а какво си спомняте от първия ваш учебен ден?

  • 2 776
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Помня едни ужасни букети от гладиоли, големи, колкото самата мен.

Същото си спомням и аз. Така тежаха, че едва ги носех! Ужас! Завиждах на децата с карамфилите и се чудех, що наште са купили такива големи цветя!

Държах в ръката си една червена торбичка Мауборо/ донесена от чичо ми от Германия  Laughing/, в която трябваше да си сложа учебниците! От стискане и притеснение ръцете ми се бяха изпотили и станали червени! Laughing Ааа, спомням си и срама, че бях с мноооого къса коса, а другите момичета с опашки и кордели, ама бях хванала въшки 1 седмица преди това и набързо ме подстригаха!  Wink

# 16
  • Мнения: 139
Развълнувана, с нова зелена чанта, донесена от дядо ми от Русия, празна, защото още нямах учебници, но много настоявах да съм с нея на първия учебен ден.
Помня как ни закичиха със здравец, раздадоха но Буквари, които аз разгръщах като свещена книга Simple Smile
Помня как големите (4 клас) ни изпяха песничка за добре дошли Simple Smile

# 17
  • Мнения: 648
   Вълнувах се, за мен бе важно да бъда точно в това училище, класната ми обърка фамилията, когато ни проверяваше по списъка на класа Crazy По мое осмотрение ми бяха обули красиви обувки, които не отговаряха на моя номер, но аз от дете съм си много мобилизирана Mr. Green

# 18
  • UK
  • Мнения: 3 959
Помня че бях с една ужасна яркожълта рокля, ужасяващо гадна къса коса и очила с червени рамки, които после изгубих. Гадост, на квадрат. С една Теодора се залепихме една за друга, черпихме с шоколадови бонбони, но не по ред, ами на когото ни падне и така половината останаха без бонбони, половината с по няколко... Много се гордеех с майка ми че беше млада и слабичка, а на другите бяха все някакви стари и дебели (Първо дете съм, останалите ми съученици все бяха по малките деца в семейството и съответно майка ми беше доста по млада от другите майки), какво ли съм си мислела тогава Laughing , и ми беше чудно че съм най малката, пък най високата. Абее от тогава не обичам училището.

# 19
  • Мнения: 4 371
Помня как ни се смяха всички, когато уж трябваше да тръгнем в права редица, а ние направихме една странна чупка Crazy
Също и красивата си рокличка Blush
И най-добрата си приятелка за следващите 5 години Heart Eyes
Беше '89 година, колко отдавна!

# 20
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
помня , че ни бяха строили , всеки първокласник за ръчичка с по-голямите каки и батковци...
и едни огромни, ама огромни, ви казвам панделки , вързани на двете ми опашки hahaha
помня ожулените си колене, със засъхнали корички...
майка ми накъдрена като овца, същинска Доли hahaha
Спомням си колко се радвах на ученическата ми чанта
с картинка на Пиф.  Flutter
Чудна красота, донесена от СССР.  Crazy
Друго не си спомням.
мойта пък беше с патето Яки/ май така се казваше newsm78/

# 21
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 836
помня, че с едно момченце (а сега какъв готин женен татко е!) и момиченце от класа рецитирахме някаква поема за Анито newsm78 ама точно какво беше, не помня.
цялата суетня на майика ми около облеклото ми да е единствено и неповторимо се оказа напразна, защото още едно девойче от класа беше със синя блузка и бяла поличка!
имах нови обувки, не бях със чанта на първия си учебен ден.
вечерта бяхме в хубав ресторант.
общо взето беше ден, който наистина ще помня до края на живота си!

# 22
  • Мнения: 4 451
Помня дрехите си - тъмносиня плисирана пола и бяла ризка. Къса коса и букет карамфили в ръка. И после позирахме с класната за първата ни снимка.

# 23
  • Мнения: 5 103
Жълта пола и жълта блузка, вързана на конска опашка дълга и руса коса, без преден зъб Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 254
Беше '89 година, колко отдавна!
през  '89 година,престъпи за първи път училищния праг?
Темата не е ли за най-най-първия учебен ден...или аз не съм разбрала?
От моя имам откъслечни спомени...картини някакви само ми просвяткат...пълен двор с деца...родители...цветя...посрещнаха първолаците с пита и мед(или сол)...вълнувах се...
 

# 25
  • София
  • Мнения: 2 857
Беше '89 година, колко отдавна!
през  '89 година,престъпи за първи път училищния праг?
тук има и младеж все пак  Laughing

аз помня с какво бях облечена - костюмче: пола и елече от синьо кадифе... нищо друго не помня

# 26
  • Мнения: 4 733
 Мама трябваше да ражда и нищо друго не ме интересуваше.

# 27
Помня, че много се вълнувах вечерта преди 1 учебен ден и от притеснение ми тече много силно кръв от носа.Бях паникьосала всички вкъщи.От самия ден нямам конкретни спомени освен че бях облечена в синьо костюмче и носех червен гербер и бях единственото момиче от класа, което седеше до момче Blush

# 28
  • Мнения: 2 254
тук има и младеж все пак  Laughing
О ,Боже! ....ама може ли толкова да съм одъртяла  Mr. Green

# 29
  • UK
  • Мнения: 3 959
Беше '89 година, колко отдавна!
през  '89 година,престъпи за първи път училищния праг?
Темата не е ли за най-най-първия учебен ден...или аз не съм разбрала?
Моя беше 93та, мисля... Какъв е проблема да е бил 89та? Simple Smile

Не мога да изчисля коя година е бил - сега съм на 20, тогава съм била на 6, значи преди 14 години, значи 93та, нали?

Общи условия

Активация на акаунт