а хубавите небългарски имена?

  • 21 376
  • 221
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 164
Аз гласувах със средно-специално, тъй като още не съм се дипломирала, следването на практика още не ме прави висшистка.
Цитатът, който те е подтикнал да пуснеш темата е глупост, сигурна съм и висшисти и среднисти го знаят. Crazy

# 46
  • Мнения: 698
По-интелигентните семейства избират българско име, тези с по-ниска култура - "вносно".

голяма тъпотия е това  Shocked

# 47
  • Мнения: 3 611
С висше сьм, а детето си го крьстих на него си.  Heart Eyes
Не виждам какво общо има ученето ми с името на детето  newsm78

# 48
  • Мнения: 3 804
с висше съм-децата ми са от смесен брак и голямата носи името на свекито,като реверанс 4е не можа да дойде на сватбата,за другите 2 търсих имена които да не са странни тук и там а и едната е кръстена на майка ми,която и избра името
м/у другото Самара е единствената с това име в квартала,а на Даяна и казват Диана,но нищо Grinning

# 49
  • софия
  • Мнения: 495
За протокола-сина ми се казва Алекс (не Александър) и съм със средно образование Wink

# 50
  • Мнения: 983
Аз съм с 2 висшета. Едната ми дъщеря се казва Валерия, на дядо й Валерий. Той твърди, че е руско име. Иначе съм чела, че идва от латинското Валео, което означава силен съм.
Мислехме да я кръстим Валена, за да вземе и на баба си Елена нещо, но 30 мин преди да родя мъжа ми, ми каза: "Ти сериозно ли мислиш да я кръстим така. Аз помислих, че си правиш майтап" newsm78

# 51
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
 newsm78

# 52
  • Мнения: 2 567
Дащеря ми е с префърцунено чожбинско име защоту сам убръзовъна- все пак вишу имам и сам ентелегентна. Кръстих я тъка зъщоту знаях че идин ден ще дразна мамити въф форумъ.

# 53
  • Мнения: 7 429
    Какво означава Българско Име?Това,което е популярно(широко разпространено) в България?
    Мисля,че понятието Българско име е било абсолютно различно преди 100 години,преди 30 години.И ще е съвсем различно след 20 години.Защото ,както някога гръцките имена(Георги,Александър,Елена,Ирина и т.н.) са били "вносни",така и доста от днешните "вносни" след години ще станат Български,или ,пък,може тогава вече ще се водят Интернационални!
    Времената се менят.Имената също.Кой знае,къде ще живеят децата ни?Може би в родината на Изаура........... Thinking

# 54
  • Мнения: 1 062
Нямам висше образование но се имам за средно интелигентен човек.Децата ми се казват Нелина и Андреа.Може би ако бях завършила висше щях да ги кръстя примерно Станка и Пена Thinking.Не че са лоши имена ама все пак времената се менят и имената също. Naughty

# 55
  • Мнения: 1 062
Както отбеляза и Селма

# 56
  • Мнения: 888
С висше образование съм, но Теа не е българско име..., а Лора май е...и двете са кръщавани на себе си и на никой друг...ами сега  Thinking Crossing Arms Joy

# 57
  • Мнения: 595
Много странна категоризация в анкетата.Не мога са я схвана явно точно. newsm78

# 58
  • Мнения: 6 390
А кой са всъщност българските имена  newsm78 Тези който са популярни, и често срещани в България ли? Най-много една трета от тях могат да се нарекат български, всички останали са в най-добрия случай славянски - това означава поне в още 15.държави са често срещани, а останалите са си напълно международни, чужди имена...

# 59
  • Мнения: 2 677
Хм, доста странна статистика. Особено пък връзката между образованеи и интелигентност.

 Mr. Green
А и наличието на образование не е единствено и достатъчно условие за наличието на интелект.
 Sunglasses

Тези два поста според мен изчерпват темата. Peace

Общи условия

Активация на акаунт