Родители във Великобритания, 10-та тема

  • 18 991
  • 305
  •   1
Отговори
# 255
Здравейте, извинявам се, че така нахлувам в темата, искам само да попитам има ли мами от Глазгоу:)

# 256
  • София
  • Мнения: 198
Здравейте момичета, в тази тема какво ли не се разисква (казвам го със задоволство), от готварски рецепти и карнавални костюми, до училища, музеи и здравеопазване Simple Smile
Супер интересно ми е да чета...

Вие всъщност познавате ли се? newsm78
Сигурно има някоя по-стара тема в която сте се запознавали.

Аз се казвам Ина, дъщеричката е Магдалена, 76-ти набор съм и ни предстои местене в UK. Ще се радвам ако се видим там.

Gi, успех с търсенето на името, мойто бебе нямаше име като се роди, и аз много се надявах да сънувам или предчувствам нещо, ама явно съм оперирана от шестото чувство  Rolling Eyes
Пък и бабите казват, че е по-добре да не се знае името предварително, ако вярваш на традициите.

Macoball, ти ли живееше в Ричмънд? Аз харесах няколко nursery-та в Twickenham, ама май квартирите там са много скъпи, като пуснах да ги видя във findproperty...
Ти къде си точно? Ако не е тайна де Simple Smile

Lide продадохте ли имота, кога ще пътуваш за UK?

Doret наистина се включвай по-често с мнение за образованието, би било много полезно.

Поздрави и на Мишолина, Мери, Алиса и Диорела.

# 257
  • Мнения: 1 363
Клонка- бонбонка, докато не се сблъскаш лично с това, което момичетата ти разправят няма да разбереш за какво говорят. Когато дойдеш да поживееш тук, ще видиш и двете страни на медала.
Също така, зависи ти каква натура си, но може пък и да ти хареса. По-вкус и цвет таваршищи нет. 

Аз ако имах избор да се преместя някъде другаде в Европа бих избрала или Холандия, или Швейцария, следвани от Италия и Франция. Crazy

Що се отнася до Халоуийн ние няма да празнуваме, поне докато ние с мъжа ми имаме думата (още някоя друга година). Трик - ор - трийтърс ар уелкъм, обаче Laughing
Абсурдна ми е идеята да се празнува този сатанински празник. Малки и големи деца да се обличат като скелети, трупове, духове без глави и пр ми идва малко в множко. Crazy




# 258
  • Мнения: 720
 

Аз ако имах избор да се преместя някъде другаде в Европа бих избрала или Холандия, или Швейцария, следвани от Италия и Франция. Crazy

Що се отнася до Халоуийн ние няма да празнуваме, поне докато ние с мъжа ми имаме думата (още някоя друга година). Трик - ор - трийтърс ар уелкъм, обаче Laughing
Абсурдна ми е идеята да се празнува този сатанински празник. Малки и големи деца да се обличат като скелети, трупове, духове без глави и пр ми идва малко в множко. Crazy



и аз така за Европата Wink

и ние не празнуваме Халоуин Peace

# 259
  • София
  • Мнения: 2 840

Аз ако имах избор да се преместя някъде другаде в Европа бих избрала или Холандия, или Швейцария, следвани от Италия и Франция. Crazy


Ох. Почвам да се притеснявам.
И с какво Швейцария - една доста скучна страна, според мен - е по-подходяща за живот от Великобритания?
За Холандия нямам никаква представа.
Франция е ясна.
Италия - чудно място, ама доста наподобяващо България.....

Не зная.Съвсем ясно е, че с едната страст по Лондон човек не се вдига да живее там, ама...уж много мислих...пък какво се получава.
Перспективата да изперкам някъде хич не ме екзалтира Mr. Green

# 260
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Аз имам една позната в Холандия. Твърди, че климата там е ужасен и влагата направо  я разбива. Обаче и английския климат май не е много по-различен  newsm78

# 261
  • София
  • Мнения: 2 840
Леко мрачничко и дъждовно, ама...аз обичам.Или поне не се депресирам от подобно време.

# 262
  • Мнения: 720

Аз ако имах избор да се преместя някъде другаде в Европа бих избрала или Холандия, или Швейцария, следвани от Италия и Франция. Crazy


Ох. Почвам да се притеснявам.
И с какво Швейцария - една доста скучна страна, според мен - е по-подходяща за живот от Великобритания?
За Холандия нямам никаква представа.
Франция е ясна.
Италия - чудно място, ама доста наподобяващо България.....

