Коректен ли е този гинеколог?

  • 2 812
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 737
ами прочетох го това за амниоцентезата, но не се ли прави, ако има някакъв заподозрян проблем, все пак? След като при феталната морфология и теста за Синдром на Даун няма никакви проблеми, нужно ли е това... Ето накрая го пише!:


"Има малък процент риск от инфекция или нараняване на плода. А също така и малък процент възможност за аборт. Но амниоцентеза по принцип се извършва, когато има подозрение за някакъв проблем, така че в тези случаи ползата е по-голяма от възможната вреда."


Не съм  на никакъв абонамент за ЖК, с най- обикновено направление от личния лекар от самото начало съм.  Wink

# 16
  • Мнения: 637
БХС

Дано ти помогне да решиш. И също на сестра ти. Проблемът при нея се подозира заради годините.

Лично за себе си аз на нейната възраст бих направила амниоцентезата. Всъщност бих направила хорионбиопсия. Не бих поела риска да родя увредено дете.

# 17
  • Мнения: 46 518
Тук пише, че "с изключение на Дания навсякъде за сега при жените над 36 г. се препоръчва директно извършване на амниоцентеза."

# 18
  • Мнения: 2 529
AQ, какво странно съвпадение? От лентичката ти съдя, че със сестра ти сте в една и съща гестационна седмица - 22-ра както сама пишеш. Сигурно ще раждате заедно? Би могла да й препоръчаш твоята гинеколожка, ако сте в един град?

# 19
  • Мнения: 1 214
Да,като се има пред вид възрастта е добре да се направи амниоцентеза,но малко късно е вече за това,макар че всъщност лекарите ще кажат.По-евтино излиза ако сестра ти се запише в консултациите на някоя болница като Шейново например,тогава за амниоцентезата се заплащат само около 50 лв.(за материалите и изследването-трудът не се заплаща).Така беше преди около 3г.Ако е късно за това изследване би могла да направи ехографски преглед при д-р Мазнейкова или д-р Томова.

# 20
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Значи аз ще ти кажа за амниоцентезата понеже на мен ми правиха такава.  На мен ми дадоха някакво направление което не прави изследването безплатно и май беше само за да каже че съм бременна и коя ми е лекарката. Отидох при д-р Виолета Димитрова в МД на която дадох 30 лв. което включва кръвните изследвания и амниоцентезата ако се налага такава или ако реша да си правя. Направиха ми кръвни изследвания от които се видя че риска при мен е 1:174 т.е на 174 жени  една ще роди увредено дете. За протокола аз съм на 33 години. Казвам го понеже риска се смята като се взимат изследванията и възрастта. По принцип риска при които не правят амниоцентеза е 1:250 и нагоре. На мен ми казаха ако исам да си направя. Понеже имам позната която беше с риск 1:300 и не си направи а роди увредено дете реших да си направя. Става за половин час и е безболезнено. Първо ти правят много подробен преглед с ехограф (20-30 мин.). След това с една дълга тънка игла ти вземат околоплодна течност през корема като през цялото време следят бебето с ехографа за да не го наранят нещо.  Взимането на течност става за секунди. После си готов да си ходиш. Иглата струва 24 лева и си я купуваш ти. Изследването става за 2-3 седмици. Сестра ти е закъсняла понеже амниоцентезата се прави 15-20 седмица, но да отиде да си говори в МД с лекарите. Могат поне да я прегледат за спина бифида, за което не е нужна амниоцентеза. Аз лично препоръчвам Димитрова. Страхотен специалист е. След това съм ходила няколко пъти при нея на доплер и на триизмерен видеозон и съм много доволна. Пиши ми на лични ако искаш координати.

# 21
  • Мнения: 1 737
Да, терминът и се пада 1 седмица след моя. Grinning

Наистина си помислих за моята лекарка, но аз съм в Борово, а тя живее в Редута, трябва да пътува 1 час докато стигне... Наистина бих я посъветвала поне с още 1 лекар да се консултира, а тя е и склонна да си смени лекаря вече.
Можете ли да ми препоръчате добър гинеколог от района на Редута, Слатина, Подуене?

# 22
  • Мнения: 524
Според мен е точно така, това ,че имаш 6 ехографа (аз също) е просто защото лекарят ти е направил компромис със себе си. Да , точки 2 и 3 не са от изследванията платени от касата БХС ме накараха да си платя, останалите изследвания отказах да ги правя, но доколкото ми е известно от моя гинеколог за всички над 36 твоите точки 2 и 3 са задълбителни.

А , фетална морфология също ще си платя , защото смятам до отида при друг лекар, който не е моя наблюдаващ.

# 23
  • София
  • Мнения: 11 710
Цитат на: AQ
Да, терминът и се пада 1 седмица след моя. Grinning

Наистина си помислих за моята лекарка, но аз съм в Борово, а тя живее в Редута, трябва да пътува 1 час докато стигне... Наистина бих я посъветвала поне с още 1 лекар да се консултира, а тя е и склонна да си смени лекаря вече.
Можете ли да ми препоръчате добър гинеколог от района на Редута, Слатина, Подуене?

Мисля че не е важно колко ще пътува за да отиде при добър лекар.Аз лично освен на ЖК съм ходила и на фет.морфология при В.Димитрова само че в МЦ Фемина.Знам че е добра в областта на патологичната бременност.Без да звучи като реклама го препоръчвам заради апаратурата и самата лекарка. А и там прегледа е най-евтин /от платените места/ 40 лв.Ако сестра ти е 1 седмица след теб би могла да се свърже с нея и спешно да поиска час и да решат какво да правят.Доколкото знам при изключителни случаи може да се направи амниоцентеза и на гест.седмици на сестра ти.Ако искаш координати пиши!Успех!!!

# 24
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Искам само да те информирам, че от 01.2005 г. има нови промени в майчиното здравеопазване. Има неща, които до края на 2004 г. са били платени, а сега са безплатни. Добре ще е, ако можеш да си намериш Държавен вестник - 1 или 2 бр.; там са публикувани всички промени. Освен това можеш да се обадиш на безплатния тел. на НЗОК - Национален телефон на НЗОК за консултации на граждани – 0800 14 800 и оттам ще получиш най-подробна информация.
Моята лекарка ме гледа всеки път, когато отида, на ехограф, без аз да плащам за това. Всички бременни, които са регистрирани при нея, са по същия начин.
Дано тази информация ти е полза:)

# 25
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Моят гинеколог ми правеше ехограф при всяко посещение, но си плащах по 5 лв, което много по-поносимо от 20 лв, с изключение на 3 прегледа - тях не ги платих. А кръвната група се плаща - цената зависи от лабораторията, не се плащат други
те кръвни изследвания.

# 26
# 27
  • Мнения: 1 022
Цитат на: AQ
Добре, а защо аз не плащам всеки месец по 20 лв за ехограф а тя плаща?
Защо знам за случаи за безплатна фетална морфология - с направление от гинеколог? За моята си платих, защото нямам проблеми, но чувам че лекари дават направление като се усъмнят за нещо точно за фетална морфология. Confused:


Ne sa 2 a 3 + 1 eho, ako e riskowa bremennosta...towa che ti ne plashtash wseki pyt e ot dobra volq na lekarq

# 28
  • Мнения: 1 022
Цитат на: lilita
Имам съвсем пресен случай, подобен на този. Моя приятелка е записана при известна бургаска гинеколожка да и следи бременността. Тя я кара да си плаща всеки видеозон и изобщо не и е споменала, че има право на 2 безплатни. А със сигурност е щяла да си ги осребри от касата. Imp Отделно от това я е накарала да си плати изследването за кръвна група - 22 лева, което също трябва да е безплатно. Още едно-две дребни неща са прелели чашата и сега приятелката ми взе решението да се отпише от въпросната лекарка и да се запише при друга.
Това е решението на проблема.


изследването за кръвна група се заплаща винаги дори и от бременни.

# 29
  • София
  • Мнения: 747
Цитат на: lilita
Отделно от това я е накарала да си плати изследването за кръвна група - 22 лева, което също трябва да е безплатно.


През цялата бременност не съм дала  и един лев за каквото и да е изследване- само за кръвна група 15-16лв. Казаха ми, че независимо от пола и възрасттта това изследване се плаща от пациента.

Общи условия

Активация на акаунт