Как да я приспивам в леглото?

  • 1 613
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 983
Еднозначен отговор не може да има. Аз никога не съм приспивала моите деца - люшкане, гушкане, песнички, подрусване - нямало е такова нещо. Слагам в леглото и гася лампата. Дори и навън, в количката, не съм се разхождала, за да заспиват - просто си седях на пейката, а те заспиваха, когато им дойдеше моментът.

Абсолютно, и аз така Peace Не трябва изобщо да правиш подобни неща, защото свикне ли веднъж, после много трудно ще се отучи Rolling Eyes
И като не се отучи какво?Бях на същото мнение преди да родя,но след това разбрах,че няма нищо по-истинско от това да си гушкаш детето.Аз бях тази,която го научи и не сажалявам за това,защото никога повече няма да го изпитам,поне с това дете.Вече не иска да го приспивам.Замислете се колко малко време децата ни ще са малки и ще имат нужда от гушкане,докато заспят.Не лишавайте себе си и тях от това удоволствие.Айде сега изяще ме.
Ами то всеки както си реши и каквато възможност има. На моята приятелка и окапват ръцете да го преспива. И навън и в тях. И като се събуди след 15 мин и пак отначало. Но като не ти пречи, а ти доставя удоволствие нищо лошо няма. Аз нямах избор. И сега някой като дойде на гости и при най-малкото мрънване вземе някоя и се карам, защото като остана сама полудявам.

# 16
  • Мнения: 245
до този момент-скоро ще навърши 1 годинка, да чукна на дърво си заспива в леглото. от самото начало се стремях да не се научава да заспива на ръце или на друго място. случвало се е да заспи на ръце само когато имаше по-силни колики. от няколко месеца , от както започна да се изправя сама в кошарката си заспиването стана малко по-трудно, в смисъл,че дори да и се спи много става, аз я слагам легнала,тя пак става,аз пак я слагам легнала ... така почти 1 час ,ако не и повече понякога  Laughing  и така като се измори се отказва да става , но не заспива веднага,лежи си и иска да съм над кошарата надвиснала ,хехехе:)) да ме вижда Simple Smile пея и "аз съм сънчо" или каквото приспивно се сетя ,  галя я по косичката и заспива Simple Smile в крайна сметка незнам как да научиш бебо да заспива в кошарата, при моята пикла това е по-скоро изграден навик вече . успех  ти желая:)

# 17
  • Мнения: 1 049
И като не се отучи какво?Бях на същото мнение преди да родя,но след това разбрах,че няма нищо по-истинско от това да си гушкаш детето.Аз бях тази,която го научи и не сажалявам за това,защото никога повече няма да го изпитам,поне с това дете.Вече не иска да го приспивам.Замислете се колко малко време децата ни ще са малки и ще имат нужда от гушкане,докато заспят.Не лишавайте себе си и тях от това удоволствие.Айде сега изяще ме.


Много ми хареса  Peace И ние се приспивахме все заедно до годинката, дали съм я държала или просто съм стояла до леглото и докато заспи... Сега е на годинка и половина и от месеци вече не иска да заспива сама, започна да ме блъска и не искаше да я приспивам. Не мислех, че толкова бързо ще дойде този период, но нещата се наредиха от само себе си...  Wink

Ако детето плаче, значи има нужда от твоята близост докато заспи. Ако не плаче, би могло да заспи и самичко. Но според мен това с научаване не става.  hahaha

# 18
  • София
  • Мнения: 3 249
Еднозначен отговор не може да има. Аз никога не съм приспивала моите деца - люшкане, гушкане, песнички, подрусване - нямало е такова нещо. Слагам в леглото и гася лампата. Дори и навън, в количката, не съм се разхождала, за да заспиват - просто си седях на пейката, а те заспиваха, когато им дойдеше моментът.

Абсолютно, и аз така Peace Не трябва изобщо да правиш подобни неща, защото свикне ли веднъж, после много трудно ще се отучи Rolling Eyes

Е, не всички деца заспиват, оставени сами на тъмно. Някои реват и искат да бъдат гушкани.

По темата - дъщеря ми имаше едни кошмарен период, в който заспиваше само на ръце, само след рев до изтощение. Нищо не помагаше - нито биба, нито вода, нито мляко, нито песни, нито чудо. В едни момент го надживя - започна да се заиграва, да се занимава, да се заглежда по заобикалящия я свят.

И сега рядко заспива сама, но в общия случай й е нужно малко гушкане с биба или водичка. Peace

# 19
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Аз мисля,че всичко е на периоди.Аз винаги приспивах моята дъщеричка в количката и оттам в креватчето.Да,ама зимата-хайде миналата беше топла...Мислех го ,мислех и реших да я слагам в креватчето,да и пусна приспивна музика,и...-е не стана веднага-но постепенно я свикнах.А и като проходи и се поизморява от игра-сама показва как и се спинка и оттогава-никакъв проблем! Така че,успех и споко-всичко с времето си

# 20
  • Мнения: 1 477
Ние нямаме такива грижи с малкия-като му се спи заспива независимо дали е на количката,на леглото или в шезлонга.Рядко заспива на ръце ,защото обича да се нагласи както му е удобно.Не мисля, че е до навик или че е свикнал на определен начин.Аз лично обичам да го гушкам, докато заспи и бих го правила с удоволствие-вярно е че  прекалено кратко ще имам тази въможност  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 753
Имаше и при мен приспиване в количката и съвсем малко на ръце,....но трябва да си търпелива, да не се поддаваш на малкото бебче,...давам млякото оставям го сам, ако иска да яде-да яде, ако не иска добре, но заспива сам...другият вариант с количка и на ръце не беше най-добрия....сега всичко е наред, заспива си сам по всяко време

# 22
  • Мнения: 773
 За приспиване в леглото и аз нямам рецепта. В различните периоди различно сме го приспивали. В зависимост от неговите желания. Първите няколко месеца го приспивахме в количката, защото честно да си кажа така ни беше по удобно. Ние си вечеряме и гледаме телевизия, той си погука, помърка и заспи. После го пренасяхме в леглото. После имаше един период в който си заспиваше на цица. След като цицата спря кранчето го люшкахме на ръце. Като понатежа заспиваше сам в леглото с шише с чай или мляко. На година и нещо заспивахме гушнати в нашето легло и после го премесвах в неговото. сега всеки път е различно, понякога иска да има някой в стаята докато заспива, а друг път си заспива сам гушнат в мечока.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 271
И като не се отучи какво?Бях на същото мнение преди да родя,но след това разбрах,че няма нищо по-истинско от това да си гушкаш детето.Аз бях тази,която го научи и не сажалявам за това,защото никога повече няма да го изпитам,поне с това дете.Вече не иска да го приспивам.Замислете се колко малко време децата ни ще са малки и ще имат нужда от гушкане,докато заспят.Не лишавайте себе си и тях от това удоволствие.Айде сега изяще ме.

По-скоро имах предвид да не се люшка и подрусва и разни подобни, мен като малка са ме люлеели на крака. Една приятелка така научи сина си, а той е вече на 2,6г. Остава без крака докато го приспи. Ние сме се гушкали когато е било трудно да заспи. Сега се случва понякога да заспива при мен, но не ми дава да я гушкам. Иска да си спи сама на креватчето, не търпи да има някой до нея, трябва цялото място да е само за нея. Аз ако се опитам да я гушна и ми казва 'мамо,марш,тивай татък' Simple Smile и не ме иска. Затова пък като е будна се гушкаме много Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 41
Ха,някой ми нацели болната тема.Моята маймунка е вече на 2г.и3м.,но само ако знаеш какъв кошмар преживях 2г.Нямах време да прочета всички "рецепти" за успешно преспиване,но ще ти кажа как беше при нас.До 4-я месец спяхме като вас денонощно в количката.Бях се побъркала да чистя и трия колеленца и терикот.След това кръстниците ни подариха една страхотна люлка,която обаче блъсках почти 2г./защото вече не се събираше в нея/.Там заспиваше на обяд и вечер и след това започваше великото местене в кушетката.Много пъти докато я преместя се събужда и всичко започва от АБ.Преди 2м. започнах да я гушкам при мен на спалнята и така заспиваше.И едва от скоро махнах решетката на кушетката,започнах да пускам анимационни филмчета,целувам я за лека нощ и излизам от стаята.Всички обичат децата си ,но има моменти,в които трябва да бъдем по твърди.Ти най -добре познаваш детето си,пробвай различни варианти,докато уцелиш начина.Сега вече сме на детска ясла.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз също не мога да ти дам съвет...
Моята дъщеря беше на 3 мес., когато започна сама да си заспива в леглото... По-късно искаше да заспива при нас, последва период, в който заспиваше само в количката, а аз после я местех в легълцето... От известно време започна сама да си държи шишето с мляко, и вечер е голям кеф като яде саа и си заспива

# 26
  • Мнения: 14
Ние през деня не спим в леглото,а в количката така свикна и това е засега.А вечер преди предпочиташе да не съм до него и на нощна лампа заспиваше ,отскоро иска да съм до неговото легло и постоянно иска водичка и като се напие заспива.

# 27
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Искам да ви се похваля, че снощи имах успех. След къпането я нахраних и реших да я сложа в креватчето да видя какво ще направи. Постоях при нея, попях й Аз съм сънчо (тя много го харесва нищо че аз пея ужасно фалшиво), погалих я, целувах я наколко пъти, потупах я по дупенцето - нищо. Лежи си и си яде бибероната от твърдата страна и ми се усмихва щастливо. И така - половин час. Реших да отида да си облека пижамата - когато се върнах - бебка блажено спеше. Бях ужасно щастлива. Но не знам дали ще успея да направя така че да й стане навик - но от три месеца насам тя за първи път заспива сама в леглото. Ще пиша пак да се похваля!!!

# 28
  • Мнения: 753
Искам да ви се похваля, че снощи имах успех. След къпането я нахраних и реших да я сложа в креватчето да видя какво ще направи. Постоях при нея, попях й Аз съм сънчо (тя много го харесва нищо че аз пея ужасно фалшиво), погалих я, целувах я наколко пъти, потупах я по дупенцето - нищо. Лежи си и си яде бибероната от твърдата страна и ми се усмихва щастливо. И така - половин час. Реших да отида да си облека пижамата - когато се върнах - бебка блажено спеше. Бях ужасно щастлива. Но не знам дали ще успея да направя така че да й стане навик - но от три месеца насам тя за първи път заспива сама в леглото. Ще пиша пак да се похваля!!!
newsm10

# 29
  • Мнения: 278
Ох, и аз искам да заспива сама в креватчето сииии!!
Обаче я свиканхме да заспива като я клатим на един шезлонг и после я местим там  Sad И то да ви кажа от зор стигнахме до тук, защото никога не е заспивала сама, освен като много малко бебе. И ние имаме вина, трябваше да я оставяме да пореве може би и да заспива сама, но сега според мен е късно. Тя се изправя и крещи хваната за решетките на леглото, как да я оставя така?! Та тя права няма никакъв шанс да заспи... и всъщност продължаваме да се клатим на шезлонга... до кога ли?!

Общи условия

Активация на акаунт