Родители във Великобритания, 10-та тема

  • 18 936
  • 305
  •   1
Отговори
# 15
  • In transit
  • Мнения: 11 853
Здравейте мили мами!   bouquet

Предстои ни заминаване за UK  и се интересувам от някой неща свързани с детето.
Той е на 10 години, сега е в 4-ти клас тук. Интересува ме как стои въпроса с образованието при вас? Предполагам, че ще трябва да изчакам да завърши първо годината тук и после да му търся училище в UK? Ако започне в UK училище някакви приравнителни изпити/степени има ли, защото знам,че децата започват от 5 годишни училище и ако след завършване на 4-ти клас го запиша, там директно в 5-ти ли ще продължи или ще се върне година назад примерно?  Другия ми въпрос е на какво ниво трябва да му е английския? Кога започва учебната година в UK и кога завършва? Какви документи ще са ми необходими за да го запиша в английско училище?
Благодаря ви предварително!

# 16
  • Мнения: 720
ехе МИКИ ..здравеи. относно у-щата ще оставя на мамите на по големи у4еници те да те насо4ат.успех все пак.
 много си оби4ам Варна Heart Eyes,супер град е за мен и ми липсва всеки ден...дори и през зимата.
 

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
aniji, за Турция ми хареса как беше направен филма. Много интересни факти изнесоха и не ги показаха в лоша светлина.  Жалко че съм пропуснала представянето на България  Rolling Eyes
Mikkey, и моят е на 10 години  Mr. Green Сега е 6-ти клас тук, последен в primery school. До края на следващият месец трябва да подам документите за secondary school, което ще започва от следващият септември. Ако не се подадат сега, после го записваш там където са останали места  Confused За материала не се притеснявай, тук не бързат да учат много Wink Единствено може да му е проблем английския език и историята, по-скоро частта за местната история. Иначе учат същите неща като в БГ, даже по-елементарно и интересно поднесени са  Peace Ако не знае добре езика, от общината изпращат учител да се занимава с него веднъж седмично. Самите училища също имат индивидуална политика към новодошлите, но за това трябва да се разпита конкретното училище. Изпити няма. За документите не мога да ти помогна с инфо, преди искаха паспорта на детето и гледаха каква е визата вътре, а сега нали вече няма нужда от визи  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 959
Погледни програмата на телевизията повтарят го в сряда и събота ако не се лъжа по BBC 3.Уж щеше да има и за Македония /1,5мин./всичко на всичко и то беше снимка от Охридското езеро

# 19
  • Мнения: 2 032
Хванахте ли филма на Майкъл Палин?! Аз видях само часта за Турция  Rolling Eyes Интересно беше направен. Ако не забравя, ще се опитам да видя и другите епизоди.

Самоцитирам се от друга теам в Клю-то:

"Да, гледах го. Част от поредицата на Майкъл Пейлин, "Нова Европа".

Пътят му през Бг започна с изгледи от 7-те рилски езера и събиране на Дъновистите. Това беше хубаво и необичайно.

Показа малко от София, каза че е с човешки размери, показа Ал Невски, улици с дървенца, трамваи.

После обаче повествованието скочи в циганско гето в Пловдив. Местното население си организираше състезания с коне и каруци, други мятаха гюбеци, и така....Друго нямаше.
Жалко, че нямаше повече по-хубави неща за Пловдив, и май не се разбра, че това гето не е целият Пловдив. Една приятелка на майтап ми изпрати текст: "Не знаех, че си от циганско гето". 

Оттам с ТИР отиде до Турция."

# 20
  • Мнения: 720
 и друг път съм забелязала 4е нещо не могат да се ориентират къде и какво да снимат в тази България/и все ги вле4е към циганския бит и култура /...толкова ли няма кой да и покаже кое е характерно и интересно там ...освен това Wink/ ....ама когато стане въпрос за имоти  и инвестиции  на милите ориентира им е  добър в нашата родина Simple Smile

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Погледни програмата на телевизията повтарят го в сряда и събота ако не се лъжа по BBC 3.Уж щеше да има и за Македония /1,5мин./всичко на всичко и то беше снимка от Охридското езеро
Нещо не мога да намеря кога ще го повтарят  Rolling Eyes Май само по ББС1 върви  Thinking
Michael Palin's New Europe starts on Sunday 16 September at 9.00 pm on BBC1.

The programme list:

16 September - "War & Peace"

23 September - "Eastern Delight"

30 September - "Wild East"

7 October - "Danube to Dnieper"

14 October - "Baltic Summer"

21 October - "From Pole to Pole"

28 October - "Journey's End"

(All episodes will be shown at 9.00 pm on BBC1) 

# 22
  • Мнения: 1 959
Има го защото аз гледах повторението на първия епизод и после в събота вечерта по погрешка си помислих че е за БГ.а то пак повторение на първия епизод.Сега преглеждам ББС 3 дали няма да го намеря

# 23
  • Мнения: 1 959
Ето това намерих само че било по ББС4
"If You Were Out...
If you missed Sunday's episode, the first leg of New Europe with Michael Palin, will be repeated on Wednesday 18 September on BBC4 at 8pm, and Saturday 22 September at 8:30pm."

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Ето това намерих само че било по ББС4
"If You Were Out...
If you missed Sunday's episode, the first leg of New Europe with Michael Palin, will be repeated on Wednesday 18 September on BBC4 at 8pm, and Saturday 22 September at 8:30pm."
Анджи, мерси! Намерих го  Hug
Wednesday 26 September, BBC4, 8:00 pm Michael Palin's New Europe 2/7. Eastern Delight  Peace

# 25
  • Мнения: 1 959
Приятно гледане  Peace

# 26
  • Мнения: 948
Ето и българската петиция за подпис, от името на ДБМ (за децата в домовете); праснете и вие по един подпис.

http://www.bgpetition.com/izostaveni_deca/index.html

# 27
  • Мнения: 56
Зсравейте,мами!Много се извинявам, че нахлувам във вашата тема.Но съм  нова в UK(само от 6 мес) и нова в бременеенето!И така,да ви попитам,това, това което ме вълнува-бременна съм се чудя дали някъде в сайта има обяснение,стъпка по стъпка, как да действаме тук на чужда земя.Предполагам, че темата е обсъждана много, но за съжаление не намирам нищо.Аз имам gp и смятам да отида тези дни, но ми се ще да прочета и вие как действате.
Мерси предварително!

# 28
  • Мнения: 1 959
Здравей и добре дошла при нас.
Значи отиваш при доктора си той ти прави тест и след като е положителен ти казва да си запазиш час при акушерката в същата клиника.По принцип трябва да си между 8-10 седмица иначе акушерката няма да те приеме.Като се видиш с нея ще попълвате доста документи за здравословното ви стстояние/на теб и мъжът ти/ще си занесеш урина и там на място тя ще ти вземе кръв.Пак тя ще ти даде книжки с инфо и тя ще ти запази час за видеозон в болницата която е по местоживеене.Ако си като мен с две бебчета ще ти назначат и акушерка в болницата и двете ще следят състоянието ти.Доктор най вероятно ще видиш ако има проблем/да не дава господ/Ако всичко е нормално ще те изражда същата акушерка.

# 29
  • Мнения: 1 959
Ето още малко от предната тема почни да четеш от сраница втора:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=208628.20

Общи условия

Активация на акаунт