Паркет/дюшеме в банята

  • 11 270
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 1 800
Напълно възможно е . Ние в момента сме под наем и целия ни комплекс е с такива бани и кухни. Такива места не обичат да правят често ремонти, затова вярвам, че е c добро качество и трайност. Също тук строят цели къщи от дърво, вътрешни дворове и т.н. Линковете по-горе имат наистина много хубави и стилни идеи.

# 17
  • Мнения: 4 668
Нашите скоро си купиха къща . Беше в напълно завършен вид и в баните е с дюшеме .
Първоначално и аз гледах така  Shocked но всъщност е много красиво . Частта за къпане е отделена с красиви стъклени паравани , там е плочки , останалото е дърво .
Просто се посъветвай със специалист  Wink
Редно е да спомена обаче , че става въпрос за доста големи бани ...

# 18
  • Мнения: 16
значи мили мои да ви разясня някои закони на физиката...

първо - за ====

Е все пак не говоря за "обикновения" паркет и дюшеме, а за материал от 220-230 лв кв.м (WITEX и PARADOR), които имат серия специално за баня. Разбира се ,че ако сложа паркет от обикновено, не обработено дърво, ще се подуе.... Май се спирам на WITEX , серия Castilia, която е с противоводно покритие http://witex.de/laminat_castilia_en.html

# 19
  • UK
  • Мнения: 3 959
Паркета в банята ми създава усещането, че тоалетната чиния е насред хола.

# 20
  • Мнения: 25 620
Следя темата с интерес и ми се струва, че някои не правят разлика между дърво и ламинат.  Thinking

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Не знам за ламинат, аз съм виждала дърво. Дървен под във баня. Голяма баня, действаща, като си помисля поне 5-6-7години е била ползвана преди да я видя. Много ми хареса.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Паркета в банята ми създава усещането, че тоалетната чиния е насред хола.

И ваната също. Честно, много неуютно бих се чувствала в толкова огромно помещение, че и облицовано с дърво. Сигурно е въпрос на свикване.

# 23
  • Мнения: 220
Код:
Е все пак не говоря за "обикновения" паркет и дюшеме, а за материал от 220-230 лв кв.м (WITEX и PARADOR), които имат серия специално за баня. Разбира се ,че ако сложа паркет от обикновено, не обработено дърво, ще се подуе.... Май се спирам на WITEX , серия Castilia, която е с противоводно покритие 

аз като ви разправям, че жена с пари е като луд с картечница.... newsm20

# 24
  • Мнения: 16
Следя темата с интерес и ми се струва, че някои не правят разлика между дърво и ламинат.  Thinking

И явно някои НЕ правят разлика между ламинат и "многослоен паркет" (ако думата паркет ви обърква , може да го наречем многослойна подова настилка). Разликата е от тук до небето Simple Smile При многослойните паркети, горният слой (3-6 mm) е дърво (може да е обикновено или по-екзотимно), като може да се цикли дори. Комбинира плюсовете на масива и на ламината. То затова този многослоен паркет струва колкото масивен паркет от "чуждоземен" дървен материал.

# 25
  • Мнения: 2 865
Следя темата с интерес и ми се струва, че някои не правят разлика между дърво и ламинат.  Thinking

И явно някои НЕ правят разлика между ламинат и "многослоен паркет" (ако думата паркет ви обърква , може да го наречем многослойна подова настилка). Разликата е от тук до небето Simple Smile При многослойните паркети, горният слой (3-6 mm) е дърво (може да е обикновено или по-екзотимно), като може да се цикли дори. Комбинира плюсовете на масива и на ламината. То затова този многослоен паркет струва колкото масивен паркет от "чуждоземен" дървен материал.

Аз не схванах какво значение има в случая дърво или ламинат. Дървото си е дърво, а ламината е пресовани дървесни частици.
Не бих сложила нито едното в банята.

А по стените какво мислиш да слагаш? Никак не ми се връзва на места да има плочки на места ламинат.

# 26
  • UK
  • Мнения: 3 959
Паркета в банята ми създава усещането, че тоалетната чиния е насред хола.

И ваната също. Честно, много неуютно бих се чувствала в толкова огромно помещение, че и облицовано с дърво. Сигурно е въпрос на свикване.
Да, изключително неуютно е, толкова голяма баня, а с дървото е точно все едно някой си е сложил ваната или душкабината, плюс тоалетната чиния в хола.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Напълно възможно е . Ние в момента сме под наем и целия ни комплекс е с такива бани и кухни.

Я дай снимки Tired

# 28
  • Мнения: 1 715
Паркета в банята ми създава усещането, че тоалетната чиния е насред хола.
Peace

# 29
  • Мнения: 8 999
Паркета в банята ми създава усещането, че тоалетната чиния е насред хола.
Peace

А гранитогрес в хола - все едно съм си сложила телевизора и дивана в банята.
 
Всичко е въпрос на вкус и на усещане. Няма нищо странно в подова настилка от дърво, вместо плочки за баня. Корабните палуби са също дървени, а се мокрят непрекъснато. Има специално обработени паркети и дюшемета /говоря за естествено дърво, а не за ламинат/, които са достатъчно влагоустойчиви, че дори и водоустойчиви. Вчера гледах в един магазин многослоен паркет, не знам си как варен и импрегниран - цената беше между 70 и 100 лева за кв.м.

Общи условия

Активация на акаунт