За компютърните игри, Интернет и децата?

  • 1 646
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моите злоупотребяват. Прибират се, хвърлят якетата и се затварят в стаята си. Като ги погледна- я някое филмче, а дечица.ком са пуснали. Но и ние им даваме лош пример (сега баща им играе шах на другия комп, а аз съм при децата Embarassed Чакат ме да се разкарам за да си догледат Файдинг Немо за Н-ти път  ooooh!). Играят и игри като Томб Райдър и Хироуз (това изучиха от баща си). Направо се плаша след още някоя година докъде ще я докараме Confused

# 16
  • Мнения: 2 792
   Аз съм против висенето на децата ми в Интернет или нон стоп играенето на компютърни игри, не самото играене, а постоянното, както и висенето пред телевизора до безкрай.
   Телевизия гледат от време на време, двд филм само един на ден и то ако всичко друго е свършено, ако е имало задачи през деня. На компютъра около час, час и нещо и то пак не всеки ден, дори много рядко се случва напоследък имат си достатъчно други ангажименти. Аз съм за златната среда, не за забраните.
   

# 17
  • Мнения: 24 467
За мен технологиите не са вредни. Игрите на вън- още по- малко. Има полза и от двете и когато едното е изцяло за сметка на другото се получава неминуемо дисбаланс, който не е от полза за хлапетата.
Моят проблем е в ПРЕКАЛЯВАНЕТО с времето, заделено за тях. А аз не мога да го контролирам, тъй като работя. Налага ми се да изключвам кабела дори или някое от кабелчетата на компютъра преди да изляза за работа. Това обаче не е решаване на проблема, искам детето ми да се научи само да си слага спирачки, а не когато аз махна крака от педала то да дава пълна газ. Този проблем се опитвам да реша сега и ми е много трудно. Не става въпрос за деца, ненавършили училищна възраст, те могат да се контролират по- лесно. Говоря за по- големи деца.

# 18
  • Мнения: 1 426
"традициите не са това, което бяха", така че не може да се избяга от съвременните начини за забавление или губене на време.
Относно Кънтър Страйк няма нищо лошо в играта, дори тримата в къщи я играем. Баткото, който е на 5,5г е виртуоз на волана на компа, ама какво да се прави, като майка му и баща му дават такъв пример. Едно време играехме на фунийки, което е доста по-опасно от Кънтър Страйк Wink. Няма спасение от компа, който вече е завзел голяма част от живота.

# 19
  • Мнения: 8 917
Като всяко нещо и интернетът си има две страни - положителна и отрицателна.

Общи условия

Активация на акаунт