко облечен и леко завит в леглото.  Това с изпотяването не смея да го приложа, защото ако я вдигне още повече тази температура, какво ще правя. Иначе съм съгласна, че е най-добрата мярка.
Другото, за което се сещам е компот от малини. Казват, че малините имали такъв ефект. Давала съм, но винаги в комбинация с други средства, така че не съм сигурна дали помага. Поне не вреди.

# 17
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Щях да пускам тема, но видях тази и много благодаря за съветите!   bouquet

# 18
  • Мнения: 539
също давам компот от малини и липов чай, той изпотява.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Само поливане в банята с вода. НИЩО друго. НИЩО. И никаква хомеопатия.
Запомни го: висока Т се сваля с ообливане на телцето с вода.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 688
Благодаря ви момичета,със сигурност ще използвам някои от съветите ви!

# 21
  • Мнения: 1 883
също давам компот от малини и липов чай, той изпотява.
Компот от дренки или боровинки май беше за ТП ?!?!

# 22
  • Мнения: 1 114
Само поливане в банята с вода. НИЩО друго. НИЩО. И никаква хомеопатия.
Запомни го: висока Т се сваля с ообливане на телцето с вода.

Къпането /или поливането както го наричаш/  не е подходящо в случай, че детето има треска.  Naughty

Аз пък съм за хомеопатията. От 6 месеца лекуваме сина ми по този начин и слава Богу разреди доста боледуванията. за разлика от преди това- две седмици здрав, две седмици-болен.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт