Родители във Великобритания, 10-та тема

  • 18 974
  • 305
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 56
Аз мога да ти дам няколко скромни съвета, понеже живея в Walthamstow.Аз съм писала по-горе, че на мен не ми се харесва много.Но все пак има преимущества:Има метро, автобусна гара, шопинг център и множество магазани, както и пазар от вторник до събота ( намират се по-нормални плодове и зеленчуци, но не всеки път.Вчера купих едни ягоди, които изхвърлих, като се прибрах  #Cussing out ).За съжаление няма паркове, в които да разхождаш детето си.Всъщност има само един, но е малък и е свърталище на бандинчки. Не ми се остава дълго в този квартал, исками се докато се роди бебка да сме го сменили. Много ми харесва извън Лондон, в някое спокойно градче или селце.Тук селянията идва в повече.  #Crazy
 За да се запишиш при GP ти е необходимо да имаш доказателство за адрес( сметка за ток, газ, кансъл,H2O или др. или банково извлечение).За детенце незнам как е.Но някоя друга мама ще каже.
Къщите (викторианските) също не ги препоръчвам за живеене.Стари са, всяка пази своя аромат, не са добре изолирани (шумове), но пък имат градина.Ние живеем в по нова къща, но сме без градина.
Плюсовете и минусите се преценят и се действа.
Пожелавам ти га останеш доволна от посещението си, просто имай едно на ум.
Айде стига толкоз за сега, ако нещо друго се сетиш, питай! Hug

# 61
  • Мнения: 1 959
Това за GP-то не бях го чувала/че ти трябват сметки за ток,газ и тем подобни/ние като се изместихме отидох в сегашното сърджери и от там ми дадоха формуляри за попълване за мен и половинката.След като ги попълнихме ги върнах и с това се приключи.Явно за различните градове е различно.

# 62
  • Манчестър
  • Мнения: 2 490
Pumpalka, добре дошла! Ако нещо те притеснява, винаги можеш да попиташ тук  Hug Желая ти лека бременност!
aniji, как върви при теб бременеенето? Ще питаш ли за пола на бебчетата на следващия видеозон  Flutter
jina, цената зависи от това къде живееш. В Лондон са най-скъпи градините. В началото на темата има полезни сайтове, мисля в един от тях можеш да намериш градините в твоя район. Там има споменати и цените на сесия.
Прискулът е безплатен. Аз още сега подавам молба към училището в нашия район. За нашата община срокът е до декември месец. След това, ако има места ще те вземат, ако не, чакаш докато и ако се освободи. Иначе можеш и на целодневно нърсери да се запишете, тогава просто ти приспадат тези часове от общата сметка за градината  Peace
Твоето бебче гледам е още малко Simple Smile А Баткото ходи ли на училище тук  Flutter


Само да уточня,че 2.5 часа на ден са безплатни. Могат да се ползват от първия училищен срок след навършване на 3 г възраст......Моя син съм го записала за догодина,но за да стои и следобед - 9 лири на ден + 4.50 за холидеи клуб до 17.45,защото аз работя фул таим.Мога да го оставя и в сегашното му нърсери и ще имам отбивка от цената от 1 Септ 2008,но аз предпочитам(колкото и да не е удобно за мен) да прекара време с децата, с които ще продължи в праимъри скул.
Цените на градините са от-до, и както Мери казва в Лондон са много скъпи..аз живея в едно село и плащам 600 лири на месец за фул таим,което практически излиза наи-евтино.

# 63
  • Мнения: 191
  И на нас не са ни търсили сметки за да се запи6ем на GP newsm78. Попълнихме формуляри и после ти дават 4ас за сестра която ти задава въпроси и те вписва в регистъра.
 Моми4ета, а какво 6те кажете за Barking и Canning Town за място за живеене?
   bouquet

# 64
  • Мнения: 1 959
Абе момичета като толкова ви се живее на"село" елате при мен Peaceмясто колкото искаш тихо и спокойно е и е заселено само с англичани Peace

# 65
  • Мнения: 1 793
Момичета, здравейте!

Аз от сто години не съм се вясвала тук. Нямам никакво време за форума - от бачкане и учене главата ми пуши вече. Като се прибера към 6 часа и въобще не ми е до интернет. Влизам и прочитам по нещо тук, обаче нямам сили и време да пиша.
Мери, много интересна класация. Не знам да се учудвам ли или не, че Бг е толкова назад. А как ми се искаше да е на по-горно място.
Аниджи, ти как си? Двете точици как са?  Simple Smile ТЕ сигурно вече не са съвсем точици де.  Simple Smile

Някоя от вас да гледа Х-фактор? Аз, както всяка година, не го пропускам. А пък тази Дани Миноуг е голяма сладурана. Много, много я харесвам.

