Как решихте кое име на кое дете да дадете?

  • 4 906
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 165
Аз също съм измислила имена на моите момчета. Е, заедно с мъжа ми, разбира се. Но си признавам, че за едното се колебаех, и след консултация с двама нумеролози, остана първият вариант, който аз предложих  Hug Wink. Но има още време, ще видим. Макар че не искам да се колебая до последно.

# 16
  • Мнения: 983
Много интересна тема. И при нас оказах влияние имената. Знаехме, че ще са 2 момиченца и решихме едната да е на мъжа ми, а другата на баща ми. Когато дойде жената с бебетата и пита коя, коя ще бъде, аз не знаех какво да кажа, а мъжа ми венага посочи по-дебелата и каза "Това ще е Ивайла" (на неговото име, защото и той е малко закръгленичък). Сега тя е спокойна, сутрин, се събужда, хапва и отново й се преспива- точно негово копие. А другата още не се е събудила и започва да се катери по кошарата и да иска да я взимам, за да лудува. Голяма мъжкарана е- прилича на мен по х-р.

# 17
  • Мнения: 3 336
Бях решила как ще се казват много преди да се родят. първия ден, след консултацията дойде жена, която да запише имената на децата. Малко ми беше гадно, че ще ги нарека, без да съм ги видяла (видях ги на третия ден). Просто реших, че първия ще е Павел, а втория Михаил.

Знаеш ли че Павел значи най-малкия? Учудих се, че първия си го кръстила с име за най-малък, иначе са им много хубави имената Hug Всичкото го казвам с най-добри чувства  bouquet

Моите нямаше какво да ги мисля, нали са момче и момиче. Иначе имахме по едно резервно име и за момиче и за момче, ако се родят 2 момичета или 2 момчета. Резервните бяха Александър и Виктория. А ние ги кръстихме Николай защото това ми е любимо име и защото се празнува с риба на масата, а аз обожавам, а мъжа ми не ми дава да готвя риба вкъщи, защото му мирише, и Елена - на бабата на мъжа ми. мъжа ми се прежали за рибата и каза, че поне един път годишно ще ми разрешава да готвя риба вкъщи hahaha Миналата година викахме кетъринг въпреки уговорката Joy

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 17:21 от mishlentze

# 18
  • Мнения: 649
Бях решила как ще се казват много преди да се родят. първия ден, след консултацията дойде жена, която да запише имената на децата. Малко ми беше гадно, че ще ги нарека, без да съм ги видяла (видях ги на третия ден). Просто реших, че първия ще е Павел, а втория Михаил.

Знаеш ли че Павел значи най-малкия? Учудих се, че първия си го кръстила си ме за най-малък, иначе са им много хубави имената Hug Всичкото го казвам с най-добри чувства  bouquet

Виж, за Павел знам, че значи най-малък, но.. хич не съм се замисляла в момента, когато ги наричах. Просто той повече ми заприлича на баща си (а е кръстен на неговата баба), а Мишо е кръстен на баща ми и прилича повече на мен.

# 19
  • Мнения: 3 336
Бях решила как ще се казват много преди да се родят. първия ден, след консултацията дойде жена, която да запише имената на децата. Малко ми беше гадно, че ще ги нарека, без да съм ги видяла (видях ги на третия ден). Просто реших, че първия ще е Павел, а втория Михаил.

Знаеш ли че Павел значи най-малкия? Учудих се, че първия си го кръстила си ме за най-малък, иначе са им много хубави имената Hug Всичкото го казвам с най-добри чувства  bouquet

Виж, за Павел знам, че значи най-малък, но.. хич не съм се замисляла в момента, когато ги наричах. Просто той повече ми заприлича на баща си (а е кръстен на неговата баба), а Мишо е кръстен на баща ми и прилича повече на мен.

Ясно, по прилика е значи Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 1 110
При нас единия е на дядо си (свекър ми), другия на баща си. Моят баща не е между живите и реших, че за да са равнопоставени другия ще носи името на баща си. Така стана, че в рода на мъжа ми е традиция мъжките деца да се кръщават Георги и в следващо поколение Стоян, а при нас се получи едновременно.
Когато дойдоха да ме питат кой как ще се казва доста се обърках. Бях решила първия да е Георги. Междувременно в корема си ги бях кръстила, но впоследствие май ги размених........  newsm78, по корем, де...  Joy Иначе първия си го кръстих Георги, а пък той много прилича на дядо си, така че си носи името. Другия прилича на мен, нищо че носи името на баща си.....

# 21
  • Мнения: 4 965
При нас определящ беше терминът ми, до който така и не стигнахме /родиха се повече от месец по-рано/, но трябваше по термин да се родят на Кръстовден - затова и избрахме това име на Кика /още в началото на бременността решихме, че ще е Кристиян или Кристияна = Кръстовден + името Янис на баща ми, пък и навремето майка ми е искала да ме кръсти Христиана, но после е решила друго/. Ванеса е втора - това е умален вариант на името на майка ми Ваня, но пък и е название на вид разкошно красива пеперуда и много й пасва, защото е "по-женствената" от двете /по-суетна, по-жизнена, по-подвижна, по-грижовна и т.н./.

