ДЕЦА С УВРЕДЕН СЛУХ - 2

  • 71 464
  • 818
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 543
Руми, дано всичко е наред с вас оттук-нататък. Да ни държиш в течение.

# 16
  • Мнения: 121
БЛАГОДАРЯ ВИ! Без вас нямаше да стигна до тук.

# 17
  • Мнения: 2 543
Ох, днес ми е ден за писане, явно.
За клиентите на "Сентилион" и "Med El" да споделя, че разговарях току-що с Нина Горанова по повод Opus 2. Цената на процесора е 2400 (с ДДС) евро при положение, че запазите Opus 1 за себе си. Ако решите да върнете Opus 1, цената на Opus 2 ще бъде 1800 евро (с ДДС). Скоро на пазара ще бъде и новата задушна кутия със зарядни батерии. Това са новините от мен. Simple Smile

# 18
Ох, днес ми е ден за писане, явно.
За клиентите на "Сентилион" и "Med El" да споделя, че разговарях току-що с Нина Горанова по повод Opus 2. Цената на процесора е 2400 (с ДДС) евро при положение, че запазите Opus 1 за себе си. Ако решите да върнете Opus 1, цената на Opus 2 ще бъде 1800 евро (с ДДС). Скоро на пазара ще бъде и новата задушна кутия със зарядни батерии. Това са новините от мен. Simple Smile
[/quote
новините са много добри , но имат ли готовност за настройките на OPUS 2 , nqkoj znae li ?

# 19
  • Мнения: 2 543
Попитах за настройките - в болницата и във фирмата ги правят. teranowa, добре дошла! Вие с Opus 1 ли сте?

Исках само да уточня за тази задушна кутия - доколкото разбирам от сайта на МедЕл самата кутия е нещо като малко акумулаторче, което си се зарежда с тяхно зарядно, а не е с малки батерии, които се презареждат. Това е важно уточнение, защото преди родителите тук обсъждаха, че това ще е зарядно за тези малки батерии, които ние си ползваме и сега. Ето така изглежда това нещо.

# 20
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Здравейте момичета. Сега следобяд ще ми кажат цената на това нещо. Обаждах се , но е само за задушния вариант. А ние още не го ползваме. Ще пиша , като имам инфо.
Лони, ти пита ли ги колко струва?

# 21
  • Мнения: 950
Здравейте момичета. Сега следобяд ще ми кажат цената на това нещо. Обаждах се , но е само за задушния вариант. А ние още не го ползваме. Ще пиша , като имам инфо.
Лони, ти пита ли ги колко струва?

И аз нямам търпение да разбера ,моля ви пишете  ако  разберете -  цената .
Ние го ползваме задушния ,но другия е по-практичен ,който е с малката кутия за закачане .
А Тошко ми беше казал че ще има зарядни батерии (малките ) и аз останах с впечатление че самите батерии ще се зареждат и ще могат да се използват и др. варианти ,но явно е имал предвид задушния вариант.
 

# 22
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте.
Яни тръгва утре на детска градина. Направо съм се изприщила  ooooh! Забравил е какво е, на ясла беше преди почти година... Ще е рев и ужас... Учителките май нямат опит с имплантирани деца, имали са дечица само със СА. Много си притеснявам  Confused
От 2-3 дена се опитвам да го подготвя и му обяснявам, но заговоря ли за градина и се прави на разсеян  Whistling Ужас!
Стискайте ми палци да мине по-леко... Че той си е ревлив и си е свикнал с мама  Cry...

# 23
  • Мнения: 2 543
Здравейте!
Извинявам се, че чак сега пиша, но нещо имах проблем с форума и не можах да вляза по-рано.
Не питах за цената на кутията, защото Нина ми каза, че все още не е минала през лекарствената комисия и аз автоматично реших, че няма цена (което е тъпо, разбира се, от моя страна  Embarassed). А и понеже Йоан още не може да носи задушен вариант, съвсем ми се изпари ентусиазмът...  Blush Извинявам се, че съм толкова несъобразителна.
Всеки случай, не знам дали прочетохте в сайта, но пише, че с тази кутия процесорът работи около 10-12 часа, ако не се изключва, но на мен това ми се вижда недостатъчно, защото Йоан не спи на обяд и е с него от 8 сутринта до към 22 вечерта...  Thinking

# 24
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
На мен ми казха цената по телефона, н оне знам дали е нормално да я публикувам тук. лони, и мен все още не ме вълнува този задуен вариант. Ти си по - добре с английския, а след като кара толкоз малко време, за колко се зарежда? Който се интересува мога да му пиша на лични. Да не се счете като ненужна реклама.