Моето момче, откакто ходи по цял ден и всеки ден на градина, започна да предпочита английския пред българския. Малко ми е мъчно от този факт, въпреки че го очаквах. Аз му казвам нещо на БГ, а той ми отговаря на английски. Не всеки път е така, но го забелязвам често. Иначе има моменти, в които само на Бг говори, но има и  такива, в които определено предпочита английския. Вкъщи се говори само на БГ и все пак........
И да ви питам за училищата? Догодина септември месец ще е ученик живот и здраве. Рано ли е да го записвам от сега в училището или е тъкмо навреме? Канех се да питам с градината, ама забравих, та реших да питам вас сега? Мерси предварително.

# 66
  • Мнения: 720
Абе момичета като толкова ви се живее на"село" елате при мен Peaceмясто колкото искаш тихо и спокойно е и е заселено само с англичани Peace



м/у другото мъжа ми го викат понякога на работа в болницата там във вашето ''село'',я кажи как е при вас,в смисъл има ли интересни шопинг центрове и от тоя род,как са цените на къщите,и има ли нещо като кафета за майки Crazy/ми кафеджийка съм какво да правя../

# 67
  • Манчестър
  • Мнения: 2 490
Момичета, здравейте!

Аз от сто години не съм се вясвала тук. Нямам никакво време за форума - от бачкане и учене главата ми пуши вече. Като се прибера към 6 часа и въобще не ми е до интернет. Влизам и прочитам по нещо тук, обаче нямам сили и време да пиша.
Мери, много интересна класация. Не знам да се учудвам ли или не, че Бг е толкова назад. А как ми се искаше да е на по-горно място.
Аниджи, ти как си? Двете точици как са?  Simple Smile ТЕ сигурно вече не са съвсем точици де.  Simple Smile

Някоя от вас да гледа Х-фактор? Аз, както всяка година, не го пропускам. А пък тази Дани Миноуг е голяма сладурана. Много, много я харесвам.

Моето момче, откакто ходи по цял ден и всеки ден на градина, започна да предпочита английския пред българския. Малко ми е мъчно от този факт, въпреки че го очаквах. Аз му казвам нещо на БГ, а той ми отговаря на английски. Не всеки път е така, но го забелязвам често. Иначе има моменти, в които само на Бг говори, но има и  такива, в които определено предпочита английския. Вкъщи се говори само на БГ и все пак........
И да ви питам за училищата? Догодина септември месец ще е ученик живот и здраве. Рано ли е да го записвам от сега в училището или е тъкмо навреме? Канех се да питам с градината, ама забравих, та реших да питам вас сега? Мерси предварително.



И ние сме същите в къщи с езика,но практически моя син прекарва повечето време в градината отколкото в къщи,което пък е добре,че учи езика. А българския винаги ще го научи покраи нас....за какво училище имаш предвид? Моя е на 2.5 г и е записан за пре-скул от 2008 и после ще продължи в праимъри скул.....

# 68
  • София
  • Мнения: 198
Pumpalka, мерси за инфото, и на другите мами също.

Другото от което се притеснявам, е когато дететнцето тръгне на градина, как ще се разбира там с лелките и дечицата ??? newsm12  smile3505 Като им каже пиш и няма кой да я сложи да пишка ???

Те ще говорят на английски, тя на български  Thinking

Кажете ми как става?

Аз продължавам да търся квартали по картата  Laughing

# 69
  • Мнения: 818
Можеш да им напишеш или кажеш,как детето го казва на БГ-ски.
Аз така ги научих да и казват Миша,викаха и Микаела,ама тя не
реагираше.Казах на лелките да и викат Миша  Wink
Не се притеснявай,децата бързо се учат.

# 70
  • Мнения: 56
aniji,незнам дали е от значение града, но на мен ми искаха два пъти.Първият като се записвах и вторият, като си смених gp-то в понеделник, също ми поискаха.Незнам каква е причината, ако вие сте с ILR или паспорти, може за това да не ви изискват.
Относно село.. идваме..само пиши къде?!Винаги съм обичала да живея в  градовете (в БГ), но в Лондон не ми се остава

# 71
  • Мнения: 191
 И аз много искам на "село", оба4е пътните на мъжа ми тогава 6те се увели4ат троино. Какъв проблем, а? newsm78

# 72
  • Мнения: 1 959
Абе момичета като толкова ви се живее на"село" елате при мен Peaceмясто колкото искаш тихо и спокойно е и е заселено само с англичани Peace
м/у другото мъжа ми го викат понякога на работа в болницата там във вашето ''село'',я кажи как е при вас,в смисъл има ли интересни шопинг центрове и от тоя род,как са цените на къщите,и има ли нещо като кафета за майки Crazy/ми кафеджийка съм какво да правя../
Аз съм в едно предградие на Дерби казва се Duffield
и е на около 4-5 мили от самото Дерби.Сега откриват/9.10/новия шопинг център


Цените на къщите са високи започват от 350 000 паунда/За вас в Лондон може и да са ниски де/Имаме си няколко банки/работят от 10 до 15 часа/Имаме си и едно кафе където всички се събират на обяд или просто да се видят,имаме си и два магазина,ресторанти и така.Както казах ние сме си в едно село.99.9%от населението са си англичани много са мили и отзивчиви и почти веки знае всеки ако не по име то поне по физиономия.Най-доброто държавно училище е на 2 мин от нас/то затова и цените са високи тук/Ами май това е твоя мъж хареса ли му в наше "село" Grinning Айде идвайте такмо да има с кого едно кафе да пия
Pumpalka Аз съм с паспорт ама те няма от къде да знаят и затова не са ми го и искали.Явно това е някакво изискване на вашето сърджери за да не се пренаселва с пациенти от други квартали.Беше ли да си вземеш час за акушерката.
Аз ходих при моята днес и слушахме сърцата на бебетата даже се и чуха и 2-3 подритвания/за жалост аз още нищо не усещам/Вече с нея ще се видя чак на 6.12 ох как ще изчакам не знам.
Това е от мен чао за сега.И ако ви се мести тук пишете аз съм на линия  Peace

# 73
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Ани, няма значение, че рядко пишеш, важното е, че не ни забравяш  Flutter Нормално е да предпочете английския език. От тук нататък английският му ще става по-добър, а българският ще изостава, но това да не те отчайва! Вие продължавайте да му говорите само на БГ. А като ти писне да ти отговаря на английски, му обясни, че не го разбираш и ако може да ти го каже пак, но на БГ Wink Аз така правя с моят, защото ако директно го изкомандвам, кажи го на БГ, ефектът е точно обратен  ooooh!
За училищата, започвай да действаш от сега. Още миналия месец започнаха open days и evenings. В нашата община срокът за записване в primary school е до началото на декември. Аз лично държа да видя училището, където бих искала да запиша детето. Вчера например ходих в едно училище, което уж много ми харесваше, според инфото в нета и щеше да е номер 1 желание, но като го видях и нещо се разколебах  Thinking
IGNIS, можеш да го научиш на думичката toilet Wink Спомням си баткото, в началото не говореше английски и се стискаше по цяла сутрин, защото не знаеше как да попита, за да отиде до тоалетната  ooooh! Друг проблем при него беше и как си клатеше главата за ДА и НЕ  Laughing Първите дни ставаха големи недоразумения заради това  Mr. Green

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 17:40 от м_е_р_и

# 74
  • Мнения: 56
aniji,звучи ми като приказка... едно кафе, ресторантчета, мили хора..., но за сега е само мечта.Е дано скоро и на нас ни се случи  Praynig
На прегледа във вторник, сестрата ми каза, че да очаквам обаждане от акушерката най-рано  другата седмица или по-другата.И аз чакам, не ми се нрави, ама си чакам.и за сега съм ок, нямам много оплаквания, освен едно-за пръв път в живота си нямам апетит и немога да се възползвам от това( да сваля някое друго килце де) и хапвам по малко, ама не ми е вкусно нищо.
Много  благородно, ама все пак ти завиждам, че си чула бебчетата си.И сега сигурно си спокойна!!

Общи условия

Активация на акаунт