Не зная.Съвсем ясно е, че с едната страст по Лондон човек не се вдига да живее там, ама...уж много мислих...пък какво се получава.
Перспективата да изперкам някъде хич не ме екзалтира Mr. Green

ами то и в Англия е скучно Wink,освен ако нямаш няколко милиона в банка де....
шегата настрана- аз не те познавам но общо казано не те ''виждам'' тук сама с дете ,без някаква конкретна цел за която да си тук,без роднини ,без приятели и близки....незнам
доколкото разбирам детето ти е малко така 4е притесненията ти то да има английско образование също не ги усещам много....

но ти познаваш най добре себе си и възможностите си и интересите си ,така че ти решаваш Peace

# 263
  • София
  • Мнения: 2 840
Хариет, време е за промяна, просто.Търся подходящото място.
Скуката е относително понятие.
За мен Швейцария е скучна дотолкова, доколкото познавам една част от нея и живота там.Мисля,че не е моето място.Иначе - прекрасна страна, уредена, красива и т.н. За почивка - много подходяща.

Английското образование за детето не ми е самоцел, мисля, че е значително по-подходящо от българското такова.

НАпълно възможно е Англия да не се окаже моето място.Но това ще се разбере само с опит.А и така да стане - нищо не ме спира да отида другаде.
Лошо е самотова, че не мога да си позвоял безкрайни експерименти заради детето.

В Англия няма да имам приятелите си от България, но като се замисля колко приятели имам извън страната, си давам сметка, че повечето ги няма тук.Хората се адаптират.Не се страхувам от движението.Нито от изолацията.Контактна съм.А и съм си самодостатъчна понякога.

Нямам няколко милиона в собствената си банкова сметка, но това винаги може да се промени Mr. Green

# 264
  • Мнения: 818
Тук забавлянията струват много пари,в Германия беше така и в Холандия.
Аз за това ти казах,ако можете да преместите бизнеса тук или където отидете,защото надали един
бизнес в БГ ще може да ви издържа тук(предполагам,щом нямате милиони  Wink)
И затова ти писах по преди,Италия,Испания ако ще и Гърция,там стандарта е по-нисък,но хората са
почти като нас,Португалия също си заслужава.Само сметни:казваш £1500 е ок за квартира,два наема и стартирате
с £3000+£150-£200 на месец такса смет+£200 за храна +£100 за газ,ток и бла бла.Има и още мързи ме да пиша.
Направи сметка,изгодно ли ще е да работите в БГ,мъжа ти да пътува(още разходи за самолет или кола),за да се издържате
в тази скъпотия.Обективна съм,не искам да те разубеждавам,да не кажеш после:На Диорелла каза така ....
И още нещо българите навън са различни,всеки работи няма време за размотаване.Сложно е при вас,затова много добре обмилсете.  bouquet
 

# 265
  • Мнения: 1 363
Аз имам една позната в Холандия. Твърди, че климата там е ужасен и влагата направо  я разбива. Обаче и английския климат май не е много по-различен  newsm78

Влагата може да я разбива, но поддържа млада кожата и.  Grinning
Климата на Англия не е чак толкова ужасен. Поддържа те младолик, зимата е мека, лятото прохладно. човек се аклиматизира.  Grinning

# 266
  • Мнения: 948
Аз лично, ако имам избор, бих живяла в Испания, на красиво и по-топло място, и хлапетата в скъпи частни international schools в Испания  Mr. Green Ама пита ли ме някой; тук ми е работата.

Я, да ви върна малко в действителността; някой има ли добър зъболекар, на частно, в Лондон? Моля пратете координати!

# 267
  • Мнения: 818
чакам аз Лотто-то и съм там(Испания де),един наш клиент каза,че за малко над 200 000 евро си купил имение,е няма да е в Мадрид или Барселона,но пък цяло имение си е друго пред викториан стайл  Party

# 268
  • Мнения: 2 897
КЛОНКА, не знам дали ме помниш от подфорум Диети. Аз също засега живея в Лондон, за местни хранителни съвети мога да съм ти много полезна  Mr. Green!

# 269
  • София
  • Мнения: 2 840
КЛОНКА, не знам дали ме помниш от подфорум Диети. Аз също засега живея в Лондон, за местни хранителни съвети мога да съм ти много полезна  Mr. Green!

Значи, ако стане, ще си спретнем един абсолютно безобразно антидиетичен ресторант на английски терен и докато си похапваме,ще си спомняме с умиление за форума Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт