С кого играят децата ни?

  • 4 628
  • 96
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
През лятото беше на село и имало циганска сватба. Баба и я беше водила. После обсъждаме и става въпрос, че сватбата била циганска, при което тя ми казва "Мамо, ама те не бяха цигани, а бяха хора......"

Ето това е. Удивлявам се как децата ни понякога са по-мъдри и проникновени от нас самите. Без дори да го осъзнават.

# 91
  • Мнения: 314
През лятото беше на село и имало циганска сватба. Баба и я беше водила. После обсъждаме и става въпрос, че сватбата била циганска, при което тя ми казва "Мамо, ама те не бяха цигани, а бяха хора......"
Ето това е. Удивлявам се как децата ни понякога са по-мъдри и проникновени от нас самите. Без дори да го осъзнават.
Децата ни дори много често са по-мъдри от нас и от онова, което се опитваме да им втълпим. Само не винаги има кой да ги слуша : )

# 92
  • Мнения: 934
Самата аз си изпатих от странен "расизъм" когато на пясъчника една майка издърпа нейното дете от пясъка и изкрещя - Бягай, не го докосвай, той е осиновен!

Ето това просто ме уби! К'ви хора има... При това предполагам ви познава. Нямам думи.

# 93
  • Мнения: 2 722
Ето това просто ме уби! К'ви хора има... При това предполагам ви познава. Нямам думи.

Запознали се бяхме покрай децата, момчетата ни са на една възраст, аз никога не съм крила какво е положението, и в един момент тази крайно нелепа неадекватна реакция.
Невежеството гази по хората, за стотен път се убеждавам.

# 94
  • София
  • Мнения: 7 242
Mama_Galia_66, това направо ме изуми Shocked

Детето ми не е общувало с по-различни деца /във всякакъв смисъл/ за което съжалявам. Толерантоността се учи най-лесно в ранна възраст и от първа ръка.

# 95
  • Мнения: 2 722
Мисля, че реално децата са наше огледало.
Начинът по който ние се отнасяме към по-различните от нас е същия, по който те ще се отнасят.
До сега Милен е общувал с всички категории деца - за него те са приятели с които е хубаво да се играе или деца, с които не му е приятно да играе.

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665


Цитат на: Mama_Galia_66 в понеделник, 24 септември 2007, 12:26
Цитат
Самата аз си изпатих от странен "расизъм" когато на пясъчника една майка издърпа нейното дете от пясъка и изкрещя - Бягай, не го докосвай, той е осиновен!
Ето това даже не мога да го осмисля... Shocked Sick

Общи условия

Активация на акаунт