за сядането...

  • 1 034
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 437
Моят въпрос също е свързан със сядането, но от друга гледна точка. Моят син е на 5 месеца, но от около седмица се напъва да сяда, и дори когато го върна в полулегнало положение се сърди и почва да реве. Когато го водихме на ортопед, доктора ни каза за сядането -  да не е преди да навърши 6 месеца.
Какви проблеми може да възникнат ако почне да седи от по-рано? Sad

# 16
  • Мнения: 4 111
Моят въпрос също е свързан със сядането, но от друга гледна точка. Моят син е на 5 месеца, но от около седмица се напъва да сяда, и дори когато го върна в полулегнало положение се сърди и почва да реве. Когато го водихме на ортопед, доктора ни каза за сядането -  да не е преди да навърши 6 месеца.
Какви проблеми може да възникнат ако почне да седи от по-рано? Sad

Не мисля, че ще му стане нещо на детето. Щом иска сам - нека си сяда, въпросът е да не го слагате насила преди 6 месеца.

# 17
  • Мнения: 437
Не мисля, че ще му стане нещо на детето. Щом иска сам - нека си сяда, въпросът е да не го слагате насила преди 6 месеца.

По-скоро на сила го караме да не седи, защото си мислим че още му е рано Thinking

# 18
  • Мнения: 4 111
Не мисля, че ще му стане нещо на детето. Щом иска сам - нека си сяда, въпросът е да не го слагате насила преди 6 месеца.

По-скоро на сила го караме да не седи, защото си мислим че още му е рано Thinking

Разбирам, но пак казвам, че според мен не е проблем. Но не съм лекар.

# 19
  • Мнения: 8 999
След 6тия месец може да я слагаш да седи. Но кога тя ще се задържи и ще бъде стабилна, зависи много от детето. Няма правило - когато може, ще го направи. Както и всичко останало.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 122
Не мисля, че ще му стане нещо на детето. Щом иска сам - нека си сяда, въпросът е да не го слагате насила преди 6 месеца.

По-скоро на сила го караме да не седи, защото си мислим че още му е рано Thinking
ако детето може само да се изправи от полу или съвсем легнало положение и да седне, проблем няма, явно е укрепнал достатъчно. Проблем е ако когато то не може да се държи и се слага да седи преди 6-тия месец...
иначе ако само се пъне и не може да седне - ми да се напъва...все ще успее, моя така се пънеше от двумесечен и бяха супер нерви, веднага щом седна почна да пълзи и да се пробва да се изправя...та има и такива деца с големи мераци....ако и твоето дете проходи после на 9 месеца не се учудвай Wink

# 21
  • Мнения: 983
Тя ще ти покаже сама. Едната в 7ия месец започна, а другата в осмия. Започнаха сами да си сядат.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Щом още се клатушка  Laughing не я оставяй без опора, нека и е подпряно гръбчето.  Peace
За протокола, синът ми седна съвсем стабилно чак на 7м и половина.

Общи условия

Активация на акаунт