забрал пръст

  • 98 845
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако проблема продължи пусни търсачката. С моята рецепта ще се оправиш- много пръсти е спасила Peace

# 16
  • Мнения: 82
Вечер на една марля парченце домат и малко захар отгоре се слага на мястото до сутринта. newsm78

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ихтиола не е ли риванол за животни? Може и да се лъжа де, но така си мисля.
И аз съм имала такъв проблем-забрал пръст на ръката, точно отстрани, до нокътя. Страшно болеше и беше тръгнало да става лилаво.
Та-оправих се с кромид лук. Значи обелва се лук. Знаете как се дели от вътре-на кожухчета (не знам как точно се казват). Не люспа (много е тънко), не ципа, а кожухче. Взимат се няколко такива кожухчета, разчупват се на парченца-достатъчно големи да покрият набралото и се пекат на котлон. Значи-издадената част от кожухчето е в контакт с котлона (изглежда като лодчица). Котлонът трябва да е слаб, за да не изгори лукът. Трябва дъното на кожухчето да покафенее (не да почернее) и да се отдели малко течност. Тогава вече е готово за слагане. Взема се от котлона и се слага върху набралото. Отначало пари малко повече, но минава бързо. Омотава се с нещо-марля, лепенка, каквото там е удобно, за да не се размества лукът. Стои 24 часа и след това се сменя. Прави се докато има нужда.
Дано да са ясни обясненията ми. Звучи сложно, но не е.  ooooh!

# 18
абе и аз имам такова нещо, мазах го с йодасепт цяла седмица, но нямаше никакъв резултат.и днес отидох на при личния лекар, тя ме изпрати на кожен лекар(каза ми да си топя пръста в бледо-розов разтвор от калиев перманганат и вода, и в момента вися пред компютъра с един крак в легена    Laughing), а от там отидох при хирург който нямаше достатъчно време за мен, превърза ми крака със стерилна превръзка и йодасепт  Shocked и си излезе, защото бързаше...абе отвратително държание, ако не се оправи кожната лекарка, спомена че може да ми го махнат на Дондуков и Раковска с операция , но не се знае...някой може ли да ми помогне, какво да направя?  smile3555?

# 19
  • Мнения: 1 303
Ихтиол е достатъчен,ако не минава иди на хирург.Единият от пръстите на ръката ми беше забрал преди години,чак температура бях вдигнала и пих АБ.Хирургът ми го превърза с ихтиол и скоро гнойта проби.
А на крака редовно имах проблем с нокътя на палеца,накрая ми писна и преди няколко месеца имах удоволствието да ми махнат нокът.Не бих чакала ако пак се появи същия проблем Peace

# 20
  • Мнения: 506
Ихтиол newsm10
На синът ми на няколко месеца му забра едно пръстче и с едно намазване се оправи.

# 21
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз от бебе имам проблем и с двата палеца на краката...Много често ми забираха. Преди почти 2 год. стигнах и до наместа на хирург. Незнам от кой град си, аз потърсих помощ в Пирогов, след като 2 седмици ходех само с маратонки и гуменки. Пръста ми бра в продължение на 2 месца и когато отидох в болницата, вече имах загнване на местото около нокътя. Наложи се да направят доста голям разрез...както и да е...преди да потърся лекарска помощ си правех компреси с йодасепт, но се оказва, че не върши работа при толкова напреднала фаза на загнояване и може би затова и при теб на действа. Ти от кога си така?

# 22
  • Мнения: 286
На нас Ихтиол не ни помогна! Само с Йодасепт мазило мажа вече. Резултатът е много бърз.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Преди една година се случи на детето ми. Забра пръстчето на крачето. Ехтиола не помогна. Личната ни изписа капки- Беладонна хома- корт. Приемат се през устата. За 2 дни проблемът изчезна.

Общи условия

Активация на акаунт