"Спирате ли на пешеходните пътеки?"

  • 2 894
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 57
старая се винаги да спирам

# 31
  • Мнения: 274
Старая се и аз винаги да спирам, пък и да няма пешеходна пътека пак. Изключително много се дразня когато на мен не ми спират на средата на платното с бебешката количка на зебра!

# 32
  • Мнения: 8 999
Спирам! И при това с пълното съзнание, че изяждам яки попържни от шофьорите, които са зад мен и са били принудени, поради моята толерантност, също да спрат.
Карам в града с разрешената скорост, отново със съзнанието, че разни нерваци зад мен ми пожелават "благополучие" в такива моменти.
Изпитвам сатанинско задоволство, да принуждавам шофьорите зад мен да се съобразяват с правилата за движение по пътищата.

# 33
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Спирам когато мога! ако преценя, че някой невротик ще ме "шибне" отзад, тогава не, ако пешеходеца не е на пътека, а някъде си посредата на платното, където му е хрумнало да пресича, - не тогава също не спирам. На майки с деца, без значение къде са - закон ми е да спра! Прави ми впечатление обаче, че ако аз спра в едната лента, в другата много често някой профучава и по този начин аз съм застрашила нечий живот, защото съм го "подлъгала" един вид да пресича.

# 34
  • Мнения: 1 027
Спирам! И при това с пълното съзнание, че изяждам яки попържни от шофьорите, които са зад мен и са били принудени, поради моята толерантност, също да спрат.
Карам в града с разрешената скорост, отново със съзнанието, че разни нерваци зад мен ми пожелават "благополучие" в такива моменти.
Изпитвам сатанинско задоволство, да принуждавам шофьорите зад мен да се съобразяват с правилата за движение по пътищата.

Е това много ме изкефи! Аз го правя същото и то с голямо удоволствие  Mr. Green Любимия ми номер е като светне жълто и да не се правя, че не съм го видяла и да си мина като на зелено, а да си спра и тогава доста доброжелатели се намират зад мен  #2gunfire

# 35
  • Мнения: 2 354
  Аз съм пешеходец и пресичам на определените за целта места. Повечето шофьори дават предимство чак когато им посочиш пътеката, като че ли чак сега са я видели. Благодаря и минавам, но не мога да разбера защо е този ритуал? Ясно е, че около спирки ако няма светофар има пешеходни пътеки, около училища и т.н., виждат се от километри.

# 36
  • Мнения: 1 910
Понякога, защото в България спирам, само когато зад мен или успоредно на мен няма друга кола. Това условие се появи след втория път, при който щяха да отнесат пешеходци, на които спрях.
В Холандия спирам винаги.

# 37
  • Мнения: 2 563
Темичката ич не върви... Да познавам ли защо?!  Thinking

# 38
  • Мнения: 1 027
Темичката ич не върви... Да познавам ли защо?!  Thinking

Ми то си е ясно, ама мислех, че поне тук ще си признаят хората, които не спират и се мислят за единствените на пътя  Crossing Arms Пък може и да кажат защо  Thinking

# 39
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
На пешеходната пътека спирам, но издивявам от пешеходците, които пресичат на метри от светофар или по диагонал, че имат претенции да им дадеш път. (преди време видях една бабка, която се опитваше да прескочи разделителната мантитела, но понеже не можа да си вдигне крака, една друга и се притече на помощ, като и помагаше да ги вдигна  Mr. Green)
Струва ми се, че трябва да има санкции както за шофьорите, така и за пешеходците- да почнат да глобяват за неправилно пресичане, ми се струва, че е мярка, която ще има резултат.

# 40
  • Мнения: 4 371
Вчера бях пешеходец с дете и колело, но никой не ми спря. Замислих се да си направя една лепенка и да си я лепна на задното стъкло на колата: "Аз спирам на пешеходни пътеки", пък дано тези зад мен си вземат бележка Crossing Arms
Иначе аз също спирам, когато мога. Майки с деца винаги пускам, дори да не са на правилното място за пресичане.

# 41
  • Мнения: 1 172
Майки с деца винаги пускам, дори да не са на правилното място за пресичане.

Аз пък точно това никога не го правя. Съвсем умишлено се старая да не ги пускам. Мисля,че не е възпитателно за едно дете с придружаващ го родител. Не трябва да се научава, че където и да скокне на платното, все ще му спират и ще му правят път.

# 42
  • Мнения: 4 406
Струва ми се, че трябва да има санкции както за шофьорите, така и за пешеходците- да почнат да глобяват за неправилно пресичане, ми се струва, че е мярка, която ще има резултат.
имаше такъв почин преди 2-3 години... на оживено кръстовище дребна сладурана в полицейска униформа се караше и глобяваше наред и стари , и млади... за известно време се научиха пешеходците, но като свърши акцията, всичко тръгна по старому...
когато съм пешеходец, си пресичам само на разрешените места, нямам бърза работа да умирам без време... когато карам, ми прави невероятен кеф да спра и да пропусна пешеходците, които са в правото си.
наскоро се възмутих от една много бременна пешеходка, хукнала да пресича на червено.... на какво се надяваше, незнам...

# 43
  • Варна
  • Мнения: 672
Спирам на пешеходни пътеки, за да минат шофьорите! Hug
Mr. Green И аз така правя !  Laughing

И аз така !

# 44
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 831
Понякога.

Общи условия

Активация на акаунт