спорт и диети след секцио

  • 7 750
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 186
Първо се консултирай с гинеколога си, всичко е индивидуално, той ще ти каже кога и колко натоварващи упражнения можеш да правиш.
Аз започнах след 6- тия месец. Гинеколога ми беше разрешил спорт много по- рано, но аз реших да поизчакам, за да ми е по- спокойно.
Ако все още кърмиш, изчакай да спреш, да се нормализират хормоните, тогава вероятно ще ти изчезнат няколко кг от самосебе си.
Щом имаш 30 кг да сваляш, не ти трябва фитнес, а само кардио /и диета, разбира се/. Има и добавки за отслабване. Като ги свалиш, тогава вече започвай със силовите.

# 16
  • Мнения: 4 621
Започнах с леки упражнения и диетично хранене още на 20 ден. Имах около 6 кг за сваляне/другите 6 ги оставих в болницата Mr. Green/След 2 месеца бях същата както преди да забременея.  Peace

# 17
  • Мнения: 724
Аз също качих 28 кг. и леко по леко се боря с тях.Лекаря който ми прави секциото ми каза че мога след третия месец да тичам по малко на пътечка и след 6-ти месец фитнес коремни преси и т.н.Аз съм спряла да ям хляб,пържено и газирано и ми остават още 8 кг. да свалям Cry

# 18
 newsm51    Здравейте , момичета  !благодаря  ви  за  подкрепата  !
antoniast   браво  на  теб    smile3501  това  си  е цяло  постижение  20  кг  за  3 месеца  ,  как  ми се  иска  и  аз  да  успея   Praynig  само  с  тези  ограничения  ли  успя  ?
Lady  marmalad  ,извини  ме  за  невежеството , но  какво  представляват  тези  упражнения  -  кардио   newsm78

# 19
  • софия
  • Мнения: 636
Аз например ходя много, пазя диета - не ям сладко и тестено и за 10 месеца почти съм отслабнала 7кг. Аз наддадох общо 13кг. Гинеколога ми категорично не разрешава коремни преси преди да е минала 1 година от раждането. Тежко - освен бебето,разбира се не съм вдигала. За щастие имаме асансьор. Не е хубаво да се вдигат тежести след секциото - разни безумия като мъкнене на чанти, торби или количката на бебето - забрави. За това - таткото е на ход, или живееш в сграда с асансьор и не се занимаваш с пазаруването. Доктора ми ми каза да се пазя, защото коремната стена трябва да се възстанови напълно, а шийката да укрепне и да възстанови предишната си еластичност. Иначе, цитирам дословна, каза "не ми се ще като дойдеш да ти правя второто секцио, да оперирам и херния".

# 20
  • Мнения: 424
''Не е хубаво да се вдигат тежести след секциото - разни безумия като мъкнене на чанти, торби или количката на бебето - забрави''

да, подкрепям  Peaceаз получих много гаден кръвоизлив точно заради това  Sick и вече ме напуснаха желанията за гимнастики, защото и без това още се чувствам като парцал  Tired

# 21
  • Мнения: 421
Аз ... въпреки,че не съм родила още разпитах щателно за същите неща.  Лично мое мнение е да не рискуваш с коремните праси доста дълъг период от време! Ходене,тичане и особено колоездене (велоаргометър) се идеален вариант за сваляне на килограми.

# 22
  • Мнения: 205
На мен доктора който ме оперира - каза че мога да правя упражнения след 28-мия ден и коремни преси след 45 -тия (незнам как точно ги определи), естествено след като се увери че операцията ми е ОК (ама ми направиха наистина хубава операция - само лепена - няма щевове). Та аз наистина от тогава правя коремни всеки ден по 50-60, обаче коремче си имам, кой знае до кога ще се боря с него... Имам още 6 кг за сваляне. Успех!

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз ги свалих от само себе си и  около три месеца след раждането бях старите кг., а бях качила 25 по време на бременността. Не съм спазвала специална диета, бях намалила тестените и сладки изделия. Коремни преси и упражнения ще започна сскоро -  след шестия месец. Peace

# 24
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Нито съм спортувала, нито съм пазела диети. Отслабнах от само себе си. Доста са си грижите по едно бебе. Даже съм по-слаба и от преди да забременея. Mr. Green

# 25
  • Мнения: 65
още от първия ден се грижа сама за детето си. след 1 месец започн ах да свалям количката по стълбите. след 2 месец се консултирах с генеколога си за фитнеса. каза ми, че раната е зарастнала и мога да спортувам. веднага започнах. за съжаление тренирах само 3 месеца. нямах никакви проблеми като ,разбира се, не се претоварваш. детето ми е на 8м. и вече съм си върнала старата форма. така че , според мен не трябва да чакаш прекалено, а относно кърменето и диетата - можеш да си кърмиш и да си хапваш, но по-малко и не тлъсти неща, без да прекаляваш. и без това кърмата не идва толкова от храната, колкото от течностите. успех

# 26
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
никакви диети не могат да се спазват, докато се кърми. аз поне не успях.
за спорт така и не ми остана време. въпреки това съм си на същите килограми вече.

Общи условия

Активация на акаунт