# 25
  • Мнения: 2 543
Бубе, кажи цената, защо пък да не е редно...
Сега ще резюмирам информацията за кутията - пише, че е съвместима с Tempo+, Opus 1 и Opus 2. С нея процесорът става още по-тънък и лек. Системата се състои от DaCapo Power Packs (акумулаторни батерии), DaCapo Charger (това е зарядното) и DaCapo Frame (което не знам какво е). Съвместима е с ФМ системите. Зарежда се за по-малко от 4 часа (което не е малко и според мен трябва да имаш поне 2 акумулаторни батерии - колко ли струва едната?). Има различни накрайници на зарядното за различните стандарти по света и има зарядно за кола. Май е това в общи линии. Надявам се, че не е скучно за клиентите на Cochlear и да не го приемат като някаква реклама - просто, като гледам и други хора се информират оттук, макар да не намират за необходимо да ни пишат. Simple Smile
Поздрави!

# 26
  • Мнения: 950
Харесва ми кутията ,но ако измислят тези зарядни батерии да могат да се използват и с другите  варианти ще е чудесно ,а кога ще се появи при нас ?

Ieppe     newsm10 :  и за инфото благодарско , аз не се справям с английския  !    Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 215
Успех на Яни  bouquet
Да свикне лесно и всеки ден да радва мама Hug

# 28
  • Мнения: 2 543
Петя, успех и от нас! Дано има добри новини довечера от вас!   bouquet

# 29
Здравейте на всички!
Намерих възможност и аз да се включа. Като гледам, че става въпрос за градини, да споделя и аз за тръгването на Божидар на градина. Макар че беше ходил в яслата, при тръгването на градина след едномесечна ваканция много плака - всеки ден досега плаче. В яслата ходеше без проблем - изобщо не плачеше.
Не мога да ви опиша какви чувства бушуват в мен в момента. Не ми харесва нещо отношението на едната госпожа - май си мисли, че щом Божидар е с увреден слух, ще се оплакваме от него всеки ден. Доколкото познавам детето си, не е от най-палавите, пък и в яслата никога не са се оплаквали от него, че е направил нещо лошо. Затова съм учудена, че сега изведнъж има такова поведение - госпожата се оплака, че вчера бил пуснал всички чешми и фонтанчето и се измокрил целия, пък измокрил и някои други деца. Допускам, че е възможно, макар че все пак имам някакви съмнения да е било точно така. Както и да е! Обаче тази сутрин ме пита, като по ТЕЛК имаме право на придружител, не ни ли дават такъв, че тя не можела да тича след него - трябвало първо да хване него за ръка и тогава другите. Питали сме за придружител, но ни казаха, че нямаме право, щом работим и двамата /само че не можем да си позволим да работи само единия от финансова гледна точка/?!? Мисля си, че пък ако аз не работя - защо ли ще ми е тогава придружител за детето ми - сама ще си го придружавам.
Да отбележа, че в същата градина е и другото имплантирано дете от Плевен, педи това пък беше още едно, което сега е в първи клас. Мислех, че вече имат някакъв опит с тях, или моето дете е по-различно!?
Разтревожи ме и нещо друго - същата госпожа казва, че Бобо ставал и понякога започвал да крещи, сигурно било, защото не чувал!? Е как да не чува - много добре си чува с импланта, а сега е и със СА на другото ухо - дори вече има богат пасивен речник, а и все повече думи преминават в активния му речник. Само дето правим сами все още само едно изречение - Тати спи., Баба спи., Дядо спи., Бати спи., Ани /т.е. А-и/ спи. и т.н., докато изброим всички, за които се сети. Освен това се опитва да каже всяка нова за него дума и ме пита за тези, които още не знае. Мога да кажа, че произнася по бебешки (все пак още нямаме звуците /р/,/к/,/г/,/ф/ и някои други), тъй като не може да изговори правилно всички думи - май понякога само аз си го разбирам какво иска да каже.
Казах, че се съмнявам малко да са нещата, както казва госпожата, тъй като групата има още една госпожа, по-възрастна, която досега не се е оплакала нито веднъж за нещо. А и виждам, че Бобо с нея се чувства добре - когато тя е сутрин, не плаче вече. Не искам изобщо да кажа, че ето, виждате ли, детето ми е най-доброто и не е възможно да прави така, но си мисля, че все пак може би липсва адекватен подход. Всъщност вече не знам какво да мисля. Идва ми да остана с детето си в къщи, пък . . . .   
Ами за каква интеграция говорим тогава. Май на никой не му се занимава с такива като нашите деца. Струва ми се също, че и госпожите, при които ги пращаме в градината или в училището, не са май подготвени за работа с тях. Не знам - май им трябва специален курс за обучение, за да се запознаят със специфичните неща. А май няма никакво желание за това от тяхна страна. А може пък и на тях да им идва в повече и нямат и физическа възможност да правят това, което е необходимо. Просто съм объркана и не знам какво да мисля. Как ли успяват в другите страни да направят каквото трябва за хората с увреждания, за да се чувстват и те част от обществото, не забравени, не отхвърлени.
Простете за излиянието - стана дълго. Споделих, защото ми се струва, че само вие ще ме разберете и можете обективно да ми дадете адекватен съвет.
   

Общи условия

Активация на акаунт