Сайт за оценка на учителите (поименно и по училища)

  • 10 126
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
колко ли е гадно да видиш, че учениците ти ти пишат тройка.  Laughing
друго е да махнеш с ръка и да си кажеш " тъпи ученици, аз съм си супер пък".
супер е, да си живееш без обратна връзка от  тези, на които преподаваш.
така може да размахваш показалката и  да гълташ тебеширите до безкрай.

в моето средната оценка по основните предмети е 5, което е супер, но и броят на гласуващите е не повече от 2-3-4.  все пак предполагам, че изобщо интерес за оценка имат по-добрите ученици.

# 16
  • Мнения: 1 546
Аз също, като даскалица, фигурирам в този сайт и ми беше много смешно как от пълна отличничка в края на първия срок бях получила няколко двойки  Mr. Green

Нали се сещате какви са "критериите" на учениците, когато ни оценяват нас учителите? Wink
В какъв смисъл "от пълна отличничка"?
Пише, че е гарантирана анонимността на учениците.

Ти искаш да кажеш, че знаеш, че твоя ученичка, получила 6 първи срок те е оценила 2 в сайта?

 

Искам да кажа, че АЗ бях пълна отличничка до момента, в който не написах оценките на моите ученици за първия срок, когато, изведнъж, получих няколко двойки. Само предполагам, че са от ученици, които не са били щастливи от оценките за срока...А може и аз да съм кофти даскалица... Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 520
Според мен идеята не е лоша само по-себе си.
Има само, че едно нещо, че често децата са много крайни - или пълно отличие, или пълна двойка.

Аз лично съм гласувала в помагалото за моето училище и за моите учители.
Оценката им от днешното поколение беше сравнително точно и съвпадаща и с моята. Стана ми жал обаче в какво се е превърнало самото училище, нялкак общия му потенциал е паднал до нулата, едно обикновено квартално, невзрачно училище,  отново със спортни паралелки....
Не е това, което беше, ама явно хубавите години са отминали.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
до сега се забавлявах с тоз сайт.  Party
От средното ми школо са останали няколко учители от мое време да преподават още там. Оценките за тях в момента са 1:1 с моите за тях от преди айде да не казвам колко време  Crazy
Което ме навежда на нисълта, че промяна няма и няма да има в скоро време.

Кефи ме сайта. Одобрявам го  Peace

# 19
  • Мнения: 1 172
По-тъпо нещо от това едва ли може да се измисли ,
абсолютно съм сигурна, че оценките не са обективни Wink

Ами то няма и как да бъдат обективни. Никога не може да се оценя работата на един човек обективно, ако се питат анонимно само тези, които са под него в йерархията, при това с директни въпроси.
За обективна оценка е нужно да се разгледа мнението на всички - тези, които са "под" въпросния човек (в случая родители и ученици), тези , които са на равно с него - т.е. останалите му колеги и тези, които са му шефове. Отделно, трябва да се вземат предвид постижениея, които могат да бъдат реално сравнени (например, в случая - резултати от независими тестове; изявени ученици на този преподаватл и т.н., съвпадение на оценките, дадени от него и независимите оценители).

А как разбрахте, че това е проект на Министъра на образованието? Някъде пише ли го изрично? Странно ми се струва, да е в сайт " моето даскало".

# 20
  • Мнения: 6 910
Много отдавна съм влизала в този сайт и оцених учителите, които са ми преподавали. Вярно е, че част от оценките не са обективни, но не е така с всички. И не мисля, че учениците се влияят само от това какви оценки им пишат учителите.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 672
Разгледах оценки на даскали дето са ми преподавали, но не са обективни  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 546
Много отдавна съм влизала в този сайт и оцених учителите, които са ми преподавали. Вярно е, че част от оценките не са обективни, но не е така с всички. И не мисля, че учениците се влияят само от това какви оценки им пишат учителите.

Не, разбира се. Аз просто дадох пример как получих на бързо две двойки  Mr. Green По всички критерии. Peace

# 23
  • Мнения: 369
За моите учители пък оценките са изключително обективни и съвпадат напълно с моите впечатления за съответните хора и методите им на преподаване. При това учителите ми са оценени от по 40 човека! Shocked
Така е, винаги съм си знаела, че в моето даскало са все свестни и интелигентни децата Party

# 24
  • София
  • Мнения: 1 075
http://www.moetodaskalo.com/MoetoDaskalo-index-teacher_id-5710.html

Така са оценили мен. Смятам, че е доста обективно и ме кара да работя още повече Wink
Нещо повече, ако преди година имам няколко, които са ми поставили двойки, то тази година нещата доста са се променили. Гледам, съобразявам се и се коригирам. Хубаво е всички учители да го правим.

# 25
  • Мнения: 6 910
Не, разбира се. Аз просто дадох пример как получих на бързо две двойки  Mr. Green По всички критерии. Peace
Нямах предвид конкретно твоето мнение Peace

# 26
  • Мнения: 984
Всеки, който поставя учениците като част от училищната йерархия на управление греши.
Йерархията се състои от: Министър /министрество/, РИО /Регонален инспекторат по образование/, директор /на училището или учебното звено/, учители, "помощен" персонал в училището - в този ред.
Учениците са част от двустранния процес, който тече в реално време и са пратьори в него, а не подчинени или доминиращи.
Моля, пишещите по въпросите на образованието да не изпадат в заблуди по отношение позицията на учениците и родителите им в процеса на обучение и въпитание в училище.
Сайтът за оценка на учителите е абсолютно безсмислен и неработещ.

# 27
  • Мнения: 1 546
Не, разбира се. Аз просто дадох пример как получих на бързо две двойки  Mr. Green По всички критерии. Peace
Нямах предвид конкретно твоето мнение Peace
Peace
Моята средна оценка е 5.07. А как разбирате критерия "помага в научаването"??? Thinking

# 28
  • Мнения: 25 641
За да имат някаква тежест тези оценки, трябва всички ученици да участват в оценяването. Всички!
Само тогава може да се претендира за някаква обективност.  Peace

# 29
  • Мнения: 1 895
Потърсих моята гимназия! Намирам оценките за много адекватни! 6 от преподавателките по немски език са с оценки над 5 от учениците - БРАВО, екипа и преди 13 години беше добър. Любимата ми преподавателка по литература е оценена с 5-ца. Явно децата и днес я обичат, така както ние и се радвахме.

Общи условия

Активация на акаунт