# 22
  • Мнения: 288
.. бяхме го решили .. който се роди пръв - Добромир от баща ми - Добри .. втория - Станимир от тъщи  bouquet - Станка .. и от мен са им "мир"-четата  Wink .. идеята беше на съпругата  Heart Eyes ..  тя има талант за такива неща .. да измисля  Heart Eyes  bouquet ..

# 23
  • Мнения: 1 069
Хехехе, и аз искам МИР-чета в моята къща  Joy

Сега са ми 3  Laughing Владимир е кръстен на първия ми свекър.

Близнаците са ми от втори брак и още от самото начало знаехме че са момчета. Аз бях избрала имената Стоян, Любомир или Людмил. Мъжът ми си избра Любомир, но понеже е кръстен на баба Любов, която за съжаление е починала, решихме че който се роди втори той ще е Любомир.

А Стоян стана в последните седмици на бремеността ми Станимир. Така имам благозвучие и на тримата ми сина - Владимир, Станимир и Любомир

И ИСКАМ МИРРРРРРРРРР hahaha Joy hahaha

# 24
  • Мнения: 1 035
Както е прието -първото дете го кръстихме на някой от родителите на мъжа ми, в случая на майка му- София.Когато дойде време да мислим за имена на близнаците решихме- първото на баща ми (Аз избирам името) второто на бащата на мъжа ми(Нищо че е починал)-последното по настояване на майка ми!!!И така когато родих две момиченца, ги кръстихме-на дядо Иван-Ивана(Е-е-е да си призная опашката е на майка ми Ана) и на дядо Бончо Flowers Rose-Бояна.Това е последната им снимка

# 25
  • Мнения: 481
Кръстих ги на свекърва ми и на майка ми. Първата е на свекърва ми - Ангелина, а втората на майка ми - Диана.

# 26
  • Мнения: 303
При нас се получи много интересно. Когато разбрахме, че ще са две момичета, решихме да ги кръстим на двамата дядовци - първата на бащата на мъжа ми, а втората на моя баща. Когато се родиха, ме попитаха за имената и аз ги казах, но ... са ги записали обратно   newsm78. Това го разбрахме чак на втората седмица в болницата /родиха се недоносени и стояха 50 дни в болницата/, когато попитахме, защо Николета /родена по-голяма/ толкова се е смалила, се оказа, че са ги записали обратно и ако искаме да им сменяме имената, трябва да ходим на съд и такива неща. Всъщност, ние решихме, че няма никакво значение коя как се казва и си останаха така. Така че бъдещи майки, просто затворете очи и дайте имена на вашите съкровища Laughing

# 27
imam 8god.momi4ence - Siana /tia e na swekara mi - Stoian/
a blizna4etata sa na moite roditeli - Dalia /na maika mi Darina/ i Petia /na basta mi Petar/
Blizna4etata si gi biah narekla oste v men.Dalia wednaga ia poznaha 4e e momi4e ,a i be6e po-krotkata.Petito do posledno wse ne se wijda6e i ima6e malka weroiatnost da e mom4e,a i be6e tokowa sturo 4e prosto si zalepna s imeto..

# 28
  • Мнения: 123
И ние сме традиционалисти  - първият на свекър ми  Любен - Любомир, а вторият на баща ми  Никола - Николай.  Аз измислих имената още преди да се родят и веднага още в родилна зала им ги дадох Simple Smile За едното име бях сигурна още към 5 -месец на бременността , но за другото доста се чудих и прочетох доста преди да избера. Исках и двамата да си имат именни дни.
Между другото имам някои лични впечатления че хората с -мир накрая  - всъщност са доста буйни и НЕмирни Simple Smile. За сега и моят -Мирчо е много гласовит и сърдит, ще видим после как ще е Simple Smile

# 29
  • Варна
  • Мнения: 552
Имам по-голяма дъщеря Михаела, която кръстихме на свекъра Михаил /по предложение на мъжът ми, не искаше да е кръстена на кривата му майка Иванка./
Когато забременях втори път,избора направих аз -на баща ми Стефан и майка ми Станка съответно Стефан или Стела. Малко след това мъжът ми замина на 9м-чен рейс и с навършването на 3-я месец разбрах ,че бебета са 2. Това той научи по телефона и се започнаха едни СМС-си от моя страна с варианти за имена- за 2 момчета, за 2 момичета и момче и момиче.Накрая получих обобщаващ СМС от тати:-Както ги кръстиш така ще се казват!
Така се случи, че си дойде за седмица с короба на ремонт във Варна и и близнаците взеха,че се родиха 38 дена по рано.Понеже беше ред да се кръсти на баща ми първият от близнаците е Стефан.Вторият е кръстен на майка му-Иван, понеже имахме 1 бебе в повече и затова я огря.
Всички си имат именце и са много доволни!
Най-интересното, че 3-те деца са кръстени на Светии и си имат имен ден!

Общи условия

Активация на акаунт